O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Opičák zas a zase - tůňky, 07.03.2014 15:16, gazela(m), (O přírodě)

Dnešní exkurze bude zas na známá místa. I fotografie může přiblížit prostředí, které je jedinečné, kouzelné, krásné...

Re: Opičák zas a zase - tůňky, 07.03.2014 20:40, vlk(m), (O přírodě)

...Jaruško, podařilo se Ti zachytit kouzlo přírody...gratuluji...

Re: Opičák zas a zase - tůňky, 07.03.2014 15:16, gazela(m), (O přírodě)

Zdeno přijel, viděl a plánuje, že až ho nohy zradí úplně, pořídí si invalidní vozík a tam se bude těšit ze života, dokud to ještě půjde

Re: Opičák zas a zase - tůňky, 07.03.2014 15:16, gazela(m), (O přírodě)

Rezervy jsou samozřejmě všude. Ani tady by neškodil aspoň jeden odpadkový koš třeba hned u vchodu. PET láhve jsem sice neviděla, ale sem tam papír je. A ruší to. Příště vezmu igelitku a gumové rukavice a udělám, co je v mých silách.

Re: Opičák zas a zase - tůňky, 07.03.2014 15:16, gazela(m), (O přírodě)

Tůňky. Je jich tu teď asi 6, ale v době dešťů určitě víc.

Re: Opičák zas a zase - tůňky, 07.03.2014 15:16, gazela(m), (O přírodě)

Podklad je nepropustný jíl, jiný zdroj vody než déšť tu není. Původně to byly prý jámy po vytěžené cihlářské hlíně, ale píše se, že by to mohly být i jámy po dělostřeleckých granátech. Já bych řekla, že správně je a), je mi to sympatičtější.

Re: Opičák zas a zase - tůňky, 07.03.2014 15:16, gazela(m), (O přírodě)

Jedna jediná tůňka má vodu zelenou, "kvetoucí". Jak na zámeckém rybníku. Ostatní jsou čisté, jen s nějakými vodními lupeny - zjistím později

Re: Opičák zas a zase - tůňky, 07.03.2014 15:16, gazela(m), (O přírodě)

Kmeny, padlé do vody, jsou porostlé mnoha druhy mechu a dřevních hub. Nádhera....

Re: Re: Opičák zas a zase - tůňky, 07.03.2014 16:55, Fanda, (O přírodě)

Ahoj, v květnu až se to zazelená tak tam musí bejt krásně

Re: Re: Re: Opičák zas a zase - tůňky, 07.03.2014 19:18, Zdeno(m), (O přírodě)

Tož doraz, rádi Tě provedeme...Kdybych byl firmou, žaloval bych gazelu za vyzrazení know how, už chybí jen typ vozíku...Obrázky a zpracování příspěvku ovšem excelentní a úrovní dobrým kalibrem pro ostatní...Ať žije sewer...

Re: Re: Re: Re: Opičák zas a zase - tůňky, 07.03.2014 19:23, karelzbrd(m), (O přírodě)

místo úžasné a fotky fakt hodně dobré

Re: Re: Re: Re: Re: Opičák zas a zase - tůňky, 07.03.2014 19:33, Zdeno(m), (O přírodě)

Od Tebe to sedí, to je jako vyznamenání...Vrátím se ke gazelině informaci o nejasné zprávě o konci mého pohybového aparátu. Mohu si jako satisfakci dovolit taky nějakou impertinenci a tak také se zlomyslnou nadsázkou činím. Kdybyste si snad někdo nepamatoval gazelin image, poznamenám, že je to opravdu ona, zelená střecha o kterou se opírá, patří ovšem rodině naší. Z milionu kilometrů, mnou najetých za padesát let řidičáku, má na kontě tahle felicie celou čtvrtinu...Máme ji od roku 2000...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opičák zas a zase - tůňky, 07.03.2014 19:35, Zdeno(m), (O přírodě)

Fotka je někde z tohoto časového intervalu po dnešek...Nedáme to do kvízu?.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opičák zas a zase - tůňky, 07.03.2014 20:08, karelzbrd(m), (O přírodě)

sympatická to žena a paní fotografka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opičák zas a zase - tůňky, 07.03.2014 20:40, gazela(m), (O přírodě)

Páni, tady se dějou věci. Tolik chvály...Vezmu to postupně. Fanda je z Turnova, cestu kolem Jizery znám i pěšky. Několikrát jsme nechali auto u Dlaskova statku a pěšky šli proti proudu řeky. Taky jsme minulý víkend jeli s naší mykopartou na soutěž do Pardubic a vlak z Turnova do Železného Brodu jede kolem Jizery. Celou cestu jsem koukala z okna a představovala si ty krásné záběry, které se oku samy nabízely. Turnov není daleko, Fando přijeď, rádi tě provedeme. Jak to bude v lesíku vypadat až se vše zazelená, nevím, loni jsem to místo ještě neznala. Můžu se jen domýšlet. Spodní patro bude mimo cesty určitě neprostupné a repelent bude nezbytný. Duch místa tam však bude. A těším se co ještě všechno.
Karlezbrd, je to pro mě opravdu pocta, ještě nedávno jsem tady psala, že lituji, že neumím udělat fotku přírody a lesa jako ty... Moc dobře si to pamatuju a jsem přesvědčena, že i přes tvou pochvalu to zdaleka tak neumím.
A teď ty, Zdendo. V kvízu bych měla šanci asi stejnou, jako ti, kdo mě neznají vůbec. Ta osoba na fotce je podobná mé dceři, tak to možná budu já Co nadělám, gazela jsem skoro 28 let a že jsem od té doby poněkud narostla, mě moc nezměnilo. Tuhle felicii máš 14 let - pamatuji se, pamatuji.
Jé, zapomněla jsem na čas, je 20,38 soutěž No to už bude hotovo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opičák zas a zase - tůňky, 07.03.2014 20:48, karelzbrd(m), (O přírodě)

Karlezbrd, je to pro mě opravdu pocta, ještě nedávno jsem tady psala, že lituji, že neumím udělat fotku přírody a lesa jako ty...

Ale umíš.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opičák zas a zase - tůňky, 08.03.2014 04:58, Fanda, (O přírodě)

Když jsem jezdíval od rodičů z Trutnova, taky jsem koukal na ty skály a vodu a ty kameny v ní. Protože pod tou nebo kolem té stezky to je nádhera ale chce to dostatek vody. Říkal jsem si že sem zajedu a něco nafotím, no jo, vono to už bude 25 let a já stále tam jedu. Tam někde u té stezky je vykopán tunel, který napájí vodou přehradu nad Jabloncem, no to stačí!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opičák zas a zase - tůňky, 07.03.2014 20:15, karelzbrd(m), (O přírodě)

gazela to buď ví, nebo vnímá, že skvělou fotku dělá také střídání linií a umístění hlavního motivu, aby to praštilo do oka pozorovatele - prostě dobrá práce.

A nahodím něco z mého šuplíku, co letos nehrozí kvůli absenci zimy a tím pádem krásného období postupného ovládnutí zimního lesa jarem.

Tohle místo miluju - v okolí je spousta podobných proláklin zatopených vodou, tedy, pokud není sucho. Je to v úpatí, nebo spíše "náhorní rovině" kopce jménem Marastek, což znamená marast-bahno, mokřad...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opičák zas a zase - tůňky, 07.03.2014 20:21, Zdeno(m), (O přírodě)

Ví i vnímá je správně...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opičák zas a zase - tůňky, 07.03.2014 20:24, karelzbrd(m), (O přírodě)

to je také odsud...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opičák zas a zase - tůňky, 07.03.2014 20:26, karelzbrd(m), (O přírodě)

a další

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opičák zas a zase - tůňky, 07.03.2014 20:31, karelzbrd(m), (O přírodě)

a s bochníky ostřice

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opičák zas a zase - tůňky, 07.03.2014 20:33, karelzbrd(m), (O přírodě)

a ještě jedno temné jezírko

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opičák zas a zase - tůňky, 08.03.2014 05:04, Fanda, (O přírodě)

No jo co říct, no vono bude lepší když to napíšu, pěkný! Taky asi na jaře nebo až pak nebo potom navštívím svá zákoutí a že jich tu je a něco cvaknu, ale voni ty roky tak utíkaj

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opičák zas a zase - tůňky, 08.03.2014 08:03, gazela(m), (O přírodě)

No není to krása? Člověk se musí umět ztišit, aby to mohl vnímat. A z fotky je to pak znát. Taky tady máme temná jezírka, je to rašelinou. Taky máme Černou Nisu a na ní přehradu.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opičák zas a zase - tůňky, 08.03.2014 09:36, karelzbrd(m), (O přírodě)

pěkný, taková místa mám rád

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opičák zas a zase - tůňky, 07.03.2014 20:39, vlk(m), (O přírodě)

...paráda...rochátka musí chrochtat blahem...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30