O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Malý večerní bylinkový kvíz, 28.05.2020 20:56, Forrest Run(m), (O přírodě)

Dnes jsme s Karolínkou vyrazili směr Plzeň, na lesní procházku a průzkum bojem. Nečekali jsme zázraky, ještě tam kvete hloh. Na prvních kontrolních flecích jsme vyšli téměř naprázdno,jen Kájinka našla 2 kozárky. První kovářoviště i borovákoviště naprosto nic, ani žádnej čerstvej makromycet, tak jsem alespoň nasbíral choroše do dýmáku(dokážou čadit hodiny) a taky jsme nasápli bylinky.....schválně, kolik se Vám jich podaří identifikovat, dám Vám čas do zítřka!

Re: Malý večerní bylinkový kvíz, 29.05.2020 16:51, Pavla, (O přírodě)

Co jsem poznala, to jsem popsala, co jsem neznala, to jsem opsala.

Re: Re: Malý večerní bylinkový kvíz, 29.05.2020 18:02, petras, (O přírodě)

A co jahůdka?

Re: Re: Malý večerní bylinkový kvíz, 29.05.2020 20:35, Forrest Run(m), (O přírodě)

Pája zase originální a kreativní!

Re: Malý večerní bylinkový kvíz, 28.05.2020 20:56, Forrest Run(m), (O přírodě)

V případě zájmu rád krátce poradím, co s nimi!:-)

Re: Re: Malý večerní bylinkový kvíz, 28.05.2020 22:17, petras, (O přírodě)

Jahoda,borůvka,malina,smrk(jedle),třezalka,kostival,kopřiva,tužebník(udatna),nebo ostružina?

Re: Re: Re: Malý večerní bylinkový kvíz, 29.05.2020 20:42, Forrest Run(m), (O přírodě)

Petrasi, bravo, výbornej nástřel, jen tam není kopřiva, tužebník nerovná se udatna, naopak sqěle jsi trefil listy ostružiny i maliny. Pomůcka: malina má rub listu plstnatě šedobílej, ostružina světle zelenkavej. Zbejvá neurčená kytička mezi třezalkou a tužebníkem. Tak tedy nápovědy: světlomilná, má ráda bazickej substrát, krásně voní, používá se i jako koření v mediteránské kuchyni, silně nektarodárná, kvete růžovofialově, na loukách termofilika častá souputkyně řepíku!:-)

Re: Re: Re: Re: Malý večerní bylinkový kvíz, 29.05.2020 21:23, petras, (O přírodě)

Dobromysl

Re: Re: Re: Re: Re: Malý večerní bylinkový kvíz, 29.05.2020 21:31, Pavla, (O přírodě)

Oregano

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Malý večerní bylinkový kvíz, 29.05.2020 21:35, Forrest Run(m), (O přírodě)

Je to tak, Pájo i Petrasi, jste oba dva sakra dobrý dědkové a babky kořenářky!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Malý večerní bylinkový kvíz, 29.05.2020 21:37, petras, (O přírodě)

Tutaj

Re: Re: Malý večerní bylinkový kvíz, 28.05.2020 23:05, Kraken(m), (O přírodě)

Já dneska fotil šalvěj. Myslel jsem, že bych si z usušených květů udělal čaj, ale prý se používají jen listy, nebo kořen... Z těch tvých bych poznal jen ten smrk.

Re: Re: Re: Malý večerní bylinkový kvíz, 29.05.2020 20:45, Forrest Run(m), (O přírodě)

Kořen né, Kájo, spíš kvetoucí nať na začátku kvetení(v tý době má maximum účinných látek), takže ji příště seber o pár dní dřív. I při sušení Ti totiž bude "dojíždět" a částečně Ti pak překvete....
A raději zevně nebo jako kloktadlo, thujon je sviňa.

Re: Re: Malý večerní bylinkový kvíz, 28.05.2020 23:49, tomaj, (O přírodě)

Petras se vyzná, není co dodat, leda nějaký opravdu osvědčený recept.
Křemenáčci super, gratulace.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30