O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Oranžová nádhera..., 09.10.2013 19:01, Jirka77, (O přírodě)

Tady na severu čech to stále roste.Skoro všechny jsou z jednoho fleku tak 30/30.Jinde už to nebylo tak dobrý,ale slušná procházka.Bylo i dost hřibů,ale už za zenitem,asi už končej,ale ty křemílci ještě pojedou.Takhle si tam v borůvčí lebeděj.Tuhle trojičku jsem musel bohužel roztrhat ,protože pospolu prostě nešli ven,škoda.Houbaření zdar...

Re: Oranžová nádhera..., 09.10.2013 19:01, Jirka77, (O přírodě)

No a to je finále...Hmotnost teda obrovská,ale stálo to za to...

Re: Re: Oranžová nádhera..., 09.10.2013 19:03, Zdeno(m), (O přírodě)

Skama si, ogare?...

Re: Re: Re: Oranžová nádhera..., 09.10.2013 19:48, Jirka77, (O přírodě)

Z Ústí nad Labem.Tohle je ze Sněžníku kousek od Děčína.Jezdim tam už 15 let,tak tam mam svý fleky,který vícemeně stále ploděj.Ty lesy jsou tam obrovský,takže šance na úspěch je veliká.Bylo tam taky plno přerostlech,takže tam kam chodim já,asi nikdo nechodí.Zdravim na Moravu..

Re: Re: Re: Re: Oranžová nádhera..., 09.10.2013 20:02, Zdeno(m), (O přírodě)

Beru, ale já jsem Liberečan, jen mne zajímalo, co je to sever...My ho ovšem dle Kryšota píšeme sewer a považujeme se za echt seweřany...

Re: Re: Re: Re: Re: Oranžová nádhera..., 09.10.2013 20:22, Jirka77, (O přírodě)

Na vojně nám řikali Švédi.Já tam začal jezdit náhodou.Známej co už nemohl na nohy mě poslal na jedno místo,no a jelikož o mě řikaj,že mám nějákej houbovej detektor,tak netrvalo dlouho a našel jsem si další atd.Mám to asi 25 km,takže docela pohoda.Když to roste tak je to dobrý,ale jak víme všichni musíme znát místa jinak tam člověk může chodit celej den bez valného výsledku,chce to taky samozřejmně to štěstíčko....

Re: Re: Re: Re: Oranžová nádhera..., 10.10.2013 10:37, Forrest Run(m), (O přírodě)

Gratulka, George!:-)
My s Kájinkou předefčírem prubli hřebeny nad Chomutovem, bylo pár krásnejch mladejch osikáčů, ale zato v břízách jen několik utrápenejch a slimákama dožranejch křemílků a kozárků. Fše zachránily koberce zelánek v nejlepší kondici pod osikama.

Re: Re: Re: Re: Re: Oranžová nádhera..., 10.10.2013 11:38, Jirka77, (O přírodě)

Díky,asi před třemi lety jsem se byl podívat u Přísečnický přehrady a tam taky rostly křemílci,ale bylo asi nějáký blbý období,protože byly dost červivý,ale ten kraj tam je nádhernej.Těm křemílkům se daří,kromě písku, v tý drti co je okolo přehrad,rostou dost i třeba u přehrady Josefův Důl v Jizerkách,kde je podobný prostředí.Zelánky vim jak vypadaj,ale já jsem spíš typickej hříbkař.Houby s "chladičem" moc nesbírám,protože si až tak nevěřim,a v tomhle koníčku platí obzvlášť dvakrát měř a jednou řež,i když vim,že některý tyto houby jsou chutnější než hřibovité.Osikáčci letos nic moc,to dlouhý sucho v létě je úplně zničilo.U nás rostou nejdřív tak začátkem července a to už to bylo suchý na troud.Spíš rostou ještě ty dubáčci a to i v čistý dubině,většinou spolu s hřibama,ale už to pomalu končí,škoda.

Re: Re: Re: Re: Re: Oranžová nádhera..., 13.10.2013 01:33, Finančník, (O přírodě)

Zdarec chlapáku,
si měl dát echo, také bych zajel k hájku. Zelánky už jedou? Zajdu ráno nakouknout, bo jsem v Chomáči.
Pozdrav pro Kájinku S+E

Re: Re: Oranžová nádhera..., 09.10.2013 19:16, Patrik(m), (O přírodě)

No tohle....já je neviděl za celý život a ty o ně zakopáváš, kolik cm (m)měl ten největší???
Jo, a tohle já fakt závidím, ale smÝkat to až domů bych fakt nechtěl

Re: Re: Re: Oranžová nádhera..., 09.10.2013 19:52, Jirka77, (O přírodě)

Tak to neodhadnu,ale ten košík je ten velkej bramborák sám o sobě je těžkej,ale hodně se do něj vejde.Měl jsem štígro.Zrovna na tohle místo chodim tak jednou týdně a pokaždý asi tak od začátku září je to tam vždycky nářez,ale nejvíc asi dneska.Už je část obalená a je to bašta jako vždy...

Re: Re: Oranžová nádhera..., 09.10.2013 19:44, vlk(m), (O přírodě)

...to je pocit držet tu nohu v ruce, co ?...a jak voní...skvostná úrodička křemílků...gratuluji...to je radost pohledět...

Re: Re: Re: Oranžová nádhera..., 09.10.2013 19:58, Jirka77, (O přírodě)

Voněj nádherně,ty co zůstaly v lese už tak nevoněly,jestli je přešel mrazejk nebo to sucho.V tom borůvčí jim zatim nic nechybí,a navíc má lejt,takže by mohly ještě růst dál.Ty chladna dost poznamenaly hřiby,jsou dost červivý,ale já tam nahoru jezdim čistě jenom pro Oranjes,protože jinde blíž jich je málo a píseček je jejich. Pro mě to jsou houby ze všech nej,protože jsou krásný a minimálně červivěj.I moje malá dcerka z nich byla nadšená,dneska jsem si připadal jak někde v Rusku,to prostředí a ti obři tam,těžko popsatelný pocity....


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30