O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Houby, 07.11.2018 13:10, Milous2008, (O přírodě)

Dobrý den,

poví mi prosím někdo co je toto za houby?
Děkuji mockrát

Re: Re: Houby, 07.11.2018 15:43, Zdeno(m), (O přírodě)

Tak Milousi...Jednička a dvojka jsou opeňky měnlivé, jedlé a chutné. Pro amatéra jsou však rizikové z důvodu možné záměny s jedovatými podobně vypadajícími. Trojka, čtyřka a pětka jsou nějaké štítovky, zřejmě z pařezu, nejedlé. Šestka a sedmička jsou třepenitky cihlové, nejedlé. Sedmička je opět opeňka měnlivá a konečně devítka zase asi nějaká štítovka. Jinak dotazy tohoto druhu řešíme v místní určovně - poradně, je uvedena nahoře na liště. Pokus se taky příště otočit některé obrázky do polohy, kdy si neulomíme hlavu...Vítej na stránkách, foť, posílej, určitě se rychle zorientuješ...

Re: Re: Re: Houby, 07.11.2018 17:58, alesjirsa(m), (O přírodě)

Ty první dvě mi, Zdeno, na opeňky nesedí. Ale jak jsem psal, fotografie nejsou příliš věrohodné k určování...

Re: Re: Re: Re: Houby, 07.11.2018 18:18, Zdeno(m), (O přírodě)

Ano, výše souhlasím...

Re: Re: Re: Re: Re: Houby, 07.11.2018 18:43, basset(m), (O přírodě)

Je ovšem vidět, že určování z fotek je velice ošemetné !!! V tomto případě se tazatel možná zeptal dříve než to spotřeboval. Alespoň doufám.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Houby, 07.11.2018 18:44, Zdeno(m), (O přírodě)

No, doufejme, že si odpověď ještě přečte...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Houby, 07.11.2018 20:18, Milous2008, (O přírodě)

Všem Vám mockrát děkuji, jste super.
S houbami jsem raději nic nedělal, proto jsem se nejprve zeptal. Pro příště si dám záležet na správnou polohu fotografie.
Ještě jednou díky, posílat budu určitě, moc rád houbařím, ale bohužel jsem velice neznalí houbař, obdivuji Vás, kteří dokážete poznat houby podle fotografie, protože si myslím, že je to velice těžké.
Díky moc a těším se na další poznávání.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Houby, 07.11.2018 21:28, Zdeno(m), (O přírodě)

Jak vidíš, je to i zrádné a mnohdy bez záruky. Ale vzájemná supervize pravděpodobnost fatálních omylu při určování z fotek přece jen snižuje...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30