O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Kdo chce vidět klihatku, ať se dostaví do ředitelny :). , 16.06.2018 15:03, chorcheee(m), (O přírodě)

Dobré odpoledne,

pro toho, kdo ještě neměl příležitost fotografovat klihatky v takhle krásně všech stádiích a je ochoten vážit cestu k Hluboké nad Vltavou, rád tu dělám reklamu...

Při včerejší kolmé projížďce mezi Bavorovicemi a Hlubokou (ta majestátná dubová alej, která postupně přechází ve sportoviště a golfové areály hlubockých mafiánů) jsem ji tam našel na minimálně dvou ležících dubech. Dnes jsem se vrátil s fotoaparátem. Nemůžete nenajít...

Re: Kdo chce vidět klihatku, ať se dostaví do ředitelny :). , 27.06.2018 19:18, alesjirsa(m), (O přírodě)

Ahoj,
dneska jsem se vrátil ze školního výletu, který byl soustředěn v Hluboké nad Vltavou, a úžasnou náhodou (aniž bych si v tu chvíli uvědomil souvislosti) jsem se právě v těchto místech v pondělí potuloval. Klihatky tam jsou nádherné (zvláště na tom jednom kmenu hnedka u sportovního areálu) a pokud bych měl navázat na reklamu, o kousek dál po pravé straně je padlý dubový kmen s pevníkem rozpraskaným (Xylobolus frustulatus) a na zalesněné cestě mezi rybníkem Naděje a tím menším (jehož název v mapě nevidím) se mi podařilo najít oranžovec vláknitý (Pycnoporellus fulgens), i když už trochu okousaný, a hřib plavý (Hemileccinum impolitum).

Re: Kdo chce vidět klihatku, ať se dostaví do ředitelny :). , 16.06.2018 15:03, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: Kdo chce vidět klihatku, ať se dostaví do ředitelny :). , 16.06.2018 15:03, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: Kdo chce vidět klihatku, ať se dostaví do ředitelny :). , 16.06.2018 15:03, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: Kdo chce vidět klihatku, ať se dostaví do ředitelny :). , 16.06.2018 15:03, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: Re: Kdo chce vidět klihatku, ať se dostaví do ředitelny :). , 16.06.2018 19:28, Zdeno(m), (O přírodě)

No tak, chorcheee, dondi tam, mají fakt pěkné fotky...

Re: Re: Re: Kdo chce vidět klihatku, ať se dostaví do ředitelny :). , 16.06.2018 20:35, petras, (O přírodě)

Však vidíš,že už tam byl.

Re: Re: Kdo chce vidět klihatku, ať se dostaví do ředitelny :). , 16.06.2018 21:32, mipera, (O přírodě)

Když jsem po příjezdu z návštěvy domů zde viděla chorcheeeho krásnou klihatku, vzpomněla jsem si, že mi roste nedaleko. Došla jsem ji zkontrolovat a našla jsem pouze staré plodnice.
Nevím, zda mi zde letos vyrostou nové. Matně si vzpomínám, že tu loni někdo psal, že na stejném místě další rok neroste.

Re: Re: Re: Kdo chce vidět klihatku, ať se dostaví do ředitelny :). , 16.06.2018 21:37, petras, (O přírodě)

Já jsem naříkal,že mi ukradli větev,na které jsem je našel,moc dubů tu není.Petr Souček mi napsal,že rostou na poměrně čerstvém dřevě.Ještě se mi nepodařilo nové najít.

Re: Re: Re: Re: Kdo chce vidět klihatku, ať se dostaví do ředitelny :). , 16.06.2018 21:47, mipera, (O přírodě)

Mně kmen v brzké době nikdo neukradne, slouží totiž jako lavička.

Re: Re: Re: Re: Kdo chce vidět klihatku, ať se dostaví do ředitelny :). , 16.06.2018 23:12, soucekp, (O přírodě)

Tak tak ... Podle mě roste na relativně čerstvém dřevě. Potom kmen obsadí zase něco jiného

Re: Re: Re: Re: Re: Kdo chce vidět klihatku, ať se dostaví do ředitelny :). , 16.06.2018 23:32, mipera, (O přírodě)

Díky, třeba ji opět náhodou někde objevím.

Re: Re: Kdo chce vidět klihatku, ať se dostaví do ředitelny :). , 17.06.2018 00:02, Dano, (O přírodě)

Dobré fotky, dokonalé!
Jen mohly být menší, nevlezou se mi na monitor.

Re: Re: Kdo chce vidět klihatku, ať se dostaví do ředitelny :). , 17.06.2018 10:55, Kraken(m), (O přírodě)

Jsou krásné. Mě se na monitor vejdou akorát. Jen jednou jsem měl to štěstí, že jsem si mohl vybírat z nepřeberného množství na hromadě porostlých dubových kmenů.

Re: Re: Re: Kdo chce vidět klihatku, ať se dostaví do ředitelny :). , 17.06.2018 19:02, basset(m), (O přírodě)

Pokud máš místo kurzoru "kulaté plus", tak se nevejde

Re: Re: Re: Re: Kdo chce vidět klihatku, ať se dostaví do ředitelny :). , 18.06.2018 20:17, chorcheee(m), (O přírodě)

Díky, jak už jsem psal jinde, zkušení fotografové a grafici jako Včelda či basset by mohli hravě najít nedostatky. Ale tentokráte mne šetří . Tyto skládané fotografie nejsou perfektní. Sám to vidím. Když jsem tam speciálně skrze fotografování jel znovu, měl jsem udělat lépe! Ale jako upoutávka věřím postačí.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30