O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Pavučinec, 02.09.2017 00:04, chorcheee(m), (O přírodě)

Dobrý večer,

já jen abych odsunul ten košík . Pro mne neznámý pavučinec. Myslíte, že se k němu dá něco říci? 5. srpna 2017, Orlické hory, ca. 750 m nad mořem, smíšený les, zde s převahou smrku, ale poblíže např. vzrostlá osika. Předem díky.

Re: Pavučinec, 02.09.2017 14:03, vlk(m), (O přírodě)

...Dobré odpoledne, tys byl vždycky divnej...

Re: Re: Pavučinec, 02.09.2017 14:25, chorcheee(m), (O přírodě)

Je to tak .

Re: Re: Re: Pavučinec, 02.09.2017 18:02, Zdeno(m), (O přírodě)

No, každej jsme ňákej...Chorcheeeého upřímnost je půvabně odzbrojující...

Re: Re: Re: Re: Pavučinec, 02.09.2017 19:05, basset(m), (O přírodě)

Stačí, že existuje několik set pavučinců a podle fotky to určí jenom ...

Re: Re: Re: Re: Re: Pavučinec, 02.09.2017 21:27, chorcheee(m), (O přírodě)

Minulou neděli jsem byl na mykovycházce v Novohradských horách (Pohoří na Šumavě) s Dr. Beranem a pány z MK České Budějovice. Pan Beran je fenomenální, znám svými vytříbenými smysly, hlavně čichem a chutí. Každou houbičku očenichá a ochutná a pak - když nevěděl před tím - ví. U holubinek skoro 100%, u pavučinců má alespoň nápad, který bych řekl, že se po mikroskopickém ohledání většinou potvrdí. Pro mě je to dobrá reflexe. Většinou jsem zvyklý machrovat před lidmi, kteří znají houby méně, než já. Tady jsem se ale musel chytit za nos a uznat, že nic neumím .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pavučinec, 02.09.2017 21:52, basset(m), (O přírodě)

Užitečné poznání

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pavučinec, 02.09.2017 22:33, Patrik(m), (O přírodě)

Asi subgen. Dermocybe ...

Re: Re: Pavučinec, 02.09.2017 16:25, Pavla, (O přírodě)

Vlku, to Jirka jen žertoval.

Já si myslím, že určovat tak těžkou skupinu hub, jako pavučince jsou, jen z fotky, je tvrdý, ne-li vůbec nerozbitný ořech. Já před pár dny natrefila na tento druh. Kraj smrkového lesa u hlavní cesty, kde chodila spousta lidí, takže skoro všechny byly vzhůru nohama.

Re: Re: Re: Pavučinec, 02.09.2017 22:36, Patrik(m), (O přírodě)

Tady asi podrod Myxacium, případně spíše Phlegmacium, dle rozšířeného třeně ... můj hodně přibližný odhad je něco kolem Cortinarius varius, ale to asi jen proto, že ten už jsem několikrát našel


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30