O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Pár vzpomínkových, 25.07.2017 21:56, Pavla, (O přírodě)

ještě minulý týden jsem se cítila jako ryba (promiňte) žába ve vodě s hlavou v oblacích. ;)

Re: Pár vzpomínkových, 25.07.2017 21:56, Pavla, (O přírodě)

Bylo tam všude TAK krásně.

Re: Re: Pár vzpomínkových, 25.07.2017 22:51, Dano, (O přírodě)

Netřesky moc krásné, taky jsem měl takové, než mi je psi zničili, ale na skalce.

Re: Pár vzpomínkových, 25.07.2017 21:56, Pavla, (O přírodě)

Tahle houbička se mi líbila, určit ji neumím, vypadala tak něžně a nadýchaně, ale dost možná je to nějaká vláknice jedovatá.

Re: Pár vzpomínkových, 25.07.2017 21:56, Pavla, (O přírodě)

Nedávno zde diskutovaná vápenatka nazelenalá nebo slizovka práškovitá? Vzdávám se.

Re: Re: Pár vzpomínkových, 25.07.2017 22:22, chorcheee(m), (O přírodě)

Jen podotknu, že slizovek je více. Některé vypadají takto. Vápenatek je ještě více (je to největší rod hlenek a navíc se, jak se nyní ukazuje, vývojově proplétá s rodem badhamovka (= není monofyletický)), ale jen málo druhů vypadá takto.

Re: Pár vzpomínkových, 25.07.2017 21:56, Pavla, (O přírodě)

Totok bych viděla možná i na pavučince. Ale ještě nikdy jsem je neviděla růst tak pospolu.

Re: Pár vzpomínkových, 25.07.2017 21:56, Pavla, (O přírodě)

Další tipovačka – vyšší poloha, hrbolek na klobouku, mléko nepříjemně pálivé – snad ryzec ryšavý?

Re: Re: Pár vzpomínkových, 25.07.2017 21:57, Zdeno(m), (O přírodě)

Tak...

Re: Pár vzpomínkových, 25.07.2017 21:56, Pavla, (O přírodě)

A posledním obrázkem chci poukázat na to, jak fajn a bezpečně se mají houbaři v Čechách. Poslední medvěd byl zastřelený na Šumavě v r. 1856, zatímco my na sev. Moravě můžeme na nějakého toho chlupáče při lesních toulkách pořád nečekaně narazit. Co je to ovšem proti slovenským bratrům? Když jsme se vraceli v podvečer do Prosieckej doliny krajem lesa k autu a já dočetla poslední informační tabuli … byla ve mně malá dušička.

Chvilku jsem sice laškovala s myšlenkou, jestli to tam místní houbaři nevyvěsili schválně, aby jim cizáci neloupali borováky, ale když jsem v zaschlé kaluži zahlídla divné stopy, přidala jsem jó rychle do kroku, abych rozcinkala rolničku. ;) Tak si toho klidného houbařeníčka važte!

Re: Re: Pár vzpomínkových, 25.07.2017 22:54, Dano, (O přírodě)

Zajímavé
Však Hračavu si nějaký sousedovic chlupáč přibral do svého rajonu.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30