O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Na zpáteční cestě domů na skok v lese, 07.07.2017 16:20, Pavla, (O přírodě)

růžovky ve vlhkém mechu

Re: Na zpáteční cestě domů na skok v lese, 07.07.2017 16:20, Pavla, (O přírodě)

a na sluníčku u mraveniště.

Re: Na zpáteční cestě domů na skok v lese, 07.07.2017 16:20, Pavla, (O přírodě)

Krátký deštík začal vytahovat i mladé holubinky

Re: Na zpáteční cestě domů na skok v lese, 07.07.2017 16:20, Pavla, (O přírodě)

nejrůznějších barev.

Re: Na zpáteční cestě domů na skok v lese, 07.07.2017 16:20, Pavla, (O přírodě)

Sluka svraskalá byla naopak samotářka

Re: Na zpáteční cestě domů na skok v lese, 07.07.2017 16:20, Pavla, (O přírodě)

a za armádu kříšťů všech tvarů a velikostí dám tohle strašidýlko.

Re: Na zpáteční cestě domů na skok v lese, 07.07.2017 16:20, Pavla, (O přírodě)

Co mi ovšem nedá spát, je tenhle „chlapík“. (???)

Re: Na zpáteční cestě domů na skok v lese, 07.07.2017 16:20, Pavla, (O přírodě)

Les byl od (jedlých) hřibovitých vymetený. Ani kovář, ani křemenáč, ani hnědák, ani smrkáč, nic. Tato jediná plodnice v jehličí rostla kousek od cesty, klobouk měl na délku 10 cm, na šířku 5 cm, bytelný třeň byl festovně zapasovaný do tvrdé suché hlíny, takže vůbec nešel vidět a nešlo s ním ani hnout. Houba voněla příjemně houbově, kousek jsem odloupla a chutnala taky dobře, vůbec ne hořce, spíš možná trochu sladce a vůbec nemodrala.

Na co jsem ještě zapomněla? Asi na určení, viďte? ;) Pořád si říkám, že staršího smrkáče bych určitě poznala, tenhle byl jiný, a tak jsem si jej odvážně určila jako ... hřib horský.
Co Vy na to? Pomůžete?

Re: Re: Na zpáteční cestě domů na skok v lese, 07.07.2017 17:45, Forrest Run(m), (O přírodě)

Podle pokožky klóbrcu bych do něj šel, Pájo!:-) I dle chuti....hříbci ze skupiny Hřibu královského, tedy Pan Král sám, Přívěskáč i Horák opravdu nadstandardně dobře voněj i chutnaj...jestli se Ti podaří vydobýt hnátičku a bude-li na žlutý nožce žlutá ponožka, pak je noha v nohávě! Jsou někde v dostřelu jedle? Podle mě horákovi v letech kyselých dešťů posloužily coby refugium a teď se šíří klidně i do kulturní smrčiny.

Re: Re: Re: Na zpáteční cestě domů na skok v lese, 07.07.2017 18:18, Pavla, (O přírodě)

Yabba Dabba Doo!!! Děkuji Ti, Forrestíku za potvrzení vzácného nálezu. Ščasná su. K ponožce na nožce se už asi nedostanu a po jedlích jsem nepátrala, sorry, ale za milou zprávu posílám Tobě i Kájince alespoň cyrilo-metodějský štvorlístok zo Suĺova. Ať slouží, díky!

Re: Re: Re: Re: Na zpáteční cestě domů na skok v lese, 07.07.2017 21:37, Forrest Run(m), (O přírodě)

Potěšení je na mé(malé i velké) straně, Křepelinko!:-)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30