O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Ahoj kamarádi, 04.07.2017 10:08, Pavla, (Houby)

mám dotaz, víc hlav, víc ví. Povedlo se mi vyprat v kapse kalhot moji kouzelnou „fenyklovou ponožku“ proti klíšťatům. I po vyprání je kupodivu pořád cítit fenyklem a ne Persilem. Myslíte, že tím ztratila svoji „kouzelnou moc“? Za případné odpovědi, tipy či rady předem děkuji.

Malá úsměvná historka: Líčím kámošce, kterak odpudit klíšťata fenyklem, který rozdrtíme v hmoždíři a nasypeme do ponožky. Nevěřícně na mě hledí a říká: „No ale to se Ti musí blbě chodit, ne?“

A co v lese? Sucho … kříště jsem málem zaměnila za pestřce. Taky Vám skloňování pestřce láme jazyk? Dali byste bez nápovědy všech 7 pádů v jednotném i množném č.? A což teprve takový ostropestřec. Zkuste a oznámkujte se odkaz

Školáci a studenti nechť odpustí, že o prázdninách prudím školou.

Re: Ahoj kamarádi, 04.07.2017 20:20, vevanek, (Houby)

Zrovna tuto web stránku jsem použila, když jsem včera potřebovala napsat pestřec v l.pádě množného čísla

Re: Ahoj kamarádi, 04.07.2017 10:08, Pavla, (Houby)

Není tajemstvím, že miluju pohádky, a tak i přes sucho bylo v sobotu v lese zase pohádkově. Vždyť komu by tato drobná růžovka nepřipomněla Libušku Šafránkovou v plesových červánkových šatech vyloupnutých z oříšku?

Re: Ahoj kamarádi, 04.07.2017 10:08, Pavla, (Houby)

A hnilák zas její o půlnoci ztracený zlatý střevíček, ;)

Re: Ahoj kamarádi, 04.07.2017 10:08, Pavla, (Houby)

podle kterého tu svoji (naši) Popelku krásný princ Trávníček našel.

Re: Ahoj kamarádi, 04.07.2017 10:08, Pavla, (Houby)

Závistivá (širokolupenná) macecha s Dorou pukly zlostí a jak to celé dopadlo?

Re: Ahoj kamarádi, 04.07.2017 10:08, Pavla, (Houby)

Přece šťastně, jako v pohádce. Na zpáteční cestě začalo pršet.

Mějte se krásně a užijte si svátků.

Re: Re: Ahoj kamarádi, 04.07.2017 12:30, MACEK, (Houby)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30