O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Umění mykofotografie, 11.08.2013 10:03, Yohaness(m), (O přírodě)

Rozhodl jsem se pro vás odhalit tajemství dokonalosti Fáfových fotek.
1. Nejprve musíme nalézt vhodný objekt k fotografování – to ovšem umíme všichni, že?
2. Musíme mít následující pomůcky: foťák, ohebný stativ, světlo odrážející destičky, polštářek s hrachem či rýží a ruce.
3. Hlavní fígl Fáfových super ostrých obrázků spočívá v kombinaci stativu se stabilizačním polštářkem! Teprve na připravený polštářek je třeba rozkládat stativ. Jde o tzv. dvojité jištění ostrosti.
4. Ostatní kroky, jako odrazové plochy a stínění shora rukama jistě všichni znáte.
Předpokládám, že Fáfa sem obrázek onoho Boletus impolitus přidá, tak uvidíte!

Re: Umění mykofotografie, 11.08.2013 13:16, fáfa(m), (O přírodě)

..no to jsi napsal krásně dvojí jištěníten pytlík tam je jenom proto že sem byl línej ho ukliditno a takhle ten plavák dopadnul..

Re: Re: Umění mykofotografie, 11.08.2013 13:17, fáfa(m), (O přírodě)

..a přidám ještě jednoho šťavnatýho pstřeně

Re: Re: Umění mykofotografie, 11.08.2013 21:26, Kájinka(m), (O přírodě)

Já nijak nechci rejpat nebo dokonce radit mistru Fáfovi, ale mě se to zdá nějaké přeostřené a tak trochu bez barev. Nevím, nevím.

Třeba mám jen očíčka šejdrem :-) (myslím plaváka)

Re: Re: Umění mykofotografie, 11.08.2013 21:45, Zdeno(m), (O přírodě)

Tak, Mistr umí i ještě lepší...

Re: Umění mykofotografie, 11.08.2013 20:46, vlk(m), (O přírodě)

...já myslím, že těma rukama čaruje...určitě si mumlá nějaká zaříkávadla a vo tom to bude...kdepak nějaký pytlík...ten mají všichni houbaři co fotí a jak to dopadá...???...

Re: Umění mykofotografie, 11.08.2013 21:44, Zdeno(m), (O přírodě)

Velmi pábitelské až hravé. Lehké foťáky by neměly při použití samospouště mít problém se stabilitou při expozici, těžší vyžadují fortelnější stativy s dobře dotaženými prvky na pevném podkladu...Sám bych nevěřil, že je rozdíl při volbě deseti a dvousekundovou verzí samospouště...Při makru se totiž za dvě vteřiny nestačí utlumit mikrokmity způsobené zmáčknutím spouště. Také zvednutí zrcátka snižuje neostrost...Ovšem byť nepatrný vánek při focení třeba kapiček na rosnatce - to je teprve vrah ostrosti. Občas se pozorně dívejte na displej...

Re: Re: Umění mykofotografie, 11.08.2013 21:49, Zdeno(m), (O přírodě)

Apropó k bodu 2...Tolik věcí si pamatovat a nezapomenout, to už není pro nás, senily, takže vždy něco chybí. Někdy i ten objekt z punktu ein...

Re: Re: Re: Umění mykofotografie, 11.08.2013 21:54, Zdeno(m), (O přírodě)

Chycená moucha...

Re: Umění mykofotografie, 11.08.2013 22:23, Honzík(m), (O přírodě)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30