O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Velikonoční Smržobraní v Podunají, 19.04.2017 15:26, Forrest Run(m), (Houby)

Jsme si s Kájou udělali v neděli výlet na pomezí Maďarska, Slovenska a Rakouska....první byla tahle čtyrčátka.....obrovská výhoda smržů a askoušů fšeobecně je ta, že víc jak dobře držej místo.....ta trojička rostla ani né 10cm od loňskýho sběru....Kryšot, Zdeno i Osaďák mi to jistě potvrděj!:-)

Přijměte, prosím, omluvu za sníženou kvalitu "mobilních" fotek...

Re: Velikonoční Smržobraní v Podunají, 19.04.2017 15:26, Forrest Run(m), (Houby)

Vždycky mě na nahuby.sk fascinovaly vícesrostlice obecňáků....teď se mi konečně poštěstila i tahle osmička, pravda, už postarší, okousaná a částečně vyvrácená, ále i tak potěšila nadmíru!:-)

Re: Velikonoční Smržobraní v Podunají, 19.04.2017 15:26, Forrest Run(m), (Houby)

První den neprobádaná lokalita, ale i tak se na náš štěstíčko usmálo, už začínáme biotopy smržů dostávat do woka!:-)

Re: Velikonoční Smržobraní v Podunají, 19.04.2017 15:26, Forrest Run(m), (Houby)

Polovolňáky nás za chvilku přestalo bavit sápat a šli jsme po trofejních obecňáních a S.jedlých.
Našlo se i pár Terčovnic síťnatých, takřka výhradně vázaných na Č.medvědí
Už tam jeli i Choroši šupinatí a voštinoví,křehutek a hnojníků bylo nepočítaně, u Hononína jsme dokonce zobli naše první letošní lužní žampióny.....

Re: Velikonoční Smržobraní v Podunají, 19.04.2017 15:26, Forrest Run(m), (Houby)

Třetí den už jsme byli poněkud ucaprtaní, ále i tak jsme si to ohromně užili!:-)

Re: Velikonoční Smržobraní v Podunají, 19.04.2017 15:26, Forrest Run(m), (Houby)

Re: Velikonoční Smržobraní v Podunají, 19.04.2017 15:26, Forrest Run(m), (Houby)

A tohle je výslednej výřad...vychází to jeden smrž na ujetej/ušlapanej kilometr, a to se vyplatí, stálo to za to, žeáááno, Kajo?!:-)

Re: Re: Velikonoční Smržobraní v Podunají, 19.04.2017 16:42, Patrik(m), (Houby)

Neccheš přijet k nám a najít mi též nějaké smrže? Já byl minulý týden v NR Polanský les, prý je tam největší diverzita hub v rámci CHKO Poodří a má se tam vyskytovat řada druhů smržů. Já tam našel jen choroš šupinatý a čepičatku. ...

Re: Re: Re: Velikonoční Smržobraní v Podunají, 19.04.2017 16:49, petras, (Houby)

Já chci taky najít místečko...

Re: Re: Re: Re: Velikonoční Smržobraní v Podunají, 19.04.2017 19:35, chorcheee(m), (Houby)

Tý jo, to je úroda. Ještěže mám nyní další starosti, takže na závist zatím nemám čas . Koukali jste také na té rakouské straně pod Soutokem, jak jsem Ti psal v emailu?

Re: Re: Re: Re: Re: Velikonoční Smržobraní v Podunají, 19.04.2017 20:56, MACEK, (Houby)

Hodnotný výřad,podle výrazu tváře i sběratelka je spokojená a to si myslím, že je nejdůležitější

Re: Re: Velikonoční Smržobraní v Podunají, 19.04.2017 22:55, tomaj, (Houby)

Nádhera.Kilometry nespočítám.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30