O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

pseudosláva a pyrenomycet, 10.01.2017 21:38, chorcheee(m), (Houby)

Dobrý večer,

tak zjišťuji, že jsem diskutován i vedle na nahouby.cz:

"nějaký chytrolín vedle u odborníků píše,že třešeň neroní pryskyřici asi ještě neviděl strom třešně a bude to inženýr,pryskyřice z třešní se přece sbírá a jen potvrdil pravidlo,že co inženýr,to kokot"

...a reakce následující.


Tohle je samozřejmě úsměvné. Na druhou stranu přiznávám, že jsem leckde napsal už spoustu naprostých hloupostí, za které jsem právem kritizován. Ale to už vrátit nejde (ale myslím, že má smysl přiznávat, že jsem "kokot").

Jo - promiňte, že to sem tahám - souhlasíte, že tam většinu postů pod jménem "Burle" nepsal Burle?

[Nejspíše káčovka jeřábová (Biscogniauxia repanda)].

Re: pseudosláva a pyrenomycet, 10.01.2017 21:56, Patrik(m), (Houby)

K diskusi se nebudu vyjadřovat...
Ale Biscogniauxia je pěkná, já u nás nacházím jen nummularia, právě po té repanda pátrám zatím bezúspěšně (asi to bude tím, že jeřáby u nás na moc místech nerostou)...

Re: Re: pseudosláva a pyrenomycet, 10.01.2017 22:05, chorcheee(m), (Houby)

Děkuji Patriku za reakci. K nehoubovým věcem se tu netřeba vyjadřovat (k tomu já nabádám, ale zdá se, že jsem to sám ještě nepochopil ).

B. repanda mi z fotografie s vysokou pravděpodobností potvrdila jak Lucie Zíbarová, tak Roman Maňák, který se o pyrenomycety zajímá. Znáš (znáte) jeho stránky "mykologie.eu"? Zatím tam toho moc není, ale snad bude. Je to člověk, který dělá houby dost poctivě.

Plánuji zmikroskopovat výtrusy, což by neměl být velký problém. Snad to v blízké době udělám...

Jo, a co, Patriku, říkáš na tu (snad) Diatrypellu, kterou jsem tu včera komentoval? Máš na to makroskopicky názor? Předem díky.

Re: Re: Re: pseudosláva a pyrenomycet, 12.01.2017 17:25, Patrik(m), (Houby)

R. Maňáka samozřejmě znám, kterou Diatrypellu myslíš? Moc se tu teď nedostanu, rychle se to ztratí v diskusi...

Re: Re: pseudosláva a pyrenomycet, 10.01.2017 23:01, soucekp, (Houby)

Tahle (Biscogniauxia repanda) je mikroskopicky potvrzena. Rostla na místě s poetickým názvem - Houbová stráň ;-)

Re: Re: Re: pseudosláva a pyrenomycet, 10.01.2017 23:02, soucekp, (Houby)

Na jednom kmenu jí tam bylo víc než dost

Re: pseudosláva a pyrenomycet, 10.01.2017 22:03, Yohaness(m), (Houby)

No tak tam vedle o tobě toho píšou víc, ne?
Jinak, tam už neví nikdo, kdo vlastně co píše... Burle asi nepíše všechno pod nickem Burle, zas má ale jiné přezdívky... je to tam opravdu na palici.

Re: Re: pseudosláva a pyrenomycet, 10.01.2017 22:09, chorcheee(m), (Houby)

Fakt, Honzo? Já jsem to zaznamenal až včera. Můžeš mi něco vokázat? Na nahouby.cz... Ve svém postavení považuji samozřejmě i negativní reklamu za reklamu .

Re: Re: Re: pseudosláva a pyrenomycet, 11.01.2017 07:57, Yohaness(m), (Houby)

Tak píšou tam třeba toto: " ...nějaký chorchee,je to nervově labilní floutek,který není schopen přijmout jakoukoli kritiku,vyloženě tam ty stránky kurví a jen odrazuje milovníky přírody od přispívání..."
A také: "Kdysi jsem narazil na to, že Burle měl nick chorchee, podobnost čistě náhodná?"
Jako reklama dobrý, ne?

Re: Re: Re: Re: pseudosláva a pyrenomycet, 11.01.2017 09:08, chorcheee(m), (Houby)

Jo jo, tohle jsem myslel jako "reakce následující" . Tak vidíte, možná jsem (taky) Burle .

Re: Re: Re: Re: Re: pseudosláva a pyrenomycet, 11.01.2017 10:27, Yohaness(m), (Houby)

V pohodě, Václave...

Re: Re: pseudosláva a pyrenomycet, 10.01.2017 23:03, soucekp, (Houby)

Mně to tam (nahouby.cz) přijde už fakt hodně ujeté

Re: Re: Re: pseudosláva a pyrenomycet, 11.01.2017 09:11, chorcheee(m), (Houby)

To, Petře, snad každému. Já tem třeba chodím jen, když jsem nadprůměrně zakomplexovaný, abych se podíval na ještě větší blbečky, než jsem já. Pozoruhodnější je, že tam někdo považuje za smysluplnné seriozně přispívat (třeba vlk).

Re: Re: Re: pseudosláva a pyrenomycet, 11.01.2017 11:49, Kraken(m), (Houby)

Já se tam už nepodíval určitě půl roku. A ani mě to neláká, když si přečtu, co sem díky vám prosákne. A to patřím k těm, co tam přispívali už před 13-ti lety...

Re: Re: Re: Re: pseudosláva a pyrenomycet, 11.01.2017 17:17, chorcheee(m), (Houby)

Ano, já vím, že k těm stránkám máte mnozí dlouhaletý vztah a je jich škoda. Na druhou stranu, na všecko jde nahlížet různě (všechno zlé je pro něco dobré). Na jiném houbovém portálu tohle dělat nejde a tak to lidi chodí dělat tam. Někteří z nudy, někteří ze zakomplexovanosti a někteří možná jen pro tu legraci. Takže to má možná i terapeutickou a relaxační bohulibost .

MartinKL tu měl nedávno asi dosti trefný postřeh. Totiž, že ty hrůzy píší často lidé, kteří jinde (kde není anonymita) vystupují naprosto seriozně.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30