O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Mám svůj kvadrant?, 08.01.2017 00:05, chorcheee(m), (Houby)

Hezkou neděli!

Já jen přidám penízečku drobnovýtrusou (Baeospora myosura), protože mne štve, že se na úvodní stránce v pravém horním kvadrantu (ten se zdá, že je můj), stále zobrazuje ten text z Patrikovy chemické rovnice, kterou jsem vkládal naposledy ).

Re: Mám svůj kvadrant?, 08.01.2017 00:06, chorcheee(m), (Houby)

A už je tam penízečka, koukám. Funguje to! .

Re: Re: Mám svůj kvadrant?, 08.01.2017 12:08, karelzbrd(m), (Houby)

ještě jak shodit tu borůvku, co tam je už čtvrt roku a dát tam něco, co zebe...

Re: Re: Re: Mám svůj kvadrant?, 08.01.2017 17:56, chorcheee(m), (Houby)

No jo, koukám. Borůvka je Dano nebo spíše Tori (upravená fotografie). Dano dává pravidelně, takže je to zřejmě na Tori, aby přidala nějakou pěknou zasněženou fotografii (nejlépe houbovou) .

Re: Re: Re: Re: Mám svůj kvadrant?, 08.01.2017 20:12, Tori(m), (Houby)

Na mě moc nespoléhejte, v zimě téměř nefotím, sníh až na výjimky dost nemusím, a kromě toho fotit neumím.

Re: Re: Re: Re: Re: Mám svůj kvadrant?, 09.01.2017 09:55, chorcheee(m), (Houby)

Tak aspoň ornamentované výtrusy ve vřecku, Tori. Prosím, prosím... .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám svůj kvadrant?, 10.01.2017 23:06, soucekp, (Houby)

Zcela mimo mísu - tohle jsou nejzajímavější výtrusy, které jsem pod mikroskopem zatím viděl

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám svůj kvadrant?, 11.01.2017 17:05, chorcheee(m), (Houby)

To je, Petře, z toho malého černého, co roste na opadlých šiškách smrku, že? Jméno si ale zaboha nemůžu vybavit, abych si dohledal. Předem díky.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám svůj kvadrant?, 11.01.2017 17:25, alesjirsa(m), (Houby)

Je v našem atlase hned na začátku ...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám svůj kvadrant?, 11.01.2017 17:47, chorcheee(m), (Houby)

Díky, Aleši.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám svůj kvadrant?, 11.01.2017 17:47, Tori(m), (Houby)

Nemám tušení, jaké fotky vlastně jdou do těch čtyř na úvodce. Proč ne třeba to Petrovo Phragmotrichum chailletii nebo jaxe vlastně ta potvora jmenuje? Nebo tvoje káčovka? Musí být fotka přiřazená do atlasu? V tom případě by jich tam moc nešlo, keďže se dá přiřadit jen ta první z příspěvku.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám svůj kvadrant?, 11.01.2017 17:49, chorcheee(m), (Houby)

Mno, vím jen jednu věc: Vždycky tam jde moje poslední, kterou jsem přidal. Takže už tady mám fakt postavení .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám svůj kvadrant?, 12.01.2017 17:22, Patrik(m), (Houby)

Je to tak, Phragmotrichum chailletii...Ty askospory jsou naprosto jedinečné...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30