O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Hřib siný "do woka"..., 26.11.2016 20:07, Zdeno(m), (Houby)

Slíbil jsem, že dnes dám čitelnější obrázky. I pro mne je tenhle hřib výjimečným druhem, našel jsem ho všehovšudy dvakrát...Tenhle, premierový, 29.srpna 2007, tedy v době, kdy mnozí z vás foťák ještě ani neměli...

Re: Hřib siný "do woka"..., 26.11.2016 20:07, Zdeno(m), (Houby)

Jeho druhové latinské jméno cyanescens jistě evokuje modrání a to je charakteristický symptom...

Re: Hřib siný "do woka"..., 26.11.2016 20:07, Zdeno(m), (Houby)

Když se podíváte na řez třeněm, vidíte typickou vatovitost vnitřku...

Re: Hřib siný "do woka"..., 26.11.2016 20:08, Zdeno(m), (Houby)

Tak příště už ho určitě poznáte. Kdo kouká pozorně, vidí zrnka písku na klobouku. Ano, jeho typickým biotopem jsou okraje cest borovin, tedy zpravidla písčiny, jako tomu bylo v tomto případě v Hamru na Jezeře, mém teritoriu since 1968...

Re: Re: Hřib siný "do woka"..., 27.11.2016 07:31, machaon, (Houby)

Přidám také do woka...

Re: Re: Re: Hřib siný "do woka"..., 27.11.2016 07:32, machaon, (Houby)

Fotky jsou z roku 2011...

Re: Re: Hřib siný "do woka"..., 27.11.2016 10:15, fáfa(m), (Houby)

..co ti prosim tě udělal že je tak modrej

Re: Re: Re: Hřib siný "do woka"..., 27.11.2016 12:14, Zdeno(m), (Houby)

No já jen chtěl být jako Ty...

Re: Hřib siný "do woka"..., 26.11.2016 20:08, Zdeno(m), (Houby)

A Pan Herec František Peterka? Nezapomenutelná ikona nejen Liberce, ale celé české kinematografie. Vídávali jsme se velmi často, míjíval jsem ho při pravidelném běhání při jeho ještě pravidelnějších procházkách po Liberci. Pozdrav, pár špílců z obou stran. V pozdějších časech a jeho neuvěřitelných zdravotních a osudových peripetiích to už bývalo méně, ale poslední setkání poblíž jeho bydliště v Rochlicích tak před třemi, čtyřmi lety, bylo pro mne nezapomenutelné. Buďte zdráv, Mistře, uctivě zdravím. Poznal mne, já s Aničkou v kočárku. Popovídali jsme si, on nakoukl do kočárku: to je hezká holčička, pravil. Že uhodnete, jak se jmenuje, nahodil jsem udičku. On se usmál a říká: že by Anče? Jste pořád ve formě, chválím. Snad jsem ho v té chvíli potěšil. Fajn chlap, jakých moc za život nepotkáte. Mimochodem, docela mi vadí, že leckde v médiích je prezentován jen jako herec komediálních filmů. Jako by (namátkou vzato...) nenatočil třeba Přežil jsem svou smrt, Černý prapor nebo Naději. V poslední době si přál, aby už se do toho hereckého nebe brzy dostal. Tož ať je mu tam dobře, úklona a potlesk na otevřené scéně...Obrázek je takový imaginární, symbolický, ze začátků mého focení s digitálem. Třeba v tom hereckém nebi také mají takovouhle přírodu...

Re: Re: Hřib siný "do woka"..., 26.11.2016 21:54, Pavla, (Houby)

Díky za milé vzpomínání, Zdeno. Měla jsem p. Peterku moc ráda. ♥ Věřím, že tam nahoru „doletěl“ v pořádku a je mu už dobře.

Re: Re: Hřib siný "do woka"..., 26.11.2016 23:57, Kraken(m), (Houby)

Siného jsem neměl tu čest potkat, stejně jako F. Peterku, který se dožil požehnaného věku. Je to sice nespravedlivé, že ho prezentují jen jako Krakonoše, ale zná ho tak většina národa. Hůř jsou na tom herci s bohatou divadelní a filmovou historií, o kterých se zmiňují jen v souvislosti s pochybnými nekonečnými seriály...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30