O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Taky jsem trochu vymrzl, 16.11.2016 12:57, Kraken(m), (Houby)

Penízovky sametonohé si ze zimou příliš hlavu nelámou. Vlastně ani nemůžou, když nosí klobouk na noze!
Byl jsem zkontrolovat hlívovník, letos už ani nenasadil... Nešť, budu si muset najít nový padlý buk. Snad budu mít štěstí.

Re: Taky jsem trochu vymrzl, 16.11.2016 12:57, Kraken(m), (Houby)

Rezavec lesknavý

Re: Taky jsem trochu vymrzl, 16.11.2016 12:57, Kraken(m), (Houby)

Penízovka širokolupenná. Nevěděl jsem, že je tak odolná.

Re: Re: Taky jsem trochu vymrzl, 16.11.2016 16:56, Zdeno(m), (Houby)

Nojo, tady je zmrzlá, až roztaje, rychle zhadrovatí...

Re: Re: Taky jsem trochu vymrzl, 16.11.2016 17:14, alesjirsa(m), (Houby)

Tohle ale je helmovka tuhonohá/rýhonohá.

Re: Re: Taky jsem trochu vymrzl, 16.11.2016 18:03, fáfa(m), (Houby)

..širokolupená je fakt blbost,Kájo

Re: Re: Re: Taky jsem trochu vymrzl, 16.11.2016 23:42, Kraken(m), (Houby)

A proč je to taková blbost, fáfo? Ta plodnice vlevo sice má rýhovaný třeň, ale to má širokolupenná taky. Ekologie taky souhlasí, tak v čem je problém? Navíc helmovky nemívají tak silné třeně... Ale rád se nechám poučit!

Re: Re: Re: Re: Taky jsem trochu vymrzl, 17.11.2016 07:53, Zdeno(m), (Houby)

Mně se nepozdávala ta početnost plodnic, ale říkal jsem si, že jsi, Krakene, starý kozák, který to viděl na place...

Re: Re: Re: Re: Re: Taky jsem trochu vymrzl, 17.11.2016 09:52, fáfa(m), (Houby)

..já tě přeci nechci poučovat jistě jsi na to líp než já,ale prostě se mi to nějak nezdá trsovitý růst a ta asi drobnost,ale zima může udělat ledacos..

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Taky jsem trochu vymrzl, 17.11.2016 12:41, Kraken(m), (Houby)

Je pravda, že jich je tu víc pohromadě, ale i širokolupenná roste v trsech. Nemám tam sice žádné měřítko, ale klobouk té největší plodnice měl určitě 80 - 100 mm a ta pod sněhem je možná ještě větší. Mě se zase nezdály helmovky. Netvrdím ale, že to musí být ta penízovka, jen si myslím, že úplně vyloučené to není...

Re: Taky jsem trochu vymrzl, 16.11.2016 12:57, Kraken(m), (Houby)

Lesklokorka ploská. Takhle je nezaměnitelná.

Re: Re: Taky jsem trochu vymrzl, 16.11.2016 13:06, Kraken(m), (Houby)

Cestou domů jsem se ještě stavil v lázeňském parku, zkontrolovat šupinovku kostrbatou. Všechny trsy okolo kmenu javoru byly odřezané, zřejmě někomu moc chutnají. Zbyla tam jen tahle chudinka schovaná pod listem. Byla už téměř tma, kvalita snímku tomu odpovídá...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30