O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Šupinovka hnědočervená (Pholiota lubrica)., 12.09.2016 20:20, chorcheee(m), (Houby)

Tuto šupinovku mi právě určila Lucie Zíbarová (jak někdo může znát všechny houby, když já je neznám, to mne fakt štvě ).

Mám ji založit do Atlasu?

Re: Šupinovka hnědočervená (Pholiota lubrica)., 12.09.2016 20:30, alesjirsa(m), (Houby)

Obávám se, že všechny houby zdaleka nemůže znát ani ten největší mykolog.

Re: Re: Šupinovka hnědočervená (Pholiota lubrica)., 12.09.2016 20:32, chorcheee(m), (Houby)

Jasně, já to schválně zveličil. Přesto zůstává pravdou, že Lucie Zíbarová je jednou z největších mykoložek, pravděpodobně dnes již světového významu...

Re: Re: Re: Šupinovka hnědočervená (Pholiota lubrica)., 12.09.2016 20:58, Patrik(m), (Houby)

Neboj, dlouholetou praxí a nashromážděním všelijakých odborných článků a monografií se můžeš dostat i na její úroveň ... to já bohužel nemůžu, protože mě zajímají především askomycety a na ty jsem silně vyhrazen. Basidiomycety jen krajně a do větších rodů bych se asi nepouštěl...

Re: Šupinovka hnědočervená (Pholiota lubrica)., 12.09.2016 20:20, chorcheee(m), (Houby)

A Bassete, ne že ji tam založíš, dříve .

Re: Re: Šupinovka hnědočervená (Pholiota lubrica)., 12.09.2016 22:28, basset(m), (Houby)

.. Ty máš hroznou křeč

Re: Šupinovka hnědočervená (Pholiota lubrica)., 12.09.2016 20:20, chorcheee(m), (Houby)

A při hledání, cože to je, jsem narazil na článek Dr. Holce o šupinovce Choceňské (Pholiota chocenensis), která je podobná, přesto jiná. Našel ji choceňský amatérský mykolog ing. Pavel Miřejovský, kterému tu chci udělat reklamu. Je to hodný pán, kterému - jak ho znám - jsou žabomyší války jiných amatérských mykologů cizí.

Re: Re: Šupinovka hnědočervená (Pholiota lubrica)., 12.09.2016 20:25, Patrik(m), (Houby)

Určitě založ, paráda


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30