O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Užovka hladká?, 12.09.2016 18:51, chorcheee(m), (O přírodě)

Dobrý podvečer,

já jen - protože už na to ze včerejška nikdo nereaguje - bych se rád zeptal, zda souhlasíte s tím, že vlk trápil chráněnou užovku hladkou? Nejsem herpetolog, ale právě proto by mne zajímalo, zda jsem určil správně...

No a tady, krom hlenky (snad Trichia decipiens var.???) jsou i nějaké malé disko-askáčky pro Tori, že? Proto jsem tam v levé části nechal i ten největší s kompozičně oku nelahodící, krajem snímku oříznutou, plodničkou hlenky.

Předem díky!

Re: Užovka hladká?, 12.09.2016 19:09, Tori(m), (O přírodě)

Jo, kruhovka (Orbilia), možná až budu velká...

Re: Re: Užovka hladká?, 12.09.2016 19:28, chorcheee(m), (O přírodě)

Velká už jsi, ne? Tak a jdu se podívat, jestli už někdo reagoval na užovku . To je stejně stresující, jak to tu vše rychle sedimentuje, že?

Re: Re: Re: Užovka hladká?, 12.09.2016 19:44, Tori(m), (O přírodě)

Na kruhovky má málokdo, těžký. Většinou je nejjednodušší je zmikroskopovat a předhodit na fórum Baralovi. A taky Orbiliomycetes, podobně jako Helotiales, vyžadují trochu lepší mikrák než můj, všechno mají maličký. Proto mám taky radši Pezizales.
Mě to nestresuje, mám řazení podle času příspěvků a když mě bude chtít někdo upozornit na něco, co mi uteklo, může kdykoli napsat.

Re: Re: Re: Re: Užovka hladká?, 12.09.2016 19:50, Patrik(m), (O přírodě)

Nějaké kruhovky mám v soukromém herbáři taky, bral jsem je, když se mi začaly líbit askouše, ale zatím jsem nevzal odvahu je vzít k mikroskopování ... Navíc ani další diskomycety mi zatím moc nejdou, mám pár zajímavých saprofytických diskomycetů ze stonků rostlin a nedopátral jsem se zatím ani ke správnému rodu... S pyrenomycety třídy Dothideomycetes a Sordariomycetes je to o něco lepší...

Re: Re: Re: Užovka hladká?, 12.09.2016 19:47, Patrik(m), (O přírodě)

Podle mě to žádné trápení není - jen ji měl chvíli v bedně pro odfocení... Když si vezmeš, co například provádí (nejen) můj pes s ještěrkami, žábami, myšmi apod. zvířátky, když na ně natrefí, je to o něco horší a obvykle to končí smrtí či pozřením daného zvířete ... bít ho však za to nemůžete, ani mu vynadat, je to totiž přirozené ...

Re: Re: Re: Re: Užovka hladká?, 12.09.2016 21:48, vlk(m), (O přírodě)

...v podstatě jsi Patriku odpověděl za mě...mládě v pořádku odpelášilo do nějaké díry za zahradou...a chorcheee...???...haňba plut...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30