O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Ahoj všem, toto letí, toto letí, 28.08.2016 16:18, Pavla, (Houby)

včera jsem na svém zdejším houbodortu zapálila a sfoukla již druhou svíčku, tož jsem šla do lesa poděkovat tomu, kdo to tenkrát všechno spískal. První mé kroky ale vedly na návštěvu k lošákovcům palčivým, ty totiž „bydlí“ jen pár metrů od cesty. Ale kromě vysušených dospěláků si tam posledních dnů prázdnin užíval jen jeden junior.

Re: Ahoj všem, toto letí, toto letí, 28.08.2016 16:18, Pavla, (Houby)

Cílem byl stročkovec kyjovitý – moje láska a startovací čára.

Re: Ahoj všem, toto letí, toto letí, 28.08.2016 16:18, Pavla, (Houby)

Taky už pomalu dožívají. Nové „fialky“ žádné.

Re: Ahoj všem, toto letí, toto letí, 28.08.2016 16:18, Pavla, (Houby)

V lese Vám bolo také sucho, až sa od „huby“ prášilo. Zde snad nějaká ouška. Sice prvonález, ale to víte, v den svého výročí jsem toužila najít něco zvlášť zvláštního, co jsem ještě nenašla a na vlastní oči nikdy neviděla.

Re: Ahoj všem, toto letí, toto letí, 28.08.2016 16:18, Pavla, (Houby)

I smiloval se nade mnou patron všech houbařů a seslal mi dárek v podobě mého vysněného prvního lžičkovce. Malé chlupaté párátko na šišce a jakou obrovskou radost dokáže udělat. Vůbec jsem netušila, že je to tak malilinkatá a špatně fotitelná hubka. Ó díky, patrone!

Kontrolní otázka: Víte, že patronem houbařů je Svatý Vít?
(Pozor, podobnost s JUDr. Alešem Vítem zde čistě náhodná). ;)

Re: Re: Ahoj všem, toto letí, toto letí, 28.08.2016 16:45, Joska(m), (Houby)

Náhodná? To si fakt myslíš?

Re: Re: Re: Ahoj všem, toto letí, toto letí, 28.08.2016 17:19, Pavla, (Houby)

Jasan, srandičky, srandičky.

Náhodou p. Aleše Víta mám v knihovničce i s fotkou a vypadá na ní úplně jinak, než jak sv. Víta popisuje wikipedia: „Svatý Vít bývá znázorňován jako chlapec (někdy poněkud starší, než by odpovídalo jeho skutečnému věku) v bohatém odění, v ruce palmovou ratolest jako znak mučednictví, často též s kotlem, kohoutem či lvem.“

Ale jinak samozřejmě vím, že Aleš Vít JE žijícím patronem houbařů (i kuchařů), jen si nějak nedokážu představit, že mně toho lžičkovce včera přičaroval zrovna on. ;)

Re: Re: Re: Re: Ahoj všem, toto letí, toto letí, 28.08.2016 18:33, Zdeno(m), (Houby)

A co Prokop? Ten seje...

Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj všem, toto letí, toto letí, 28.08.2016 20:21, Pavla, (Houby)

Po pravdě, nikdy bych nevěřila, kam až může takové obyčejné houbaření člověka zavát. Ledva dočtu CV sv. Víta, vrhám se na CV sv. Prokopa.

Re: Re: Ahoj všem, toto letí, toto letí, 29.08.2016 11:06, Hanýžka(m), (Houby)

Gratuluji k narozeninám a posílám pavučinec sladkovonný, ať máš sladký život plný krásných barevných hub.

Re: Re: Re: Ahoj všem, toto letí, toto letí, 29.08.2016 16:25, Pavla, (Houby)

To je od Tebe moc milé, Hani, děkuji. Takovou vzácnost si já ani nezasloužím. A jak krásně voní – jak všechny pomerančové květy světa. Ještě jednou díky a gratuluji k nálezu.

Re: Ahoj všem, toto letí, toto letí, 28.08.2016 16:18, Pavla, (Houby)

Hříbky se před sluníčkem schovávaly, jak to jen šlo ...

Re: Ahoj všem, toto letí, toto letí, 28.08.2016 16:18, Pavla, (Houby)

... a kde to jen šlo. ;)

Re: Ahoj všem, toto letí, toto letí, 28.08.2016 16:18, Pavla, (Houby)

Někde to ovšem nešlo, a tak kuřátka statečně odolávala slunečním paprskům.

Zrovna včera u focení těchto kuřat jsem si vzpomněla na Honzíka a jeho „sluníčkové“. A hle, on zde! To je moc fajn, že ses neztratil a přidal i pár fotek.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30