O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

zase něco..., 23.08.2016 08:20, Yohaness(m), (Houby)

...méně tradičního.
Kukmák myší - Volvariella murinella, Červený seznam (EN).

Re: zase něco..., 23.08.2016 08:20, Yohaness(m), (Houby)

Bedla Bucknallova - Cystolepiota bucknallii, Červený seznam (EN).

Re: zase něco..., 23.08.2016 08:20, Yohaness(m), (Houby)

Voskovka, nejspíše voskovka krvavá - Hygrocybe miniata, tip Honzy Herčíka.

Re: zase něco..., 23.08.2016 08:20, Yohaness(m), (Houby)

Pýchavka závojová - Lycoperdon mammiforme, Červený seznam (NT).

Re: zase něco..., 23.08.2016 08:20, Yohaness(m), (Houby)

Běločechratka trojbarvá - Leucopaxillus compactus, Červený seznam (CR).

Re: Re: zase něco..., 23.08.2016 11:06, chorcheee(m), (Houby)

Hele, tuhle fotku už jsi dával (stejně tak jako skoro všechny z předchozí ryzcové sady). Chtěl jsem přidat do Atlasu a už tam je. Tohle mi nedělej! .

Re: Re: Re: zase něco..., 23.08.2016 11:52, Yohaness(m), (Houby)

jo, to je možný...dávám i na Slováky a někdy se spletu. Ryzcové sady byly opakovány schválně.

Re: Re: Re: Re: zase něco..., 23.08.2016 12:08, chorcheee(m), (Houby)

No a jaký byl, prosímTě, ten poslední ryzec, kterého měl určit vlk? Mě to gocela zajímá. Nebo se to už někde vyřešilo? Měl na hnátičce nějakou oranžovou skvrnu, kterou si asi způsobil tím, že šlápnul do KOH, že? Nojo, ale žlutooranžovou reakci jsem na netu našel jen u Bertiloňáka. A ten to tady nebude... Dík.

Re: Re: Re: Re: Re: zase něco..., 23.08.2016 13:02, Yohaness(m), (Houby)

Je to ryzec světlý - Lactarius azonites, Vlk samozřejmě nic neposlal, ale od té doby sem dal 15 jiných příspěvků, takže zjevně nezájem, "haňba plut" jsem se taky nedozvěděl... tak hlavně, když si umí rýpnout. Ačkoli nevím, třeba je "haňba plut" naopak pochvala.
Jinak ty oranžové otlaky nejsou KOH, ale je to reakce třeně na dotyk, má to i ten druhý L.azonites v příspěvku.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: zase něco..., 23.08.2016 14:12, chorcheee(m), (Houby)

No to byl můj první tip, že je to azonites, který byl už asi o dvě fotky vejš. Pak jsem se nesprávně chytl té skvrny. Ale to už mi nyní nemusíš věřit, jasný. .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: zase něco..., 23.08.2016 20:09, Patrik(m), (Houby)

Nedávno jsem tu zaregistroval diskusi ohledně tvých fotek ... musím se k tomu vyjádřit. Mi se tvoje fotky líbí a jsou do určité míry užitečné i mně. Navíc já spíše fotím houby za účelem odborným než estetickým a tak to trochu odkoukávám od tebe, abych věděl, co je na takových fotkách potřeba vidět ...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: zase něco..., 23.08.2016 20:09, Tori(m), (Houby)

To je kouzlo interpunkce, "haňba plut" není totéž jako "haňba, plut". IMHO.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: zase něco..., 23.08.2016 20:44, Lawnmower, (Houby)

Nedá mi to.... Ač nejsem odborník na ryzce, vlastně ani houby neznám ale, ač jsem se vůůůbec nechtěl do Vašich osobních pří montovat, udělám výjimku. Vlka neznám, neznám ani Tebe Yohanessi, nelíbí se mi kam to směruješ. Co je špatnýho na reakci Vlka, Vevanka, Chorcheeho..? Sakra vždyť žijeme v demokracii. Kritizovat někoho dejme tomu za domělou, možná i reálnou neznalosti něčeho jako jsou třeba ryzci... ,o to tu přeci nejde. Ano, já do toho nemám co mluvit. Moje skautská výchova mi ale říká něco jinýho. Podle mě je pravda na jejich straně, tečka.
Kritizoval jsem tě navíc za fotky, to je myslím věc kde jsem víc doma. Ty to fakt nevidíš že ten postprocesing je zabijí? vytrháš půlku lesa abys udělal tohle? "haňba plut"
Ano, Vlk mi v minulosti ochotně pomohl s identifikaci hub kterou jsem následně sežral a.... jsem tu. Možná jsem zaujatej.....
Myslím že Dál se k tomu vyjadřovat nebudu. Příště zas jen o houbách, slibuju.
Nejsem, opravdu nejsem, Tvůj nepřítel Yohanessi, věřím že to co děláš, děláš s rozmyslem a nadšením.
Jdu spát.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zase něco..., 23.08.2016 21:10, Patrik(m), (Houby)

To je věta k rozesmání - "Ty to fakt nevidíš že ten postprocesing je zabijí? vytrháš půlku lesa abys udělal tohle? "

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zase něco..., 23.08.2016 21:15, Lawnmower, (Houby)

Podmět je v té větě fotky.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zase něco..., 23.08.2016 21:32, basset(m), (Houby)

Pro Lawnmover:
..
A to si představ, že Yohanessovi nejde finálně o foto, ale o ten exsikát. Tyto exsikáty má nejen pro sebe, ale posílá je do různých muzeií, ... Je v té mykologii trochu dál a jinak zaměřen. Foto je pouze a jenom dokumentační na rozdíl např. ode mne. Já fotím a exsikáty mě moc neberou. A v tom případě nelze říct, kdo má nebo nemá pravdu.
..
HOWGH

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zase něco..., 23.08.2016 22:23, Yohaness(m), (Houby)

Poslechni, Lawnmowere, já proti tobě taky nic nemám, ale přijde mi, že jsi to vůbec nepochopil. Nevadí mi kritika od nikoho a je mi jedno, že se moje fotky nelíbí tobě nebo někomu jinému. Myslím, že jsem to tady dostatečně vysvětlil, proč tak fotím. Co mi ale vadí, je to, když někdo, v tomto případě Vlk, napíše kritický výlev a pak, když požaduji vysvětlení, mlčí a vesele dál sype své příspěvky. To mi prostě nepřijde fér. Stejně jako mi nepřijde fér tvoje tvrzení, že vytrhám půl lesa, to není demokracie, ale pustá lež.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zase něco..., 24.08.2016 12:00, chorcheee(m), (Houby)

Vy jste se všichni teda rozjeli!

1/ Vlka tu také kritizují často (např. Zdeno, který není spokojen s jeho
fotografickým progresem). Nejspíše se vlk stal okoralý a už moc nereaguje (ale rýpnout, to si rýpne). Dříve jsem si všimnul,že třeba dával určené druhy. Po té co ho všichni, včetně mě kritizují, že houby neumí, dává radši krajinky .

2/ Yohaness na začátku fotil strašně (já to vím, jen krátkou chvíli, protože
procházím stará vlákna za účelem založení zapomenutých položek do Atlasu. Na
začátku Yohaness dokonce psal, že nepoužívá stativ. Nyní už to je mnohem lepší.
Zlepšovat je určitě stále co, ale tady už je to hodně subjektivní. Někomu se budou
líbit fotky Yohanesse a nelíbit Lawnmovera u jiného to bude opačně.

3/ Souhlasím, že vlk nemusí znát ryzce, aby mohl vyjádřit kritiku (když mu bylo
sděleno, že je to ohrožený druh ryzce). Pak by ovšem bylo seriozní, kdyby dále
komunikoval. Jinak to bude nutně považováno jen za výkřik malého zakomplexovaného človíčka, který chce, aby ho bylo vidět a slyšet.



Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zase něco..., 24.08.2016 13:26, basset(m), (Houby)

Právě jsem použil kolečko

Re: zase něco..., 23.08.2016 08:20, Yohaness(m), (Houby)

Tady nevím, ale mohlo by se jednat o Protoglossum niveum...český název jsem nenašel.

Re: zase něco..., 23.08.2016 08:20, Yohaness(m), (Houby)

Zakončím korálovcem bukovým - Hericium coralloides.

Re: Re: zase něco..., 23.08.2016 12:48, alesjirsa(m), (Houby)

Jako vždy krásné a zajímavé.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30