Našli jste houbu, kterou nedokážete určit? Nahrajte sem její obrázek a zkušení mykologové vám pomohou s jejím určením. Pozor, konzumujte jen takové houby, jejichž jedlostí jste si 100% jisti!
Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna
Několik neznámých, 22.08.2019 22:53, tomaj
Ještě jeden snímek stejné houby.
Několik neznámých, 22.08.2019 22:51, tomaj
Stejná lokalita. Na štěpinách bukového vývratu, v počtu cca 10 plodniček, rostla tato houbička.
Poradí někdo ?
Re: Několik neznámých, 23.08.2019 18:18, alesjirsa(m)
Simocybe sumptuosa, případně S. centunculus.
Několik neznámých, 22.08.2019 22:43, tomaj
Květnatá bučina. V plochém korýtku vyschlého potůčku vyrůstalo větší množství těchto plodniček.
Místo je prorostlé kořeny stromů a je částečně pokryto nánosem rozkládajícího se bukového listí a jehličí.
Re: Několik neznámých, 23.08.2019 18:19, alesjirsa(m)
Vláknice (Inocybe sp. ).
Re: Re: Několik neznámých, 23.08.2019 18:56, tomaj
Aleši děkuji Ti za určení dotazovaných hub. 
BEDLA BEZ PRSTÝNKU, 22.08.2019 22:26, MACEK
Tato bedla rostla mezi smrky a buky, byla dosti mohutná, klobouk mírně růžový
Re: BEDLA BEZ PRSTÝNKU, 22.08.2019 22:26, MACEK
Tato bedla rostla mezi smrky a buky, byla dosti mohutná, klobouk mírně růžový
Re: Re: Re: BEDLA BEZ PRSTÝNKU, 23.08.2019 18:21, alesjirsa(m)
Prstýnek určitě mít musela, akorát se jí třeba mohl z nějakého důvodu ulomit a někam spadnout. Jak moc měla tygrovaný třeň ?
Re: Re: Re: Re: BEDLA BEZ PRSTÝNKU, 24.08.2019 02:39, MACEK
Tak z padesáti procent.
Re: Re: Re: Re: Re: BEDLA BEZ PRSTÝNKU, 24.08.2019 14:31, alesjirsa(m)
Asi bych to nazýval normální bedlou vysokou.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: BEDLA BEZ PRSTÝNKU, 26.08.2019 06:23, MACEK
Zmátl mě ten chybějící prstýnek, taky jsem myslel na vysokou, stejně dík za snahu
Prosím o určení, nedokážu zařadit..., 22.08.2019 08:09, Soňa.F.
Na hodně vlhkém místě, na velikém pařezu starého velikána- průměr pařezu asi 70-80 cm.
Re: Prosím o určení, nedokážu zařadit..., 22.08.2019 08:09, Soňa.F.
Re: Re: Prosím o určení, nedokážu zařadit..., 22.08.2019 08:10, Soňa.F.
Re: Re: Re: Prosím o určení, nedokážu zařadit..., 22.08.2019 20:17, alesjirsa(m)
Trámovka vonná (Gloeophyllum odoratum). Má velice výraznou anýzovou vůni.
Re: Re: Re: Re: Prosím o určení, nedokážu zařadit..., 22.08.2019 20:28, Soňa.F.
Děkuji, zajdu ji očichat 
Pečárka, ale jaký druh?, 22.08.2019 08:07, Soňa.F.
po dešti takhle zčervenaly. . . Vyrostly na zahradě u kompostu. Velikost do 10 cm, pěkné masité kulaté plodnice, před deštěm jemně žemlové, více jsemje nezkoumala. Na loukách tady roste pečárka polní, ta po dešti barvu nemění a stářím zčerná, tak by mne zajímalo, co za druh je tohle.
Re: Re: Pečárka, ale jaký druh?, 22.08.2019 20:19, alesjirsa(m)
Jaká byla vůně ? Nežloutla při otlačení ?
Re: Re: Re: Pečárka, ale jaký druh?, 22.08.2019 20:30, Soňa.F.
Netuším, nezkoumala jsem je. Měla jsem to v plánu, ale ten den jsem neměla čas a pak přišel ten déšť- a to zčervenání. Má smysl to očichat ještě teď?
Re: Re: Re: Re: Pečárka, ale jaký druh?, 23.08.2019 18:20, alesjirsa(m)
Za pokus nic nedáte.
Re: Re: Re: Re: Re: Pečárka, ale jaký druh?, 25.08.2019 17:10, Soňa.F.
Tak bohužel byly již bez zápachu. Až vyrostou další, očichám je a vyfotím v normální kondici, zajímal by mě druh. Jen ze zvědavosti, překvapilo mě to silné zčervenání po dešti.
???, 21.08.2019 18:23, Lawnmower
Na kraji lesa v trávě, nepříjemná vůně, taková chemická, chuť celkem dobrá.
Dík
Re: ???, 21.08.2019 19:04, Lawnmower
Mám jasnej tip, ale nechci ovlivnit názor odborníků.
Re: ???, 21.08.2019 20:05, alesjirsa(m)
Měly plodnice výraznou tendenci k žloutnutí (až někdy oranžovění), zejména na třeni a na klobouku ?
Re: Re: ???, 21.08.2019 20:09, Lawnmower
To ne, žloutnutí jen opravdu nepatrné a ještě za dlouhou dobu, myslím že míříš k p. zapašné.
Re: Re: Re: ???, 22.08.2019 20:24, alesjirsa(m)
To je zvláštní, s takovou kombinací znaků mě nic nenapadá. Opravdu vůně byla nepříjemná ?
Re: ???, 21.08.2019 22:43, basset(m)
Já bych v tom spíše viděl bedlu než pečárku.
Re: Re: ???, 22.08.2019 09:32, Lawnmower
Bassete, ty mi to komplikuješ, bedlu jsem původně vyloučil.
Re: Re: Re: ???, 22.08.2019 20:23, alesjirsa(m)
Záleží, zda lupeny byly opravdu čistě bílé, nebo byly v tomto stadiu alespoň našedlé nebo narůžovělé.
Hřib?, 21.08.2019 17:54, LenkaFrýdová
Dobrý den, dnes jsme našli tento hřib, ale nevíme druh. Nedotrpký to snad není, ten má našedlý klobouk. Můžete mi prosím někdo poradit.
Re: Hřib?, 22.08.2019 20:22, alesjirsa(m)
Pod kterými stromy to rostlo ? Jak moc modral při poranění ? Měl lysý třeň, nebo tam měl alespoň jemnou síťku ?
Re: Hřib?, 26.08.2019 16:49, Alda
Nerad bych tu fušoval do řemesla zdatnějším, ale co hřib přívěskatý?
Hřib?, 21.08.2019 17:54, LenkaFrýdová
Dobrý den, dnes jsme našli tento hřib, ale nevíme druh. Nedotrpký to snad není, ten má našedlý klobouk. Můžete mi prosím někdo poradit.
Hřib?, 21.08.2019 17:54, LenkaFrýdová
Dobrý den, dnes jsme našli tento hřib, ale nevíme druh. Nedotrpký to snad není, ten má našedlý klobouk. Můžete mi prosím někdo poradit.