O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

...tak..., 01.12.2015 01:05, Honzík(m), (O přírodě)

...hele,lidi!Tak nějak přijdu z práce,kouknu na stránky a nestačim se divit...

Re: ...tak..., 01.12.2015 08:29, Včelda, (O přírodě)

taky myslím, že to není potřeba řešit, ale když už se vlk ptal... Jinak chápu, že nestojíš o takové srovnávání. Na druhou stranu jestliže dáváš fotky na nějaký veřejný web chca nechca musíš počítat s případnou reakcí. To je jako bys chodil do školy a nestál o zkoušky a písemky, ale to k tomu prostě patří.
Jinak samozřejmě u focení to není jako u běhu na 100 m, tam prostě někdo s časem 9,9 s drtivě porazí jiného s časem 11 s, pokud tedy neulil start nebo nedopoval. Což u fotek nehrozí, tam můžem sice relativně objektivně porovnávat a hodnotit technickou stránku věci, ale takový ten řekněme "umělecký" prvek je už dost subjektivní záležitost...

Re: Re: ...tak..., 01.12.2015 09:21, Honzík(m), (O přírodě)

...nojo,když se napíše "máš blbý barvy" nebo "je to rozmazaný,vošklivý,atd",tak mi to neva.Když ale se píše "máš blbý barvy jako tenhle",nebo "máš to horší než tenhle,tamhleten to má ale stokrát hezčí...",tak už je to o něčem jiném.Je to i svým svým způsobem nebezpečné a umí to ošklivé věci.Prostě "rozklepala se Ti ruka" nebo "nevzal jsi si blbý brejle" do toho nezatahuje nikoho jiného a většinou je to i vtipnější trefa...Ps: nebylo to kvůli Tobě...

Re: Re: Re: ...tak..., 01.12.2015 11:06, machaon, (O přírodě)

Souhlasím s Honzíkem, je to především o houbách a houbařích. Myslím, že se každý snaží o co nejlepší foto,všichni nemají vybavení za desítky tisíc. I mě to vzalo chuť dávat sem fotky.Je to přece o přírodě, a lidech kteří jí obdivují.

Re: Re: Re: Re: ...tak..., 01.12.2015 12:32, Zdeno(m), (O přírodě)

A já souhlasím s Tebou...Rád dávám najevo, když se mi něco líbí, ale obecně reagujeme na fotky pozitivně. Řada lidiček tady kvalitativně vyrostla proto, že mají co porovnávat...

Re: Re: Re: Re: ...tak..., 01.12.2015 19:01, Sley, (O přírodě)

Já do lesa nepojedu, já do lesa nepudu,
kdybych sem dal ňákou fotku, měl bych z toho ostudu

Nenech si tu chuť vzít, chlape, byla by to škoda...

Lidičky, neblbněme... ačkoli jsme tu všichni zapálení houbaři a přátelé přírody vůbec, uvědomme si, že každého může vést k focení hub naprosto jiná motivace - např. já, když už něco vyfotím, tak pouze proto, abych pro sebe (nebo i pro jiné) zdokumentoval, co aktuálně tady a teď roste, popř. pozeptal se na určení, pokud si nevím rady (což bývá poměrně často ) Ale z výše uvedených důvodů se nesnažím o jakési "umění", tudíž nebudu poskakovat hodinu kolem houby s různými nasvěcovátky apod., jako kdybych fotil královnu Alžbětu , na druhou stranu upřímně smekám před těmi, kteří ty fotky hub opravdu umí, a jejichž fota se nacházejí třeba ve zdejším atlase a je radost se na ně podívat.
Jinými slovy - plně souhlasím s dnešním příspěvkem Honzíka v 9:21. Byla by škoda se tady rozhádat, nemyslíte?

Re: Re: Re: ...tak..., 01.12.2015 11:49, TondazKralup(m), (O přírodě)

No když už jsme u těch fotek,o kterých to tady ostatně tak úplně není.Já to tedy rozseknu.Všechny jsou hnusný,protože mě se z několika desítek tisíc povedla pouze jedíná a tu jsem tady nepublikoval.Nevím,proč by se ostatním měly podařit lepší.

Re: Re: Re: Re: ...tak..., 01.12.2015 12:31, Honzík(m), (O přírodě)

...tu nej mam ale schovanou já (no,vlastně, ještě ji nemam dofocenou)

Re: ...tak..., 01.12.2015 01:05, Honzík(m), (O přírodě)

...nestojím nějak o to,aby se řešilo jestli má hezčí fotku Henry nebo já.Za prvé to je vždycky Henry a za druhé každej z nás fotí trochu jinak...

Re: Re: ...tak..., 01.12.2015 07:41, Zdeno(m), (O přírodě)

Zajímavé je, kdo to řeší...

Re: Re: ...tak..., 01.12.2015 08:17, Zdeno(m), (O přírodě)

Ten bělochoroš modravý je kouzelný...

Re: Re: ...tak..., 01.12.2015 12:22, alesjirsa(m), (O přírodě)

Já jsem na něj narazil jen jednou, a to v Kryštofově Údolí, kde se mi nepovedl. Takže na mě někde ještě čeká.

Re: Re: Re: ...tak..., 01.12.2015 12:53, Honzík(m), (O přírodě)

...fotí se dost blbě.Já je fotil letos čtyřikrát a tahle špatná fotka kouzelnýho bělochoroše je z nich zatim nej

Re: ...tak..., 01.12.2015 01:05, Honzík(m), (O přírodě)

...taky by vypadalo trochu blbě,kdyby jsme dávali obá stejný .Teda když už logicky stejný houby fotíme...

Re: Re: ...tak..., 01.12.2015 06:31, Tori(m), (O přírodě)

U řasnatek, které rostou na dřevě, mají zamlada hladký a pozdějí potrhaný okraj, vločkatou vnější stranu, a barvy buď takhle světlounce hnědé uvnitř i venku (foto), anebo u starých plodnic i hnědý vnitřek a bělavou a trochu olysalou vnější stranu (foto) - tak u těchto řasnatek se zkuste podívat i zboku, jestli nemají zřetelný krátký třeň (foto). Mohla by to být řasnatka krátkonohá (Peziza micropus), která by snad měla být určitelná i makroskopicky. Máme pár fotek i v atlase, starší plodnice toho druhého typu (fotky jsou trochu barevně zatónované).

Re: Re: Re: ...tak..., 01.12.2015 07:39, Honzík(m), (O přírodě)

...nožičku jsem hledal a nenašel.Ta větší měla 3-4cm v průměru,tak nevim jestli to ještě nevyroste.Bříza asi jako pomůcka taky nebude k ničemu, a v atlasech co mám já(velký atlas hub,a horší) tomu neodpovídá nic.Na dvouch čtverečních km jsem je viděl na třech místech a víc nevim...

Re: Re: Re: Re: ...tak..., 01.12.2015 11:10, Herčus, (O přírodě)

na jiných houbařských stránkách jsem narazil na pro mě čerstvou informaci od Stana Glejdury, že cituji:

doporučujem používať meno Peziza varia, podľa molekulárok sú Peziza micropus, Peziza cerea a P. repanda synonymami Peziza varia

Re: Re: Re: Re: Re: ...tak..., 01.12.2015 12:29, Honzík(m), (O přírodě)

...díky,sice to zase zapomenu a bude to u mne opět "sp.",ale zkusim to zdržovat co nejdéle

Re: Re: Re: Re: Re: ...tak..., 01.12.2015 22:58, Tori(m), (O přírodě)

Diky moc za info, nenapsal k tomu i zdroj? No, zkusim pohledat. Jinak co se substratu tyka, tak na to se pry u rasnatek neda uplne stopro spolehat, obcas muzou vyrust drevni druhy na zemi apod. (nebo nejak tak to psal Hohmeyer ve svem klici). Sorry za absenci diakritiky, pouzivam novy stroj, tak jsem rada, ze jsem rozbehala podstatnejsi veci.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...tak..., 02.12.2015 14:29, Herčus, (O přírodě)

zdroj nenapsal, ale byla to pro mě jedna z mála potěšujících informací co se týče nomenklatury, protože jsem zastáncem věci zjednodušovat, než je komplikovat... Když se řeklo Hřib, každému vyskočilo Boletus a to už dnes taky není pravda . Za diakritiku se neomlouvej , to dnes už snad každý toleruje

Re: ...tak..., 01.12.2015 01:05, Honzík(m), (O přírodě)

...tak za trest jedno antimakro(pořád ještě rád dělám něco obráceně)...

Re: ...tak..., 01.12.2015 01:05, Honzík(m), (O přírodě)

...a jeden bordel.A jdu hajat...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30