O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Kouzelným potokem s průvodcem Kryšotem..., 05.06.2015 21:54, Yohaness(m), (Houby)

I vyslyšeli jsme lákavou nabídku Kryšota a vyrazili jsme, Fáfa, Včelda a já. A dobře jsme udělali, bylo to skvělé odpoledne, například ve společnosti mnoha plodniček čapulky bahení - Mitrula paludosa.

Re: Kouzelným potokem s průvodcem Kryšotem..., 05.06.2015 22:16, karelzbrd(m), (Houby)

hezké fotky - vidím, že podél potoka je i olšina?

Re: Re: Kouzelným potokem s průvodcem Kryšotem..., 05.06.2015 22:22, alesjirsa(m), (Houby)

To mne navádí k tomu, že bych se mohl podívat podél jednoho potoka v Liběticích. Ovšem nedávno jsem tam byl a nic tam nebylo, ale kdoví.

Re: Re: Re: Kouzelným potokem s průvodcem Kryšotem..., 05.06.2015 22:33, Yohaness(m), (Houby)

Ano, olše, habr a smrk.

Re: Re: Re: Re: Kouzelným potokem s průvodcem Kryšotem..., 05.06.2015 23:45, Kryšot(m), (Houby)

Ano, čapulky rostou na tlejícím opadu olší, ale nejvíc jsem jich našel na větvích ze smrku, konkrétně na jehličí tak cca 10 měsíců ponořeným do mokřiny, ale není mokřina jako mokřina, znám jich plno, ale čapulky rostou jenom někde, jsou docela náročné.

PS: Nachodil jsem hromadu km., než jsem nějaké poprvé objevil...

Re: Re: Re: Kouzelným potokem s průvodcem Kryšotem..., 06.06.2015 00:12, Kryšot(m), (Houby)

Podle vlastních zkušeností vím, že by ten potok neměl protékat žádnou obydlenou oblastí, protože tam občas někomu něco uteče a to je konečná, míhavka přisedlá a vodnička potoční nejsou zas tak náročné, ale m. vodní a č. bahenní jsou potvory vybíravé....

Re: Re: Re: Re: Kouzelným potokem s průvodcem Kryšotem..., 06.06.2015 08:39, karelzbrd(m), (Houby)

souhlas, čapulky znám z několika míst uvnitř Brd a musí tam být smrk, okolo rašeliník a voda musí být aspoň minimálně průtočná. Pak znám mraky podobných lokalit a neroste tam nic...

Re: Kouzelným potokem s průvodcem Kryšotem..., 05.06.2015 21:54, Yohaness(m), (Houby)

Nebo třeba vodniček potočních - Cudoniella clavus.

Re: Kouzelným potokem s průvodcem Kryšotem..., 05.06.2015 21:54, Yohaness(m), (Houby)

Potěšil i nález míhavky přisedlé - Vibrissea leptospora.

Re: Kouzelným potokem s průvodcem Kryšotem..., 05.06.2015 21:54, Yohaness(m), (Houby)

A chybět nesmí ani klasika, míhavka vodní - Vibrissea truncorum.

Re: Kouzelným potokem s průvodcem Kryšotem..., 05.06.2015 21:54, Yohaness(m), (Houby)

Té tam bylo také dost... Kryšote díky!

Re: Re: Kouzelným potokem s průvodcem Kryšotem..., 05.06.2015 21:57, Yohaness(m), (Houby)

Věřím, že Fafíno dopní skvělé detaily, vyblbnul se tam se svým "makráčem" dost...

Re: Re: Kouzelným potokem s průvodcem Kryšotem..., 05.06.2015 22:18, Kryšot(m), (Houby)

Vůbec nemáš zač...
Rád jsem vás s Fáfou zase viděl a Včeldu jakožto kolegu muzikanta jsem rád poznal. A jako hostitel nemůžu zapomenout předhodit dokumentační foto celého spolku.

Re: Re: Re: Kouzelným potokem s průvodcem Kryšotem..., 06.06.2015 03:02, fáfa(m), (Houby)

..no to je bandadám jen míhavky jsou tři ráno a motám se...díky za fajn odpoledne,rád si to někdy zvopáknu

Re: Re: Re: Kouzelným potokem s průvodcem Kryšotem..., 06.06.2015 11:38, vlk(m), (Houby)

...ten nejmíň zarostlej je mi ňák povědomej...kluci šupnul jsem si vás s dovolením do jedné složky...parádní pokoukání...dikec...

Re: Re: Re: Kouzelným potokem s průvodcem Kryšotem..., 06.06.2015 12:46, Kraken(m), (Houby)

Dobrá sestava Radku! Tak Včelda je taky muzikant! Ani jsi to nemusel psát, stačí se na vás dva kouknout!
Jinak, co píšeš o těch vodničkách, míhavkách a čapulkách, můžu potvrdit. Mám to tu nastejno. A protože čapulky jsou tam letos prvně, (nebo jsem je dřív neviděl) tak dám ještě jednu.

Re: Re: Re: Kouzelným potokem s průvodcem Kryšotem..., 06.06.2015 22:19, chorcheee(m), (Houby)

Vezmete mne někdy s sebou?

Re: Re: Re: Re: Kouzelným potokem s průvodcem Kryšotem..., 07.06.2015 11:03, Yohaness(m), (Houby)

Proč by ne?


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30