O houbách

Nápady a připomínky k vývoji těchto stránek

Přidat nový příspěvek


Všechny své dobré (i jiné:) nápady, připomínky, bugy, atd. související s vývojem těchto stránek, prosím pište do této diskuse. Každý názor je vítán!


Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Vím, že je teď admin zavalen návrhy, ale ..., 03.05.2015 21:33, alesjirsa(m)

. . . měl bych další, trochu inspirovaný Patrikovým nápadem. Vím, že bude nějakou dobu trvat, než se to všechno zpracuje (pokud se tedy tyto návrhy schválí).
Napadlo mě (vím, že po tom atlasu rostlin je to už trochu ultimatum, ale nepřijde mi to jako úplně špatný nápad, ale uvidím, co budou říkat ostatní), že by se tu mohl zavézt atlas stromů. Stromů existuje nesčetně a to nemluvím jen o rodech, ale i o všech jejich druzích. Já sám neznám tolik stromů, kolik bych chtěl znát, a z těch, co znám, víc jak třetinu neznám tak dokonale, jak bych si přál. Pokud se schválí Patrikův nápad, tak by klidně tento atlas mohl být součástí toho atlasu rostlin. A to nejdůležitější: Bez stromů by ani moc hub neexistovalo a u některých hub jsou důležitým určovacím znakem, mám tím namysli stromy, pod nimiž nebo na nichž houby rostou.
Co myslíte ? Je to aspoň trochu smyslné, nebo je ten můj nápad naprostá šílenost ?

Re: Vím, že je teď admin zavalen návrhy, ale ..., 04.05.2015 11:39, Patrik(m)

Stromy jsou rostliny, takže jestli bude atlas rostlin, tak není co řešit. A to že bez stromů by moc hub nebylo je sice pravda, ale také je pravda, že nebýt hub, nebyli by na zemi téměř žádné rostliny. No není to úžasné?

Re: Re: Vím, že je teď admin zavalen návrhy, ale ..., 04.05.2015 15:55, alesjirsa(m)

K tomu není co dodat.

Re: Re: Vím, že je teď admin zavalen návrhy, ale ..., 04.05.2015 23:19, Joska(m)

Fakt by žádný nebyli?

Další nápad, 01.05.2015 22:14, Patrik(m)

Tady se to vylepšováním furt jenom hemží, to je dobře. Tyto stránky jsou už téměř dokonalé, chybí tu však jen jedna podstatná věc. Tyto stránky jsou sice o houbách, ale rostliny s němi úzce souvisí. Např. u ascomycetů nebo jiným mykorhizních hub je znalost rostlin dost důležitá. Proto by také bylo dobré tady zavést atlas rostlin, který na žádných větších a odbornějších webech o houbách (těch českých) nechybí - např. nahuby.sk, houbareni.cz.
Podstatou tohoto atlasu (pokud by to teda nakonec ostatní uznaly) by kromě dalších informacích o rostlinách měla být i spojitost s houbami ve formě seznamu hub, které jsou pro určité druhy typické.
Samozřejmě vím, že te´d toho nemáš určitě málo, ale řekněte, není to dobrý nápad?

Re: Další nápad, 01.05.2015 22:43, Joska(m)

. . . (pokud by to teda nakonec ostatní uznaly). . .
Fakt to mají uznat jenom ženy?
Tak s tímhle přístupem (když se zamyslíš, přestáváš vnímat gramatiku) bych rád viděl písemnou část Tvé maturity. Dizertační práci někdy v budoucnu Ti předpokládám bude psát už sekretářka.

Re: Re: Další nápad, 02.05.2015 17:23, Patrik(m)

Já jsem si té chyby všiml, až jak jsem to sem dal. No, prostě tady chybí to tlačítko "upravit příspěvek".

Ještě dodatek k atlasu, 29.04.2015 19:20, alesjirsa(m)

Hrbolatka šedá má být v Červeném seznamu, ale není tam v atlase uvedena (Když jsem kdysi kontroloval atlas za tímto účelem, tak jsem ji vynechal, protože je v ČS uvedena pod synonymem "hrbolatka hnědá")
A chtěl bych se ještě zeptat, zda by bylo možné přidat k položkám v atlasu (v případě jedlosti houby) zobrazování kvality (vynikající, velmi dobré, dobré, poživatelné, nejedlé). Toto rozdělení je hned v hlavním popisu houby a podle mého názoru je zbytečné, aby se do něj houby zařazovaly, když se potom u atlasových položek nezobrazuje, a mimo to je to užitečný údaj.

Re: Ještě dodatek k atlasu, 01.05.2015 19:51, alesjirsa(m)

Ještě mě napadl jeden takový nápad: Mohl by se u určitých hub v atlase zobrazovat seznam všech jejich receptů, které jsou s těmito houbami v rubrice "Recepty" uveřejněné ? Viděl jsem, že je tam např. dost receptů s kačenkou českou, takže jsem myslel, že by se u těchto hub mohly zobrazovat jejich recepty. Např. Kdybych našel kačenku českou a nevěděl, co z ní mám udělat za pokrm, tak si jednoduše vyhledám danou položku v atlase a budu mít přehled o možnostech.
Ale je to jen návrh. ;)

Chybička se vloudila, 26.04.2015 17:23, alesjirsa(m)

Re: Chybička se vloudila, 26.04.2015 17:40, alesjirsa(m)

Jéje, no jak už jsem zvyklý dávat enter při dalším odstavci, tak jsem dal enter, když jsem psal nadpis, za účelem, že budu moci psát do řádku, ale místo toho se mi rovnou založil příspěvek ještě bez popisu. O tom už ale, pokud jsem to dobře pochopil, prakticky napsal Joska níže.
Ale proč píšu. Jde o pár věcí, se kterými se už dlouho stýkám, ale ještě jsem na ně neupozornil.
1) To jsem zjistil od Josky. Moderátoři nemohou smazat neověřené fotky z atlasu, které jsou k atlasu přiřazeny z uživatelova profilu (tedy v popisu dané fotky). Jinak ještě k tomu, ač to není, myslím, zase tak důležitá věc: Fotky, které jsem do atlasu přiřadil z profilu se neobjevují na seznamu "Poslední přidané fotografie".
2) Fotky, které jsou z určovny či vývoje (nebo možná i jiných kategorií mimo galerie a diskuse), nelze na profilu přidat do fotoalb.

Re: Re: Chybička se vloudila, 28.04.2015 17:16, admin(m)

Ahoj Aleši,

použít Enter namísto Tabelátoru je i trochu mezi klávesnicí a židlí ;)

ad 1) Pošli mi prosím nějaký konkrétní případ takové fotky v atlasu, opravím.

ad 2) Fotky z určovny jsem přidal, fotky z vývoje ne. Je to věc názoru, nevím zda každý uživatel bude chtít, aby se mu fotky z vývoje motaly v jeho fotoalbu.

Re: Re: Re: Chybička se vloudila, 28.04.2015 18:50, alesjirsa(m)

Přidával jsem přes účet do atlasu fotky k ostnatečkovi Bourdotovému. Obě dvě (co tam jsou neověřené) jsou přidány jakoby přes účet. Zmýlil jsem se však v druhu, přidané fotky, aspoň ta druhá, obsahují ostnatečka okrového.

Re: Re: Re: Re: Chybička se vloudila, 01.05.2015 17:48, admin(m)

je to opraveno.

Tak jsem tě pěkně pozdravil..., 25.04.2015 14:48, Joska(m)

Místo tabelátoru enter a je to. . .
Tak to je další věc - nemožnost smazat (nebo opravit) nepovedený příspěvek v určovně.
Ale původně jsem chtěl požádat o možnost vkládání více fotek do určovny v jednom příspěvku. Teď vložím jednu a pokud chci pro bližší určení dát další, musím založit nové vlákno.
Díky. Joska

Re: Tak jsem tě pěkně pozdravil..., 28.04.2015 16:52, admin(m)

Ahoj Josko,

dívám se na tvůj příspěvek v určovně 25. 04. 2015 14:09 a hned pod něj jsi přidal další fotku, nezakládal jsi kvůli tomu nové vlákno Jak to tedy myslíš?

Souhlasím, že diskuse v Určovně není tak vychytaná, jako ta v Galerii, byl jsem kdysi trochu pohodlnější a každá diskuse (galerie, určovna, vývoj, kde rostou, . . . ) má vlastní (a teď už i dost složitý) programový kód, držet identickou diskusi všude pak znamená upravovat vše asi v 5 programových kódech. Chci tím říct, že třeba možnost editace/smazání přidělám i jinam, ale nečekejte prosím, že všechny diskuse budou mít všechny funkce. Galerie a diskuse je ta hlavní, ostatní jsou vedlejší a méně vychytané

Re: Re: Tak jsem tě pěkně pozdravil..., 28.04.2015 20:14, Joska(m)

Sorry za nepřesné vyjádření. Druhá fotka je vložena pomocí funkce Reagovat, ne pomocí funkce Vybrat soubor, která už pro další fotky není. Ale jak říkáš, jde o vedlejší diskuzi.

Ahoj admine!, 25.04.2015 14:44, Joska(m)

Atlas..., 18.04.2015 21:30, alesjirsa(m)

Ahoj
Chtěl bych se zeptat, zda by šlo udělat, že bych mohl vybrat zobrazování jen určitého typu hub (jedlé, jedlé s výhradami, nejedlé, momentálně roste . . . ) nejen v celku, ale i pod jednotlivými začátečními písmeny. Takže bych si např. zobrazil houby začínající na "S" a zároveň by to byly všechny jedlé houby.
Šlo by to ?

Re: Atlas..., 19.04.2015 11:16, alesjirsa(m)

Jo, tak "Právě roste" jde tak udělat, takže jenom zařazení podle jedlosti.

Re: Atlas..., 24.04.2015 15:35, admin(m)

Ahoj,
šlo, ale aktuálně zase trochu nestíhám
Časem

Dotaz na atlas, 18.04.2015 21:19, Patrik(m)

Již delší dobu mě zaráží, že mezi položkami, které svítí zelenou barvou jsou druhy, které jejichž nadpisy jsou šedě (např. bělolanýž obecný, bedla zardělá, lošák jelení. . ) a taky to, že jak jsem robil tu taxonomii hub, kterou jsem už poslal adminovi na mail tak aby se mě lépe pracovalo a měl to přehledňější, zkopíroval jsem si do excelu seznam položek v atlasu a vůbec mě nesedělo číslo počtu zaplněných řádků v excelu (přičemž položky byli bez mezery zkopírované od řádku 1) a číslo určující počet položek tady v atlasu (to v excelu bylo větší). Nejedná se o nějakou souvislost či chybu v obou případech???

Re: Dotaz na atlas, 24.04.2015 15:34, admin(m)

Opraveno, díky.
Šedou jsou teď ty houby, ke kterým nemáme hlavní foto.

Ucháč svazčitý, 13.04.2015 19:13, alesjirsa(m)

Ahoj
Nově přidaný ucháč svazčitý se jaksi nezařadil do Červeného seznamu.

Re: Ucháč svazčitý, 14.04.2015 09:27, Joska(m)

Jj, marně jsem hledal způsob, jak to zařídit.

Re: Re: Ucháč svazčitý, 14.04.2015 21:44, admin(m)

Jste chlapci příliš rychlí
Přiřazování k seznamům se děje automaticky, ale jen jednou denně, v noci, je tedy třeba vyčkat ;)

..., 09.04.2015 11:41, b.gun(m)

Jen takový dotaz - bylo by realizovatelné, aby ono číslo o počtu založených hub v "kartě" uživatele bylo zároveň odkazem? Že by se po kliknutí na číslo otevřela nová stránka se seznamem druhů a zde opět po kliknutí na druh by se otevřela příslušná položka v Atlasu. Pro běžného návštěvníka asi nepříliš užitečná pomůcka, ale třeba mně by to usnadnilo hledání v mnou založených druzích, u kterých jsem při zakládání ošidil popis a chtěl bych jej doplnit.

Pokud by s tím bylo příliš. . . ehm, jak to říct slušně. . . práce, tak to nech klidně plavat.

Re: ..., 12.04.2015 00:11, Tori(m)

A než to bude takhle komfortně vyřešené, dá se použít gúglí vyhledávání, např. : "Založil: b. gun" (včetně uvozovek okolo).

Re: ..., 12.04.2015 22:23, admin(m)

Jasně, že by to šlo, kor když je to k takovým bohulibým účelům
Je to hotovo.

Re: Re: ..., 16.04.2015 11:14, b.gun(m)

Super, takto nějak jsem to myslel. Jen si dovolím ještě otravovat s tím, zda by bylo možné, aby ten vygenerovaný seznam byl seřazen podle abecedy? Pak to bude úplně dokonalé. Děkuji!

Re: Re: Re: ..., 16.04.2015 21:49, admin(m)

Chybička, napraveno, už se řadí podle abecedy

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30