O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Závojenka cf. podtrnka, 19.05.2016 00:23, chorcheee(m), (O přírodě)

Dobré ráno kolegové,

poslední dobou se do přírody dostávám méně. Snažím se naplnit pracovní příležitost, která mi byla dána. Přesto jsem dnes místo oběda zašel na blízké místo (= blízké k PřF, Branišovská, ČB - sídlo mého pracoviště). A nasbíral jsem pod trnakami (Prunus spinosa) půl batohu těchto závojenek. Hned jsem se chlubil kolegům. Většinu to nezajímalo . Však někteří říkali, že jsou podezřele světlé. V Hagarovi (ten náš etalon, že?) jsem se dočetl, že existuje světlá forma závojenky podtrkny. Na ni bych sázel. Voněla dosti mírně. Závojenka sadovka (či náspová, jak píše Hagara), má vonět moučně až výrazně. A růžovět na ranách, of course.

Takže dnes založím monotématický příspěvek .

Re: Závojenka cf. podtrnka, 19.05.2016 00:23, chorcheee(m), (O přírodě)

Jako byla světlá, ale potěšila - decentní vůně a dobrý zdravotní stav.

Re: Závojenka cf. podtrnka, 19.05.2016 00:23, chorcheee(m), (O přírodě)

z-stacky, znáte mne .

Re: Re: Závojenka cf. podtrnka, 19.05.2016 10:42, Bery, (O přírodě)

Vím že o tom řeč není...kompozičně jsou fota super...

Re: Re: Re: Závojenka cf. podtrnka, 19.05.2016 12:01, chorcheee(m), (O přírodě)

Fakt, jo? Tak děkuji. Na to jak jsem se tam prodíral tou pichlavou trnkou, musel jsem po čtyřech, protože hned nade mnou bylo husté trní, tak jsem si s tím i chvíli vyhrál.

Ještě by chtělo ořezat či rozmazat některé tu rušivé objekty na hranách snímku. Tak třeba to někdy ještě udělám...

Re: Re: Re: Re: Závojenka cf. podtrnka, 19.05.2016 12:31, Bery, (O přírodě)

Tak jestli jsi to schválně na nekonečnou diagonálu nekomponoval a jen tak to vyšlo, tak to příště dělej vždy když to půjde!!!

Re: Re: Re: Re: Závojenka cf. podtrnka, 19.05.2016 16:40, basset(m), (O přírodě)

.. fotka je zajímavá tím, že máš skoro zaostřené všechny klobouky resp. jejich hrany, ale ani u jedné není zostřený třeň. Znovu a opět se ptám proč stack, když výsledek není nic moc. Pozn. proti kompozici nemám žádnou výtku, je to tak, jak má být.

Re: Re: Re: Re: Re: Závojenka cf. podtrnka, 21.05.2016 21:10, chorcheee(m), (O přírodě)

Proč stack...protože se mi to tak líbí a dílčí fotky mi přijdou horší...

Re: Závojenka cf. podtrnka, 19.05.2016 00:23, chorcheee(m), (O přírodě)

Tatáž fotografie jako předchozí, jen z prvních 3 fotografií - pro ty, kteří nechtějí mít vše v hloubce ostrosti.

Re: Re: Závojenka cf. podtrnka, 19.05.2016 10:45, Bery, (O přírodě)

Mně se líbí víc tato...i když mi tam vadí ten pravý dolní roh...

Re: Re: Re: Závojenka cf. podtrnka, 19.05.2016 13:04, basset(m), (O přírodě)

.. i levý

Re: Re: Re: Re: Závojenka cf. podtrnka, 19.05.2016 16:43, basset(m), (O přírodě)

.. na této fotce je ostrý jenom skoro první klobouk, druhý už méně, třetí také. Ostrý není ani jeden třeň kromě snad, s při hmouřením oka, ten první.

Re: Re: Re: Re: Re: Závojenka cf. podtrnka, 19.05.2016 19:37, fáfa(m), (O přírodě)

..sorry ale mě to příjde tak nějak na píču,bez štávy zašedlý nevýrazný...nemusí přece bejt na fotce všechno ostrý,ser na stacky a zkus to jednou kurva...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Závojenka cf. podtrnka, 19.05.2016 19:57, Zdeno(m), (O přírodě)

Mám stejný pocit, fáfovy rady nad zlato...Tahle sada prostě nevyšla...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Závojenka cf. podtrnka, 19.05.2016 20:37, Včelda, (O přírodě)

přesně tak, k čemu stacky, to je jak kdyby ses v autoškole začal nejdřív učit couvat...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Závojenka cf. podtrnka, 19.05.2016 20:12, alesjirsa(m), (O přírodě)

Mně se to zdá zase výrazné všechno až moc, že je to nějaké trochu přeplácané ...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Závojenka cf. podtrnka, 21.05.2016 21:37, chorcheee(m), (O přírodě)

Tý jo, tady koukám dostávám pěkně na zadek...

Re: Závojenka cf. podtrnka, 19.05.2016 00:23, chorcheee(m), (O přírodě)

Skupinově rostoucí, konečně! Jinak i májovky jsem nacházel spíše jednotlivě.

Re: Závojenka cf. podtrnka, 19.05.2016 00:23, chorcheee(m), (O přírodě)

No, tak to je stále variace na stejné téma...

Re: Závojenka cf. podtrnka, 19.05.2016 00:23, chorcheee(m), (O přírodě)

Tady i s pohledem na lupeny. Ale růžová jen velmi nevtíravě - jsou mladé a zdravé.

Re: Re: Závojenka cf. podtrnka, 19.05.2016 10:48, Bery, (O přírodě)

Však houbařsky by to mělo být asi takto.

Re: Závojenka cf. podtrnka, 19.05.2016 00:23, chorcheee(m), (O přírodě)

A závěrečná s "reverzem". A nyní koukám, že jsem vybral nesprávnou složku s nezmenšenými fotografiemi (bez podpisu). Tak pokud se vám resampling nelíbí, může za to (také) procesing serveru .

Tak co říkáte? Podtrnky, sadovky, jiné? Omluva za přetah. Dobrou noc či hezké ráno!


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30