O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

První malé ohlédnutí za sezónou, 09.12.2015 21:38, Včelda, (Houby)

Konec roku se blíží a pomalu nastává čas na bilancování. I přes velké sucho to nehodnotím zas tak špatně. Jelikož jsem s houbama vážněji začal teprve vloni, pořád jsem měl co fotit a prvonálezů tak bylo celkem dost. Ať už to byly houby relativně běžné, jako třeba tato Penízovka širokolupenná

Re: První malé ohlédnutí za sezónou, 09.12.2015 21:38, Včelda, (Houby)

nebo i takový Sírovec, kterého jsem už sice viděl i někdy dřív, jen jsem o něj nejevil zájem a už vůbec netušil, jak skvělý je třeba na kari

Re: První malé ohlédnutí za sezónou, 09.12.2015 21:38, Včelda, (Houby)

podobně jako jsem nevěděl, že i takový Smrž může být na talíři neuvěřitelně lahodný

Re: První malé ohlédnutí za sezónou, 09.12.2015 21:38, Včelda, (Houby)

a že při setkání se Satanem propadnu peklu

Re: První malé ohlédnutí za sezónou, 09.12.2015 21:38, Včelda, (Houby)

no prostě bylo toho tolik, že jsem chvílema nevěděl co dřív. A to jsem si to ještě "komplikoval" i relativně zbytečnýma fotkama...
Každopádně bilancování bude pokračovat, i když příště se tomu budu snažit dát už nějakou ucelenější a kompaktnější podobu. Tohle je jen takový prolog...
Nicméně už teď musím říct, že přes to všechno dobré mi zůstává na duši i takový malý splín, a to je (ne)focení chobotniček čili Květnatců. Tolik jsem se na to těšil a ono prd. Na místě, kde podle Yohanesse rostou každý rok, se letos asi vůbec neobjevily a jinde jsem na ně bohužel nenarazil. Holt smůla, ale mrzí to.

Re: Re: První malé ohlédnutí za sezónou, 09.12.2015 21:47, Zdeno(m), (Houby)

To doženeš, v sezoně se obvykle objevují napříč republikou...

Re: Re: První malé ohlédnutí za sezónou, 10.12.2015 10:24, Yohaness(m), (Houby)

No jo, no... našli jsme jen vejce, ze kterých se nic nevyklubalo...
Ale jinak to máš pěkné...

Re: Re: Re: První malé ohlédnutí za sezónou, 10.12.2015 12:22, Kraken(m), (Houby)

Tak jste je měli vzít s sebou! Mně v pohodě vykvetly doma, jen malinko zapáchaly.

Re: Re: Re: Re: První malé ohlédnutí za sezónou, 10.12.2015 13:19, Yohaness(m), (Houby)

Přesně to jsem udělal, vzal jsem domů dvě vajíčka a ostatní jsem nechal na místě. Doma mi po týdnu se mi scvrkla a shnila, ačkoli jsem o ně pečoval poměrně poctivě. V lese se stalo to samé, ale tam jsem o ně nepečoval. Prostě na hovno, no.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30