O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

pár dnešních, 26.01.2012 22:34, kápo(m), (O přírodě)

Zdarec
Dneska místo do fachy na vyšetření do špitálu,tak jsem nemohl vynechat prohlídku jedný lokalitky,kterou jsem si vytipoval při předchozích návštěvách nemocnice.Jedná se o takový větší remízek mezi hlavní silnicí a polem,ale líbí se mi složením stromů,a na mapě jsem zjistil,že je na bazickém podloží,což v našem kraji není zvykemJe tam pár padlejch stromů,tak jsem vyrazil,i když je pár cenťáků sněhu-Tohle by mohla bejt smolokorka buková,ale nejsem si zcela jistej..

Re: pár dnešních, 26.01.2012 22:35, kápo(m), (O přírodě)

tady čihovitka,..původně jsem chtěl hledat jarní špeky pod jasany,ale sníh mi to překazil,tak pár klackošů

Re: pár dnešních, 26.01.2012 22:36, kápo(m), (O přírodě)

..tahle potvůrka byla hodně malá..běžně mne trápí nedostatek světla,dneska ho byl spíš přebytek

Re: Re: pár dnešních, 27.01.2012 08:58, Forrest Run(m), (O přírodě)

Pravděpodobně hlenka Vlasenka kyjovitá (Hemitrichia clavata), Pájo, jinak na mírně kyselých pískofcích(třeba u MB) i na rovněž mírně kyselých samotných píscích s příměsí kačírku (u Dobříše) znám Klihatku běžně.....spíš jí u tebe bude zima-fšechny lokality, co mám, jsou pod 400m.n.m., resp. jedno, kde je nejhojnější, je dokonce okolo 200m.n.m.-pozor, ona radši než na padlý dubový větve, který má když už, tak ráda mohutnější, napadá relativně zdravý duby nad 80-90 let a roste od střední části tzv.oddénkového dřeva vejš, takže snadno unikne Tvý pozornosti, pokud nemáš sexuélní fixaci na veverky!;-)
Vždycky jsem jí našel kvanta na v létě poraženejch dubech, který byly odtažený na hromadu k transportu....teď mě vlastně napadá, že jsem zaměnil příčinu za následek a že ta houbelec na těch padlejch kmenech mohla vyskočit až "post mortem", kdy dub přestal vylučovat fungicidy....uvidíme, jak se k tomu vyjádřej zkušenější!:-)

Re: pár dnešních, 26.01.2012 22:38, kápo(m), (O přírodě)

potom jsem si trochu "zaledoval"

Re: pár dnešních, 26.01.2012 22:39, kápo(m), (O přírodě)

a ještě..

Re: pár dnešních, 26.01.2012 22:40, kápo(m), (O přírodě)

a do třetice

Re: Re: pár dnešních, 28.01.2012 16:11, Zdeno(m), (O přírodě)

Ty ledíky jsou nádherné...

Re: Re: pár dnešních, 29.01.2012 17:33, babka mechová, (O přírodě)

Ledíky fakt pěkný.Při zvětšení jsou jako výbrusy do skla.

Re: pár dnešních, 26.01.2012 22:41, kápo(m), (O přírodě)

..no a skrzevá ledování jsem došel do dubové části lokalitky,kde na mne na jediném padlém kmeni čekalo překvapení v podobě

Re: pár dnešních, 26.01.2012 22:42, kápo(m), (O přírodě)

..kolonie klihatky černé,což pro mne byl prvonález a utvrzení v doměnce,že ač je klackošem,bude se zřejmě vyskytovat spíš na místech s bazickým podložím,páč v kyselý doubravě jsem ji ještě nepotkal,a že jsem jich prolez...

Re: pár dnešních, 26.01.2012 22:44, kápo(m), (O přírodě)

..dal jsem houby,dal jsem led,tak zakončím stylově-klihatky v ledové krustě mějte se!

Re: Re: pár dnešních, 30.01.2012 15:00, babka mechová, (O přírodě)

Ty v ledový krustě jsou nádherný kukadla.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30