O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Jak mě dnes Kraken zvedl z gauče, 15.07.2020 20:29, Pavla, (O přírodě)

aneb přenos myšlenek na dálku - miluju takové náhody - tak schválně, jo?

Lesklokorku jehličnanovou jsem našla v životě jen jednou kdysi hodně dávno. A až teď na Vysočině jsem na frekventované turistické cestičce v lese našla jen toto torzo. A co dává Kraken? Ano, lesklokorku jehličnanovou, navíc v podobě babičky s vnoučkem - no to jsem přeci celá já!

Re: Jak mě dnes Kraken zvedl z gauče, 15.07.2020 21:09, Zdeno(m), (O přírodě)

Jak vidíš, 5G Tě má zmáklou...

Re: Re: Jak mě dnes Kraken zvedl z gauče, 15.07.2020 21:19, Pavla, (O přírodě)

A já naivně prý, že náhody. Jsem holt ze staré trapné školy.

Re: Jak mě dnes Kraken zvedl z gauče, 16.07.2020 09:47, Kraken(m), (O přírodě)

Svět je plný záhad. Asi jsme na sebe nějak napojení...

Re: Jak mě dnes Kraken zvedl z gauče, 15.07.2020 20:29, Pavla, (O přírodě)

Dneska otevřu stránky a musím googlit, co si to vlastně chtěl Kraken vyfotit? ;)

Šmajrá, dyk to jsou ty stromy za naším domem, na které se mě můj muž v neděli ptal, když jsme šli kolem nich s Prckem na písek. A tak jsem hned popadla foťák a vzala to přes kaštan, pod kterým každým rokem vyrůstají tyto morcheloidní znetvořené houby.

Re: Jak mě dnes Kraken zvedl z gauče, 15.07.2020 20:29, Pavla, (O přírodě)

No jóóó - tak katalpa trubačovitá.

Re: Jak mě dnes Kraken zvedl z gauče, 15.07.2020 20:29, Pavla, (O přírodě)

Takových let kolem nich chodím,

Re: Re: Jak mě dnes Kraken zvedl z gauče, 16.07.2020 09:43, Kraken(m), (O přírodě)

Tahle fotka mi připomněla příhodu z parku, když tu před lety byla na návštěvě dcera s vnučkou z USA. Malé Sofince se něco přihodilo a plakala tak nahlas a usedavě, že na sebe připoutávala pozornost všech lidí v okolí. Nemohli jsme jí nijak utišit, ani dcera si nevěděla rady. Pak mě napadlo ulomit z katalpy ten lusk, nebo co to je a strčit ho malé do ruky, aby jím píchla mámu do zadku. A rázem bylo po pláči a svět byl zase v pořádku...

Re: Re: Re: Jak mě dnes Kraken zvedl z gauče, 16.07.2020 19:09, Pavla, (O přírodě)

Jasně, jedině katalpa může zachránit Svět! Stačí píchnout pohlaváry luskem do zadku a "svět bude zase v pořádku." Čupr, supr holky, Krakene a malá je prostě úúúžasná!

Re: Re: Re: Re: Jak mě dnes Kraken zvedl z gauče, 17.07.2020 00:41, Kraken(m), (O přírodě)

Na pohlaváry by asi lusk neplatil, to už by musela být větší ráže!

Jinak díky, Sofča je skvělá. To jí byl rok, letos už půjde do školy. Plave, jezdí na kole, tancuje, leze po cvičné stěně, hraje fotbal a má ještě tisíc dalších zájmů. Dokonce jí pozvali na konkurs do filmu s nějakým prý známým mladým americkým hercem, jehož jméno už jsem zase zapomněl. A má tříletou sestřičku, blondýnku s dlouhými vlasy a modrýma očima, která se ve všem úspěšně opičí po ní. Takže to teprve bude něco!

Re: Re: Jak mě dnes Kraken zvedl z gauče, 16.07.2020 11:44, mipera, (O přírodě)

Večer jsem si uvědomila, že mi tento strom /katalpa/ roste u Lidlu, chtěla jsem ho dnes vyfotit,
ale déšť moje plány zhatil.

Re: Jak mě dnes Kraken zvedl z gauče, 15.07.2020 20:29, Pavla, (O přírodě)

kolik ptáčat asi za tu dobu v jejich korunách dospělo a vylétlo do světa?

Re: Jak mě dnes Kraken zvedl z gauče, 15.07.2020 20:29, Pavla, (O přírodě)

A já až teď po tolika letech jen díky těmto stránkám a Tobě, milý Krakene, zjistím, co jsou zač. A jak omamně voní. Díky, Krakenečku, díky.

Re: Jak mě dnes Kraken zvedl z gauče, 15.07.2020 20:29, Pavla, (O přírodě)

Já vím, že dnes to nebyl úplně standardní příspěvek o houbách, ale to se mi právě na těchto stránkách líbí. Rozloučím se ultra-lehkou kontrolní otázkou pro milovníky hádanek. Poznáte autora hub v mém kuchyňském kalendáři? Hrrravě, prrravda. Tak mějte fajn večer.

Re: Re: Jak mě dnes Kraken zvedl z gauče, 15.07.2020 21:39, tomaj, (O přírodě)

Petrasovu kyjanku z parku nelze přehlédnout.

Re: Re: Re: Jak mě dnes Kraken zvedl z gauče, 15.07.2020 21:41, Pavla, (O přírodě)

Bingo

Re: Re: Jak mě dnes Kraken zvedl z gauče, 16.07.2020 09:44, Kraken(m), (O přírodě)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30