O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

DNESKA JSEM COURAL PO MOKŘADECH, 11.08.2019 22:01, MACEK, (O přírodě)

Vypadá to jako hlenka s nějakou infekční chorobou. Rostla na smrkovém pařezu.

Re: DNESKA JSEM COURAL PO MOKŘADECH, 11.08.2019 23:04, Forrest Run(m), (O přírodě)

Macíku, už se Ti daří technicky téměř dokonalý fotky, tady by to chtělo jen trošku prosvětlit stíny....v Zoneru tuto funkci najdeš pod tlačítkem Vylepšení/Expozice, případně si trošku pohrát s Úrovněmi, našels krásnej objekt, líbí!

Re: Re: DNESKA JSEM COURAL PO MOKŘADECH, 12.08.2019 04:20, MACEK, (O přírodě)

Dík za vyjádření

Re: DNESKA JSEM COURAL PO MOKŘADECH, 12.08.2019 19:40, vlk(m), (O přírodě)

...přijde mi to jako Vlčí mléko...

Re: DNESKA JSEM COURAL PO MOKŘADECH, 12.08.2019 19:41, Pavla, (O přírodě)

Moc pěkná "infekční choroba", Macku.

Re: DNESKA JSEM COURAL PO MOKŘADECH, 11.08.2019 22:01, MACEK, (O přírodě)

Re: Re: DNESKA JSEM COURAL PO MOKŘADECH, 11.08.2019 22:58, Forrest Run(m), (O přírodě)

Růžové vzrušení!,

aneb "Bajka o kočičce"!

Leze housenka po větvi a vidí krásný lísteček. Povídá:"Áááá, lísteček, to si dám."

Chystá se zakousnout a najednou ji napadne myšlenka: "Kdepak,já si počkám, až ten lísteček doroste a sním ho až potom. A budu velká a krásná."

Letí kolem kos a povídá: "Jejda, housenka, to bude bašta." Chystá se ji sezobnout, když tu náhle - myšlenka - "Kdepak, já si počkám, až vyroste ten krásný lísteček. Na něm si pochutná housenka a na té zase já. A bude ze mě velký, krásný pták."

Jde kolem kočka. Koukne na kosa a praví: "Mňau, to bude večeře, jedna báseň.

Vyšplhá se na strom a vtom - myšlenka: "Kdepak, já si teď hezky počkám, až doroste ten šťavnatý lísteček. Lísteček sní housenka, která bude šťavnatá a výživná. Housenku sní kos a bude buclatý a chutný, kosa sním já a budu nejsilnější a nejkrásnější kočka široko daleko."

Vše proběhlo podle scénáře, housenka slupla lísteček, kos housenku, kočka skočila - minula a spadla do potoka.

Poučení: "Čím delší předehra, tím mokřejší číča..."

Re: DNESKA JSEM COURAL PO MOKŘADECH, 11.08.2019 22:01, MACEK, (O přírodě)

Re: Re: DNESKA JSEM COURAL PO MOKŘADECH, 11.08.2019 22:28, chorcheee(m), (O přírodě)

Vlčí mléko červené (Lycogala epidendrum). Prostě si jen tak gutuje .

Re: DNESKA JSEM COURAL PO MOKŘADECH, 11.08.2019 22:01, MACEK, (O přírodě)

Klouzci sliční

Re: DNESKA JSEM COURAL PO MOKŘADECH, 11.08.2019 22:01, MACEK, (O přírodě)

Hřib smrkový, zatím jen ojedinělé nálezy.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30