O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Dnes Ein Kessel Buntes, 04.07.2019 21:00, Pavla, (O přírodě)

před prodlouženým víkendem určitě všichni masírujete nohy Alpou a těšíte se (stejně jako já) někam ven. Trošku si u Vás zavzpomínám na dny minulé a začnu hádankou. Najdete houbu na obrázku a dokážete ji určit? Že je to těžké? Cha cha, che che, chi chi, cho cho. O nic víc těžší, než Zdenovy kvízy. ;)

Re: Dnes Ein Kessel Buntes, 04.07.2019 21:00, Pavla, (O přírodě)

Pokud byste se prudkým svahem spustili k patě prostředního stromu na obrázku, poznali byste, že tipy jako sírovec, či roztrhaná pláštěnka byly liché a jediná správná odpověď je ... oranžovec vláknitý.

Re: Dnes Ein Kessel Buntes, 04.07.2019 21:00, Pavla, (O přírodě)

Máte rádi Agathu Christie, Slovensko (i s přemnoženými medvědy) a prvonálezy? Já moc.

"Tři malincí černoušci šli ulovit lva,
medvěd sežral jednoho, zbyli jenom dva" ... a společnost jim dělala trámovka plotní (stolní). Foto před pitvou. ;)

Re: Dnes Ein Kessel Buntes, 04.07.2019 21:00, Pavla, (O přírodě)

Najednou přede mnou, kde se vzal, tu se vzal, uprchlík z infekčního oddělení. Vím, že budoucnost pro stromek nic moc, ale jinak parádní podívaná - kmen byl posetý odshora až dolů celý ... že by kornatcem rozvitým?

Re: Re: Dnes Ein Kessel Buntes, 05.07.2019 07:52, MACEK, (O přírodě)

líbí

Re: Re: Dnes Ein Kessel Buntes, 05.07.2019 16:49, alesjirsa(m), (O přírodě)

A ten stromek byl ještě živý ? Kornatec rozvitý určitě ne, možná nějaká Phlebia nebo Radulomyces confluens.

Re: Dnes Ein Kessel Buntes, 04.07.2019 21:00, Pavla, (O přírodě)

"Když v ráji pršelo..." - všimněte si těch úžasných mimikry. Pokud by se pavouček schoval důsledně doprostřed pod pestík, nebyl by od tyčinek k rozeznázní.

Re: Dnes Ein Kessel Buntes, 04.07.2019 21:00, Pavla, (O přírodě)

Baví mě objevovat v přírodě nové a nové věci. Nenápadná orchidej hlístník (bradáček) vejčitý - jeden ze zástupců vstavačovitých, který není závislý na mykorhíze.

Re: Dnes Ein Kessel Buntes, 04.07.2019 21:00, Pavla, (O přírodě)

Když jsem konečně naučila (sebe) i svého muže poznávat chrobáka lesního, překvapil mě otázkou, proč jsou všichni černí a ti, které jsme tentokrát potkávali, září jako barevné diamanty? No proč? Protože totok není chrobák lesní, ale ... jarní (Trypocopris vernalis). Je tak, učení páni broučkologové?

Re: Re: Dnes Ein Kessel Buntes, 07.07.2019 07:54, Yohaness(m), (O přírodě)

Ano, je to tak. Tento druh chrobáka má velmi proměnlivou barevnost, dokáže být černý i zářivě zelenozlatý. Mimochodem, rod Trypocopris zarhnuje 9 druhů žijících převážně v Evropě. Jeden z největších fešáků je Trypocoris fulgidus (Bulharsko), fotil jsem v r. 2016.

Re: Dnes Ein Kessel Buntes, 04.07.2019 21:00, Pavla, (O přírodě)

A tím naše dnešní vzpomínkové Ein Kessel Buntes končí. Na závěr Vám své číslo předvede člen baletu SND a já Vám spolu s ním přeji hodně štěstí a krásných nálezů na Vašich toulkách přírodou. Ahoj!

Re: Re: Dnes Ein Kessel Buntes, 04.07.2019 21:54, Bery, (O přírodě)

Ty nezklameš nikdy Pavli, paráda.

Re: Re: Re: Dnes Ein Kessel Buntes, 05.07.2019 07:54, MACEK, (O přírodě)

Krása Pavlínkovská

Re: Re: Dnes Ein Kessel Buntes, 05.07.2019 09:49, Kraken(m), (O přírodě)

Pěkný příspěvek a ještě s kvízem!

Re: Re: Re: Dnes Ein Kessel Buntes, 05.07.2019 21:04, Zdeno(m), (O přírodě)

Ohňostroj inspirace...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30