O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Sláva vítězům ..., 07.12.2018 22:22, soucekp, (Houby)

Posílám hlívečník, který se objevil mezi tipy ... vítězem je Vevanek, i když ostatní - např. Tomaj i Pavla byli hodně blízko . Mějte se prima PS

Re: Sláva vítězům ..., 07.12.2018 22:27, vevanek, (Houby)

To byl dnes fofrkvíz Hlívečníků na fotce je hodně, tak já se o ně s Pavlou rozdělím. A díky za obrázek

Re: Re: Sláva vítězům ..., 07.12.2018 22:29, soucekp, (Houby)

Měl jsem nafocené jen samé "normálnosti" ... tohle třeba nevím ani já

Re: Re: Re: Sláva vítězům ..., 07.12.2018 22:30, soucekp, (Houby)

Na spodní straně nejspíš dubové větve ... zaujalo mě to nazelenalou barvou . Kdo by tušil, budu rád za pomoc

Re: Re: Re: Re: Sláva vítězům ..., 07.12.2018 22:54, alesjirsa(m), (Houby)

Pravděpodobně Mycoacia, buď aurea nebo uda. Tady podle makroznaků nejsem schopen zcela bezpečně usoudit, která to je (i když asi bych se přikláněl k M. uda). Poznají se poměrně dobře mikroskopicky (tvarem a velikostí výtrusů a jeden z druhů by měl mít myslím navíc cystidy). Hezká je i ta chorošovitá houba. Něco by mě napadalo, ale z fotografie si ji vůbec netroufám určit.

Re: Re: Re: Re: Re: Sláva vítězům ..., 07.12.2018 23:18, soucekp, (Houby)

Aleši, na tu hrotnatečku mi právě nesedí výtrusy ... ale moje mikroskopování má k ideálu daleko PS

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sláva vítězům ..., 08.12.2018 10:48, alesjirsa(m), (Houby)

Hm, ta velikost je dost velká. Určitě máš správné měřítko ? Nic podobnějšího mě (alespoň v tuto chvíli) nenapadá.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30