O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Vyhodnocení březnového kvízu 2018, 05.03.2018 18:36, alesjirsa(m), (Kvízy)

Bylo to dlouhé, ale nakonec to skončilo. Pavla se chopila příležitosti a dala kompletní správné řešení. Petr Souček možná měl také na mysli to správné určení zbývající položky, akorát to špatně pojmenoval.
Správné odpovědi:
1. Hlinák červenající (Hapalopilus rutilans)
2. Outkovka jednobarvá (Cerrena unicolor) byla kamenem úrazu. Asi o ní ještě dneska udělám příspěvek.
3. Kalorka kopřivová (Calloria neglecta) - Momentálně velice hojná houba na odumřelých stoncích kopřiv.
4. Pevník korkovitý (Stereum rugosum) - Jeden ze tří druhů pevníků, které po otlačení červenají.
5. Trnovník akát (Robinia pseudoacacia).

Děkuji všem, co to zkusili, a posílám zimní obrázek.

Re: Vyhodnocení březnového kvízu 2018, 05.03.2018 19:16, Pavla, (Kvízy)

Sluší se zatleskat a smeknout před tomajem, který odvedl největší kus práce.

Ale víte, co mě nejvíc baví? Já když něco dohledávám, tak kolikrát zapomenu, co vlastně hledám a skončím u neuvěřitelných zajímavostí. Tak třeba - věděli jste, že hlíva ústřičná, které chybí dusík, umí vytvořit na některých svých hyfách malou smyčku, z které vypouští toxin a chytá do nich hlístice? Když už se červ jednou chytne, nemá šanci se z oprátky dostat, hlíva smyčku utáhne, vysaje z něj dusík a hotovo dvacet. To jsem se např. dnes dozvěděla při hledání outkovky jednobarvé, takže díky Aleši.

Re: Re: Vyhodnocení březnového kvízu 2018, 05.03.2018 19:19, alesjirsa(m), (Kvízy)

Rádo se stalo.

Re: Re: Vyhodnocení březnového kvízu 2018, 05.03.2018 19:34, Kraken(m), (Kvízy)

Sláva, ať žije Pavla! Já střílel od boku, zdá se mi, že vidím barvy dvě.

S tou hlívou je to zajímavé. Taky se mi stává, že skončím úplně jinde, než jsem zamýšlel.

Re: Re: Re: Vyhodnocení březnového kvízu 2018, 05.03.2018 19:44, alesjirsa(m), (Kvízy)

Mně se zase občas stává, že když si na internetu prohlížím fotografie nějakého druhu, narazím na fotografii nějakého jiného druhu, který už jsem také kdysi našel, ale dosud jsem nevěděl, o co se jedná.

Re: Re: Vyhodnocení březnového kvízu 2018, 05.03.2018 20:11, tomaj, (Kvízy)

Gratulace Pavle k vítězství a k dotažení kvízu do zdárného konce.

Re: Vyhodnocení březnového kvízu 2018, 05.03.2018 21:21, soucekp, (Kvízy)

Gratuluji Pavle! Bylo to výživné


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30