O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

..první letošní focení s Yendou.., 18.01.2018 19:19, fáfa(m), (O přírodě)

..přidám něco málo z pražských lesoparků kde jsme jednu pěknou teplou sobotu s Honzou blbli
jak už dával Honza Eriopezia caesia český název jsem nikde nenašel,ale je to nějaký chlupáček..

Re: ..první letošní focení s Yendou.., 18.01.2018 19:19, fáfa(m), (O přírodě)

..skoro pod každým otočeným klackem se něco nacházelo třeba tato pěkně urostlá molizia..

Re: Re: ..první letošní focení s Yendou.., 18.01.2018 19:22, Forrest Run(m), (O přírodě)

Tý Brďo , to je jak z Hubblova teleskopu, Fafíno!:-) Líbí, Bravo!

Re: ..první letošní focení s Yendou.., 18.01.2018 19:19, fáfa(m), (O přírodě)

..i tahle nehouba byla moc pěkná..(hlenka)

Re: Re: ..první letošní focení s Yendou.., 18.01.2018 19:26, Zdeno(m), (O přírodě)

To teda...

Re: Re: ..první letošní focení s Yendou.., 18.01.2018 19:29, Patrik(m), (O přírodě)

Máš to všechno parádní, jako obvykle. Jen jeden dotaz ... u této fotky mi přijde, že si to s tím doostřováním v PC trochu přehnal (patrné zvýraznění šumu, hlavně v pozadí...).
Jo a používáš taky zoner? Zkoušel jsi místo doostřování použít tzv. měkkou kresbu? Nechci samozřejmě nijak rýpat, jen chci znát tvůj názor, co je podle tebe lepší (jakožto od fotografa).

Re: Re: Re: ..první letošní focení s Yendou.., 18.01.2018 20:45, fáfa(m), (O přírodě)

..jo ta fotka je špatná to jsem poznal hned,ale už jsem ji neměnil..zoner používám 17 protože je pro blbce a je s ním jednoduchá práce,měkkou kresbu nepoužívám stačí mi to doostřit ve zmenšení rozměru a následně odstranit šum..dělám ještě spoustu krávovin ale to by bylo na dlouho..
..tady jsem ty hlenky ještě troch vyžehlil

Re: Re: Re: Re: ..první letošní focení s Yendou.., 18.01.2018 21:04, Forrest Run(m), (O přírodě)

Lepší!

Re: Re: Re: Re: ..první letošní focení s Yendou.., 18.01.2018 21:13, fáfa(m), (O přírodě)

..ono je to těžký Patriku,fotit takovouhle hlenku v terénu v blátě a větru za blbejch světelnejch podmínek a ještě na to nemít čas tak to vyšlo ještě dobře,Yohaness může potvrdit že zase tomu focení moc nedáme protože chceme toho projít a najít víc...když jsem v lese sám tak nikam nepospíchám a fotim si jak je mi libo,vzpomínám jak třeba Jarda Malý fotil nějakou zcela běžnou houbu a já stačil obejít celej les a on se u ní ještě pořád válel..tam už je ta kvalita počkat si třeba na dobrý světlo a podobně

Re: Re: Re: Re: Re: ..první letošní focení s Yendou.., 18.01.2018 21:17, fáfa(m), (O přírodě)

..ještě detajlík,čus.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ..první letošní focení s Yendou.., 19.01.2018 19:43, Patrik(m), (O přírodě)

Já vím, že to je těžké, proto takovéto makro fotím doma u okna v pokoji na přistaveném stole v pohodlném křesle .... A obvykle jich ještě nafotím více na ráz.
Takže v lese jen hledám, sbírám a fotím max. ty větší, které mám během pár minut
Samozřejmě nemůžu popřít kvalitu fotek, jak u tebe, tak u J. Malého, přece jen, na jeho fotky v kalendáři se dívám každý den
Ta poslední už je super...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ..první letošní focení s Yendou.., 19.01.2018 19:51, Patrik(m), (O přírodě)

Zoner používám taky, hlavně je tam dobrá komprimace pro web, o dost jednoduší než u Photoshopu a rychlejší. Ale co se týká úprav barev, tak tam už je Photoshop o něco lepší. Dovolil jsem si trochu zesvětlit tvou fotku....
Jinak ta druhá "vyžehlená" fotka je o dost lepší, já sám jsem už hlenky dlouho nefotil, jsou to mnohdy obtížně fotitelné organismy...

Re: ..první letošní focení s Yendou.., 18.01.2018 19:19, fáfa(m), (O přírodě)

..kornice svazčitá,loni se našlo sotva pár kousků a letos miliony

Re: ..první letošní focení s Yendou.., 18.01.2018 19:19, fáfa(m), (O přírodě)

..bolcovitka mozková,zdá se že se rozrůstá..

Re: Re: ..první letošní focení s Yendou.., 18.01.2018 19:40, vevanek, (O přírodě)

Nádhera Zatím jsem ji viděla jedinkrát na Hamru a to díky Zdenovi.

Re: Re: Re: ..první letošní focení s Yendou.., 18.01.2018 20:08, Zdeno(m), (O přírodě)

Jo, boltcovitka mozkovitá není k mání běžně. Letos si ji zase nafotíme, že...

Re: Re: Re: Re: ..první letošní focení s Yendou.., 18.01.2018 20:21, vevanek, (O přírodě)

To víš, že jo Všichni se moc těšíme, snacha na kola a inline brusle a já na lesy. Hned napoprvé jsme si to tam zamilovali a proto se tam znovu letos vracíme.

Re: Re: Re: ..první letošní focení s Yendou.., 19.01.2018 20:32, maxim stanko, (O přírodě)

V Hamr na jezeře? Tak to přemluvím otce, aby sme se tam zas podívali.....

Re: Re: Re: Re: ..první letošní focení s Yendou.., 20.01.2018 19:53, Zdeno(m), (O přírodě)

A jsme zase u češtiny...Vnuk sice říká, že půjdeme do Vietnamců, ale pojedeme spíše do Hamru na Jezeře...No, naučili jsme Patrika, zvládneme i Tebe...

Re: Re: Re: Re: Re: ..první letošní focení s Yendou.., 20.01.2018 19:56, Zdeno(m), (O přírodě)

A když už jsme u toho Patrika, četl jsem několik jeho textů z poslední doby a spokojeně jsem kvitoval, jak je zdatný a téměř bezchybný...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ..první letošní focení s Yendou.., 20.01.2018 20:12, vevanek, (O přírodě)

Však tady dostával pořádnou "čočku" Ale padlo to na úrodnou půdu.

Re: ..první letošní focení s Yendou.., 18.01.2018 19:19, fáfa(m), (O přírodě)

..konečně houba,miminko kržatky..

Re: ..první letošní focení s Yendou.., 18.01.2018 19:19, fáfa(m), (O přírodě)

..jedny krásný sametonožky z Divoké Šárky..

Re: ..první letošní focení s Yendou.., 18.01.2018 19:19, fáfa(m), (O přírodě)

..no a tady jsem ani nepočkal jak to dopadne...ale asi černorosol pohltil chudinky sametonohý...mějte se a čus

Re: Re: ..první letošní focení s Yendou.., 18.01.2018 20:13, tomaj, (O přírodě)

Moc pěkné.

Re: Re: ..první letošní focení s Yendou.., 19.01.2018 20:34, maxim stanko, (O přírodě)

Moc pěkné


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30