O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Pro fandy hloubky ostrosti (fotografický kroužek informuje), 19.10.2017 13:40, basset(m), (O fotografování)

článek na webu DigiNeff.

Re: Pro fandy hloubky ostrosti (fotografický kroužek informuje), 19.10.2017 14:39, petras, (O fotografování)

Zase dělám něco jinak než ostatní.Devadesát procent fotek mám na clonu 22,což už je nepoužitelné.Tak nevím,jestli jsou ty fotky tak špatné.

Re: Re: Pro fandy hloubky ostrosti (fotografický kroužek informuje), 19.10.2017 16:30, basset(m), (O fotografování)

Petrasi, to je tak. Pokud neděláš ze snímků výřezy a fotíš tak, že po zmenšení nebo ořezu na nějaký formát to frkneš na web, tak Tě fakt clona 22 netíží. Tam Tě detaily nemusí zajímat. Pokud začneš dělat výřezy nebo tisknout větší nebo velké fotky, tak bys to pak viděl. Nedá se tedy říct, že by jsi dělal něco jinak nebo špatně.

Re: Re: Re: Pro fandy hloubky ostrosti (fotografický kroužek informuje), 19.10.2017 17:48, petras, (O fotografování)

Asi jo,ale skládat se mi nechce.

Re: Re: Re: Re: Pro fandy hloubky ostrosti (fotografický kroužek informuje), 19.10.2017 18:22, basset(m), (O fotografování)

To také bylo pro fandy, evidentně mezi ně nepatříš

Re: Re: Re: Re: Re: Pro fandy hloubky ostrosti (fotografický kroužek informuje), 19.10.2017 18:48, chorcheee(m), (O fotografování)

Dnes už skládá skoro každý... Ani já jsem nebyl kdovíjaký pionýr .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro fandy hloubky ostrosti (fotografický kroužek informuje), 19.10.2017 19:06, MartinRůžek, (O fotografování)

Já třeba neskládám, mně se ty složeniny nelíbej.Vyprchá z nich kouzlo okamžiku, jsou bez atmosféry, ale uznávám, že pro atlasovky mají opodstatnění a nebo třeba pro fotografie preparovaného hmyzu, tam je to opodstatnění ještě větší.
A souhlasím s bassetem že pro použití na webu když tam není výřez stačí plně zaclonit na 22, kor když je k dispozici větší čip a nějaký "lepší" objektiv.Navíc je to oproti složenině časově méně náročné.Já to sem vkládám vše na clonu 16, nebo 22 a pro sebe si fotím právě kvůli tomu estetičnu klidně na 2,8 většinou ale na 4 nebo 5,6


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30