O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

ze dnešní vycházky, 03.10.2017 19:57, Lawnmower, (Houby)

Kozák březový

Re: ze dnešní vycházky, 03.10.2017 20:54, petras, (Houby)

Tady je to myslím trochu vidět.

Re: Re: ze dnešní vycházky, 03.10.2017 21:12, Lawnmower, (Houby)

Dík za názor, nevidím, budu konzultovat.

Re: ze dnešní vycházky, 03.10.2017 20:03, Lawnmower, (Houby)

a křemenáč nějaký

Re: Re: ze dnešní vycházky, 03.10.2017 20:14, petras, (Houby)

Máš to hezké,jako vždy,vyvážení bílé je vždy parádní,ale tady se mi to trošku zdá do modra.Ne,že by to vadilo.

Re: Re: Re: ze dnešní vycházky, 03.10.2017 20:22, Lawnmower, (Houby)

Vážně, do modrá? Vyvažoval jsem na 18% šedou destičku, Tak čemu už mám věřit?

Re: Re: Re: Re: ze dnešní vycházky, 03.10.2017 20:40, Tori(m), (Houby)

Mně to připadá taky trochu do modra (levá horní hrana klobouku, listí na devíti a na dvou hodinách), ale netuším, jaké barvy bych viděla očima v reálu. Spíš si myslím, že může být odlišná kalibrace a hlavně kvalita displeje - profi fotograf mi na svém notebooku (s nějakým dobrým displejem) z rawu vyvolával moji fotku, a barvy výsledné fotky na jeho vs. na mém ntb byly naprosto odlišné. Naopak třeba nevidím, co tobě nesedí na petrasovo fotkách - u toho křemenáče jsem si všimla jen divně purpurového odrazu světla na klobouku, ale nevím, jakou jinou barvu by to mělo mít.

Re: Re: Re: Re: Re: ze dnešní vycházky, 03.10.2017 20:48, petras, (Houby)

Možná ten dojem dělá to listí,nevím,kdy to bylo foceno,ale včera jsem fotil ve stínu,byla modrá obloha a na auto mi to dělalo modré stíny,tak jsem to dal na ve stínu a bylo to lepší.Ale stejně tam něco modrého zbylo.

Re: Re: Re: Re: Re: ze dnešní vycházky, 03.10.2017 21:07, Lawnmower, (Houby)

Vážně děkuju za názor, mám 14 dní novej monitor, ale opravdu sem nekupoval levnej (20k+), prošel kalibracej a teď jsem na pochybách že mám poruchu barvocitu. Ovšem petrasový chřapáče viz výše, tak tam je chyba WB jasná, vo tom žádná, no way about discussion.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ze dnešní vycházky, 03.10.2017 21:27, karelzbrd(m), (Houby)

tak to jám mám poruchu barvocitu úředně potvrzenou, když sem asi v 19 dělal řidičák. A je mi to u zádele - tři barvy na semaforu poznám a nakonec, když si zapametujete, kde je která barva, není co řešit
V praktickém životě, pokud po mě někdo nechce určit nějakou barvu ve skupině podobných odstínů, to není problém. V lese jsem první, kdo si všimne zvěře, zrovna tak na silnici při řízení auta - naštěstí, tekže fakt bych to neřešil. Je to podružný problém a při focení vyvážení bíle neřeším - ano, nefotím houby či cokoli do atlasu... Všimněte si, že blbé vyvážení bílé, pokud to není totálně ujeté, začnete řešit v momentě, kdy vás na to někdo upozorní. Až pak to vidíte, takže vo co gou...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ze dnešní vycházky, 03.10.2017 21:33, petras, (Houby)

Na té koláži ta třetí fotka,taky je Tvoje,není to listí modré,proto se mi to zdálo jiné.A na těch mých,je tam nastaveno-na fotoaparátu- ve stínu- a pokud není modrá obloha,tak to většinou sedí.Kontroloval jsem to pak v programu,jestli to není moc žluté,ale musel jsem to tak nechat,to vyvážení vycházelo dobře.Jinak jak píšeš o procentech a destičkách ,to je pro mně vyšší dívčí,o tom nemám vůbec šajna.

Re: Re: Re: Re: ze dnešní vycházky, 03.10.2017 21:38, basset(m), (Houby)

Ta modrá možná ani nebude vyvážením bílé, ale klidně to může být tím, že to listí i okolí bylo mokré. Tomu se snad lze "ubránit" jenom polarizačním filtrem, ostatně ten mám nasazený neustále na většině objektivů, které používám.
Jinak WB vůbec neřeším. Nic na foťáku nenastavuji, nekalibruji ani foťák ani monitor, na foťáku mám neustále WB nastaveno na automatiku. Podle mne to je ztráta času. Prostě a jednoduše, když se to nepovede, tak to zahodím. No a když už to musí být, tak si dám tu práci a v "Posun barev" v Zoneru z toho udělám šedou

Re: Re: Re: Re: Re: ze dnešní vycházky, 03.10.2017 21:43, karelzbrd(m), (Houby)

přesně, a ty mokré listy, to je ten "průser", který tu řešíte. Berou světlo z oblohy, zastínit a je to...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ze dnešní vycházky, 03.10.2017 21:48, basset(m), (Houby)

tak

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ze dnešní vycházky, 03.10.2017 22:36, vlk(m), (Houby)

...já vidím všechny fotky Lawnmowera ,,světlešeděrozmazané,, a dělá mi to zle...když najedu na všechny jeho fotky kliknutím na jeho nick, je to markantní...ale je to jen můj subjektivní názor...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ze dnešní vycházky, 04.10.2017 06:12, Lawnmower, (Houby)

Cože vlku, zle? Hmm, pak nezbejvá než se řídit tím co radíš ostatním, použij kolečko.
Zle ?

Re: Re: Re: Re: Re: ze dnešní vycházky, 03.10.2017 21:48, basset(m), (Houby)

třeba takto

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ze dnešní vycházky, 03.10.2017 23:31, petras, (Houby)

No a to já neumím a tak si to hlídám hned při focení.Ale tam mokré listí asi není,ale ta modrá obloha pozlobí i tak.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30