O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Ahojte lidi, 26.09.2017 15:33, Pavla, (O přírodě)

znáte horror „Pátek třináctého“? Tak to je čajíčkově slabý odvar horroru „Sobota třiadvacátého“.

Stejně jako Dano se dostanu do lesa jen o sobotách, tož jsem vyrazila. „Kam až sahají Homolkovi?“, ptám se, když jsme slyšeli a viděli rojnice houbařů. K tomu počasí, ve kterém se Vám nechce tahat ani nůž, natož foťák. Déšť, mokro, tma, při vyloupávání smrkáčků z mechu ruce a nehty černé jak havíř a navíc jsem si vymyslela, že se poprvé (na popud basseta) naučím konečně sbírat slizáky mazlavé.

Bože můj, to jsem si dala. Ve vší úctě k bassetovi, ráčej prominout, jsem mu doma při čištění každé hlavičky hlasitě spílela. (Ale v octu jsou fakt famózní, to zas jó! Jednu skleničku jsme včera koštli.) ;)

Re: Ahojte lidi, 26.09.2017 18:50, basset(m), (O přírodě)

.. příště zkus "loupat" slizáka od prostředku klobouku. Nožem se napíchne ta pokožka, přitiskne palcem a stáhne někdy i jedním tahem z celého klobouku. Pokud to "loupeš" od kraje klobouku, tak je to fakt OPRUZ

Re: Re: Ahojte lidi, 26.09.2017 21:45, MartinRůžek, (O přírodě)

Proč se musí slizák loupat? Je ta pokožka nějaká nutričně nevyhovující, nebo je to jen kvůli tomu slizu na kterém může být "špína".To mně docela zajímá, protože já si slizáka nikdy neloupal.Pravdou ovšem je, že já houby moc nesbírám, spíš jen fotím.Doma mně to nikdo nejí a tak si seberu jen pro sebe občas pár hub.

Re: Re: Re: Ahojte lidi, 26.09.2017 22:05, basset(m), (O přírodě)

Já si myslím, že ten sliz vařením zčerná a pak je to takové nevábné a hlavně to všechno obarví.

Re: Re: Re: Re: Ahojte lidi, 26.09.2017 22:51, Dano, (O přírodě)

Jak jsem viděl tu tvou sklinku, cos dával, tak se mi zachtělo a taky jsem si řekl, že si to urobím. Jo v košíku jsem už cosi měl než jsem je našel, tak jsem je přidával a přidával k těm jiným houbám a nakonec mi zamarasily celý košík. Vzdal jsem slizáky.
Osliznou všecko

Re: Ahojte lidi, 26.09.2017 15:33, Pavla, (O přírodě)

Bez svého starého foťáčku si v lese pořád připadám jak ztracená ovečka.

Re: Ahojte lidi, 26.09.2017 15:33, Pavla, (O přírodě)

Párkrát jsem foťák v tom nečase přeci jen vytáhla,

Re: Ahojte lidi, 26.09.2017 15:33, Pavla, (O přírodě)

ale s tím poděděným velkým Nikonem mě to prostě nebaví.

Re: Re: Ahojte lidi, 26.09.2017 23:08, Dano, (O přírodě)

Fotky jsou dobré a slova taky.
Vidíš sama všichni tě chtěj!

Re: Ahojte lidi, 26.09.2017 15:33, Pavla, (O přírodě)

Dano psal, že v dešti fotit neumí, no a mně to nejde ani za sucha, takže fotky stojí za starou be(d)lu.

Kořenitka nadmutá – pro bystrozraké i s jedním zvonečkem. ;)

U spálenišť jsem ale zažila překvapení. Kolem nich v mokrém popelu krásné mladé hřiby hnědé, které v posledních letech nacházím sporadicky. Dokážete si představit, jak jsem vypadala? Mokrá jak Jožin z bažin, ruce jak čerstvě vyhrabaný zombie z hrobu a do toho se mi začala drolit zteřelá gumová podšívka šusťákovky, jejíž bílé kousky se na mě v neustávajícím dešti lepily všude. No prostě Hitchcock hadra!

Re: Ahojte lidi, 26.09.2017 15:33, Pavla, (O přírodě)

A protože nechci dělat stránkám ostudu a iritovat členy místního fotografického kroužku, raději se (než se dokopu ke koupi nového foťáku a trochu se s ním skamarádím) odmlčím a spolu se střevlíkem kožitým vyklidím pole .

Re: Re: Ahojte lidi, 26.09.2017 20:04, petras, (O přírodě)

Opovaž se,každý den aspoň jeden příspěvek,třeba bez fotky.Nebo si Tě najdem...

Re: Re: Re: Ahojte lidi, 26.09.2017 20:25, karelzbrd(m), (O přírodě)

souhlas, jen foť a piš, Tvoje příspěvky jsou skvostné a povzbuzující...

Re: Ahojte lidi, 26.09.2017 15:33, Pavla, (O přírodě)

Ale jednu sobotní houbičku, byť špatně nafocenou, si neodpustím. Zahlídla jsem ji na zpáteční cestě na kraji lesa a zaujala mě svoji černou barvou. Po bližším zkoumání jsem zjistila, že je spíš do modra, lupeny měla bílé a byla taková celá drobounká. Napadla mě závojenka lesklá, sice jsem ji nikdy naživo neviděla, ale doma mi podle obrázků přišlo, že ta by měla být o něco robustnější.

Re: Ahojte lidi, 26.09.2017 15:33, Pavla, (O přírodě)

A potom jsem v atlasech objevila závojenku krkavčí. Těžké, vím, ale věděl by si někdo rady s určením?

Závěrem se všem omlouvám za přetah a dlouhé komentáře. Slibuji, že teď dám pokoj, ale … až se naučím zas trochu fotit … jsem tu jak na koni. ;)

Mějte se moc fajn a ať se Vám (nejen v lese) daří.

Re: Re: Ahojte lidi, 26.09.2017 17:01, soucekp, (O přírodě)

Pauzírování se zakazuje . A závojenka se mi moc líbí ... bez mikra to asi nepůjde

Re: Re: Re: Ahojte lidi, 26.09.2017 18:57, vevanek, (O přírodě)

Souhlasím s Petrem, nepauzírovat Ráda čtu Tvoje povídání.

Re: Re: Ahojte lidi, 26.09.2017 21:11, vlk(m), (O přírodě)

...stejně víme, že bez focení nevydržíš, tak se opovaž ,,pauzírovat,, ...

Re: Re: Re: Ahojte lidi, 26.09.2017 22:58, Yohaness(m), (O přírodě)

Pauza mi k Pavle nesedí...

Re: Re: Ahojte lidi, 26.09.2017 23:15, Dano, (O přírodě)

krkavčí to určitě není, ta má jiný plstnatý klobouk, je to lesklá, zrovna teďkom v sobotu jsem takové mladičké taky našel


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30