O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Jak fotím vodu kompaktem..., 27.04.2017 19:50, Zdeno(m), (O fotografování)

Minule jsem popisoval taktiku focení tekoucí vody zrcadlovkou, dnes dám totéž s kompaktem...

Re: Jak fotím vodu kompaktem..., 27.04.2017 19:50, Zdeno(m), (O fotografování)

Stále platí, že ani automatem z ruky nic moc nedáte, tudíž stativ je sakra dobrá pomůcka a komu v lese zavazí, ať zváží šance na slušnou fotku...

Re: Jak fotím vodu kompaktem..., 27.04.2017 19:50, Zdeno(m), (O fotografování)

Vzhledem k tomu, že se mnohdy k objektu zájmu blíže nedostanu, používám režim makro a využívám zoom...

Re: Jak fotím vodu kompaktem..., 27.04.2017 19:50, Zdeno(m), (O fotografování)

Zvolím vhodný a nadějný objekt, nejlépe v protisvětle, přiblížím zoomem a nechám mašinku, aby si poradila. Výsledek je nepředvídatelný a nejistý, proto několik obrázků jistí výběr...Zaostřování přímo na vodu je problém, je třeba najít něco nepohyblivého...

Re: Jak fotím vodu kompaktem..., 27.04.2017 19:50, Zdeno(m), (O fotografování)

Třeba kámen, břeh poblíž, jinak se procenta nezaostřených fotek hodně zvýší. Používám opět samospoušť, dvě sekundy mne nezabijí, ani se podstatně nezmění podmínky...

Re: Jak fotím vodu kompaktem..., 27.04.2017 19:50, Zdeno(m), (O fotografování)

Tož to zkoušejte taky, i foťák za tisícovku tohle zvládá. A pamatujte: Übung macht den Meister...

Re: Re: Jak fotím vodu kompaktem..., 27.04.2017 20:07, Lawnmower, (O fotografování)

Tak tohle opravdu umíš. Moc fajn.

Re: Re: Re: Jak fotím vodu kompaktem..., 27.04.2017 22:17, Zdeno(m), (O fotografování)

Hm, snažím se...Není to doufám vylučovací sdělení (= jiné žánry ne...).

Re: Re: Jak fotím vodu kompaktem..., 27.04.2017 21:20, Milda, (O fotografování)

Moc herké fotky. Ale zajímalo by mě, jak vypadá taková fotka bez úprav. Zdeno, mohl by jsi dát jednu z těchto v surovém stavu?

Re: Re: Re: Jak fotím vodu kompaktem..., 27.04.2017 22:13, Zdeno(m), (O fotografování)

Jasně...Originál, jen zredukovaný na delší straně na 1324 (moje magické číslo...).

Re: Re: Re: Re: Jak fotím vodu kompaktem..., 28.04.2017 09:02, Milda, (O fotografování)

Díky. Já v těch dvou fotografiích nevidím velký rozdíl. Snad trochu teplejší barvy a nepatrně doostřeno. Pro mě bude zatím nejdůležitější udělat co největší ostrost té věci na snímku, která má vyniknout. Což se mě moc nedaří. Malý stativ jsem dostal k vánocům, foťák mám Nikon Coolpix P100, základ mám. Teď ještě mít víc času, pěkné počasí a trpělivost. Posledně na vycházce jsem udělal 70 fotek a jen 3 se jakš takš povedly.

Re: Re: Re: Re: Re: Jak fotím vodu kompaktem..., 28.04.2017 10:13, Zdeno(m), (O fotografování)

Ano, hlavně je to doostřeno, můj coolpix S6400 dává sám od sebe teplé barvy, "saturation" v Irfanwiev to doladí. Zapomněl jsem ješte jeden důležitý parametr. Fotím na formát 16x9, který u obrázků z přírody více umožňuje "panoramatičnost", a ořez do "nudlí", tedy snímků s velkým nepoměrem šířky a výšky...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak fotím vodu kompaktem..., 28.04.2017 13:37, Milda, (O fotografování)

Zkonkroluji nastavení fotoaparátu, ale "saturatión" a "Irfanwiev to doladí", to jsou pro mě neznámá slova.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak fotím vodu kompaktem..., 28.04.2017 14:00, Zdeno(m), (O fotografování)

Sorry, měl jsem být konkrétnější. Irfanwiev je program, kterým upravuji fotky. Saturace je sytost barev, lze přidat i ubrat. Volně přístupný program je většinou nečeský, takže jsem uvedl anglický ekvivalent. Dík za zpětnou vazbu...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak fotím vodu kompaktem..., 28.04.2017 16:09, Milda, (O fotografování)

Já mám ještě takový problém. Když jsem se přihlašel na tyto stránky, udělal jsem registraci přes Ipad a jelikož jsem zapoměl přístupové data, musím veškerou komunikaci dělat z Ipadu. Fotky napřed stahnu do notebooku, přepošlu si je na email, z emailu v tabletu uložím do aplikace" obrázky" a pak mohu teprve vložit fotku na tyto stránky. Dlouhá cesta. Nevím jestli tím ta fotka trochu netrpí. Tady na tabletu se nemohu odhlásit, musel bych si udělat novou registraci. Jo, jo, když je blbá hlava ... Tutu fotku jsem vytvořil v sobotu. Bylo slunečno. Zkusil jsem co nejvíce zvýraznit kvítek. Zdeno, mohl by jsi mi fotky zkouknout? Jak se ti líbí. Špatné nebo to jde?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak fotím vodu kompaktem..., 28.04.2017 16:46, Zdeno(m), (O fotografování)

Je to zajímavá šťavelová náladovka, ale na moje gusto příliš rembrandtovsky šerosvitová, tedy tmavá. Toníkovi z Kralup by se líbila více...Zkusil jsem z té redukované fotky vyrobit něco ala Zdeno...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak fotím vodu kompaktem..., 28.04.2017 17:31, Milda, (O fotografování)

To je ono. To to chtělo. Dík za rady. Zkusím příště prosvětlit a zvětšit hlavní motiv. A ještě více ostrosti.

Re: Re: Jak fotím vodu kompaktem..., 27.04.2017 22:13, tomaj, (O fotografování)

Praktické rady,pěkná fota.

Re: Re: Jak fotím vodu kompaktem..., 27.04.2017 23:41, Dano, (O fotografování)

Zdeno, od Tebe se má člověk, co furt učit.

Re: Re: Re: Jak fotím vodu kompaktem..., 28.04.2017 04:50, MACEK, (O fotografování)

Zdeno dík, nepoužívám makro, stativ a ani samospoušť. Jistě tento postup vyzkouším.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30