O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

V Oboře, 25.03.2017 18:33, soucekp, (Houby)

V Oboře mě přivítaly kržatky zimní

Re: V Oboře, 25.03.2017 18:33, soucekp, (Houby)

Potom jsem zkontroloval sazovku, u které se mi utábořil bezdomovec. To jsem zjistil až ve chvíli, kdy mě při focení vyrušil zvuk jeho budíku. Lekl jsem se pěkně, málem jsem si cvrknul do gatí

Re: V Oboře, 25.03.2017 18:33, soucekp, (Houby)

Na jedné dubové větvi jsem potkal terčenku/plstnatku

Re: V Oboře, 25.03.2017 18:33, soucekp, (Houby)

a také nějaký chlupáček.

Re: V Oboře, 25.03.2017 18:33, soucekp, (Houby)

Tahle vosnatka červená se mi líbí, tak si ji vždycky blejsknu

Re: V Oboře, 25.03.2017 18:33, soucekp, (Houby)

A největší radost mi udělaly hlízenky orsejové

Re: Re: V Oboře, 25.03.2017 20:26, Tori(m), (Houby)

Pěkný. Taky jsem si myslela včera, že jsem je našla, a belu, byl to nějaký zatím jen provizorně pojmenovaný dvojník, co roste hlavně na orseji nebo dymnivce.

Re: Re: Re: V Oboře, 25.03.2017 23:34, Kraken(m), (Houby)

Jéje, tak to se zítra podívám k potoku!

Re: V Oboře, 25.03.2017 18:33, soucekp, (Houby)

tak se s nimi rozloučím . Mějte se prima a dobré světlo přeji! PS

Re: Re: V Oboře, 25.03.2017 19:46, Zdeno(m), (Houby)

Hlízenek orsejových mi na zahradě vyrazily stovky...O focení s bezdomovci bych mohl taky povídat...Zkrátím to: vše co jsem fotil a vyvolal tím jejich pozornost, spolehlivě sklidili a zřejmě zkonzumovali. Mnozí ovšem projevovali sofistikovaný zájem o jedlosti konkrétních druhů...Tahle kategorie lidstva mne často provází na méně frekventovaných místech. Onehdá jsem fotil jakýsi jejich polní tábor a najednou jsem zjistil, že stojím několik centimetrů od spícího obyvatele. Jsa z polepšoven zvyklý na cokoli, konstatuji, že s nimi komunikuji vcelku spontánně a často mne překvapí jejich znalosti. Jednou jsem s jedním zmínil nějaký zahraniční film a nemohl jsem si vzpomenout, kdo ho u nás daboval. A to myslíte tu první verzi nebo remake z roku XY?...

Re: Re: Re: V Oboře, 25.03.2017 22:50, soucekp, (Houby)

Včera jsem zase při focení neznámého na rákosu narazil na nějakého Litevce, který do Čech přijel před 20 lety a nyní u nás krmí nějakým lidem psy. A potom mi vyprávěl, že on má rád všechna zvířata, že teď bude dělat na nějaké farmě, kde chovají "страусы" - ještěže jsem měl na základce ruštinu . A jinak mně na zahradě roste všechno možné, ale hlízenky zatím ne. Největší radost mi loni udělal černoušek z pod lísky

Re: Re: Re: Re: V Oboře, 26.03.2017 10:30, Zdeno(m), (Houby)

Pro ty, co ruštinu neměli: pštrosy...

Re: Re: Re: Re: Re: V Oboře, 26.03.2017 11:41, Tori(m), (Houby)

Zajímavý. Ač ruština jinak přebírá cizí slova a jména foneticky podle výslovnosti (Eugène -> эжен), tady asi převzali psanou podobu se "s" (Strauss).


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30