O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Houbové šperky, 20.01.2017 11:54, chorcheee(m), (Houby)

Dobré poledne,

tak jsem si uvědomil, že ta termografie se mi v úvodním okénku také nelíbí . Proto bych tu rád udělal reklamu (nevím, zda se to smí) mé kamarádce. Ta zalévá do pryskyřice mechy, lišejníky a drobné houby. Vytváří tím krásné náušnice, přívěsky, náhrdelníky, prsteny, placatky na alkohol (na obrázku) a jiné artefakty. Kdyby někdo měl zájem kouknout na její portfolium, přes SZ mu pošlu kontakt (ať to tady není tak úplně explicitně). Jinak tady ta pryskyřice je zakalená, protože do ní nasypala nějaký sajrajt, aby to potmě modře a u mechu dokonce zeleně fluoreskovalo (nebo fosforeskovalo?). Jiné její šperky jsou nádherně průzračné.



A přidám ještě báseň:


"Jsem ještě na houbách

Ještě jsem se nenarodil,
ještě se procházím
lesem

a hledám maso chudých,
jen tak v mlází
a po stezkách

beskydských indiánů,
místo bizonů ovce
vídám

a snídám pečárky,
bedle, a když šplhám,
tak strmělky mlženky

manželky v mlze...
Ještě jsem se nenarodil,
jsem ještě na houbách...

Teprve rostu ke zrození."

Petr Urbanec (Šípková)

Re: Houbové šperky, 20.01.2017 21:23, chorcheee(m), (Houby)

Tedy, šperk ani poezie nevyvolaly žádnou veřejnou reakci. Já jsem tu asi opravdu "persona non grata" . Ale dva lidé od tuna již požádali o kontakt na šperkařku Olgu, takže dobrý skutek se mi snad podařil.

Re: Re: Houbové šperky, 21.01.2017 00:15, Dano, (Houby)

Šperk je fajn, docela zajímavé! S tím druhým, to myslím báseň, nevím no. Jsi dobrý v houbách, mechům taky rozumíš a vůbec je jiných věcí dost, co jsem postřehl, že jsi dobrý.
Člověk nemusí umět všechno, pak to stojí za houby!

Re: Re: Re: Houbové šperky, 21.01.2017 08:36, chorcheee(m), (Houby)

Nene, báseň není moje . Jak je na konci napsáno, autorem je Petr Urbanec a je ze sbírky Šípková. A mně přijde dobrá. To já básně nepíši, to by bylo hrozné .

Re: Re: Re: Re: Houbové šperky, 22.01.2017 00:26, Dano, (Houby)

Já nějak konce nečtu, ještěže nečtu detektivky, bo bych nikdy vraha nepoznal.
Báseň se mi nelíbí, jediná pěkná věc je na ni myšlenka, jinak nic, autor je asi filosof..

Re: Re: Re: Houbové šperky, 21.01.2017 09:16, Joska(m), (Houby)

To je dobrý, Dano: "...mechům taky rozumíš... "

Re: Houbové šperky, 21.01.2017 18:12, Kraken(m), (Houby)

A mně se básnička náhodou líbí! Jsi rád?

Re: Re: Houbové šperky, 21.01.2017 19:23, chorcheee(m), (Houby)

Jsem.

Re: Re: Re: Houbové šperky, 22.01.2017 00:43, Dano, (Houby)

persona non grata už nejsi, já chtěl reagovat, bylo mi docela blbé, když jsem si přečetl tvůj příspěvek s tím. A vidíš asi to bylo málo, já reagoval a najednou ...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30