O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Včerejší kvíz..., 10.12.2016 19:35, Zdeno(m), (Kvízy)

Slíbil jsem, že dám obrázek celého pavučince osikového...Včera jsem ho vskutku razantně ořízl. Zmátl jsem i borce Aleše, snažím se, aby kvízy nebyly řešitelné v pěti minutách, na druhé straně tam musejí být i lehčí položky, aby to mohl zkusit každý. Cením si, mimochodem, i těch, co dají jednu, dvě položky. Učení z nebe nepadají a per aspera ad astram...Obtížnost kvízu je kardinální základ. Škoda, že někteří se nechávají přemlouvat a mnozí se odmlčí hned poté, co posunou avizo níže. Jen kvíz skončí, jsou rychle zpět. Stačí se podívat do historie. Nicméně, každý se rozhodne, jak uzná za vhodné...

Re: Včerejší kvíz..., 10.12.2016 20:03, vevanek, (Kvízy)

Kluci aspoň poznali, že je to noha houby. To já to brala jako nějaký klacek

Re: Re: Včerejší kvíz..., 10.12.2016 20:08, Tori(m), (Kvízy)

Já zas myslela, že to je nějaká divná štěrbinatka dubová (obrázek), okolo níž byla oloupaná kůra.

Re: Včerejší kvíz..., 10.12.2016 19:35, Zdeno(m), (Kvízy)

Také jisté rozpaky kolem zcela běžného a i seshora transparentního pařezníku obecného mne překvapily. Brzy se ovšem soutěžící shodli...

Re: Včerejší kvíz..., 10.12.2016 19:35, Zdeno(m), (Kvízy)

K "nehoubovým" obrázkům jen lakonicky konstatuji, že přemýšlím nad každou fotkou, kterou vysílám do virtuálna. Základním kritériem je, zda může zaujmout, oslovit, obohatit, poučit. Vždy je to z mé strany součást hlubší myšlenky či záměru. Podtextem mých "úchylných" fotek je téměř vždy ekologický a civilizační aspekt, zamýšlím se (a pozorně dokumentuji...) nad vztahem člověka a přírody, jeho stereotypům, projevům a trochu také apeluji i lehce s nadhledem a humorem varuji. Vztah artefaktů a přírody je natolik nosným a bazálním tématem, které si (dle mne...) zaslouží cílenou prezentaci. Mnohé snímky jsou symbolické, což ne každý vnímá...Je trochu zvláštní, že tenhle rozměr nechápe ausgerechnet kovaný a vysoce kvalifikovaný borec přes přírodu. Ve mně to ovšem nijak dramatické negativní reakce nevyvolává, spíše přemýšlím, zda chybu nedělám někde já. Tož Ti, chorcheee, posílám čarodějnici z té, Tebou tak výstižně definované kategorie. Třeba Ti přičaruje nějaký program proti nabíhání si na ohoubové vidle...Mějte všichni pohodový večer a držte se rady Pavly o adventním čase...

Re: Re: Včerejší kvíz..., 10.12.2016 21:47, svědek, (Kvízy)

Mám rád Svěrákovu pohádku Kuky se vrací. Tohle by mohl být další adept do onoho příběhu. Roztomilý a děsivý zároveň. Ta fotka se mi zkrátka líbí.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30