O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

O víkendu jsem se trochu flákal v jižních mořích :) , 24.10.2016 00:24, basset(m), (O přírodě)

Costa Diadema
--------------------------------
Rok spuštění na vodu: 2014
Délka / šířka: 306 m / 37,2 m
Výtlak: 132 500 t
Rychlost: 20 uzlů
Počet palub pro cestující: 14
Kapacita: 3 724 pasažérů
Počet členů posádky: 1 110 osob
--------------------------------
Nechci provokovat. Jenom jsem si ji prostě cvaknul, nedalo se odolat
--------------------------------
Pro škarohlídy ("totálně zaměřené houbo...) mám jednu repliku: "Nejenom houbami je člověk živ."

Re: O víkendu jsem se trochu flákal v jižních mořích :) , 24.10.2016 00:28, chorcheee(m), (O přírodě)

Jasně, já také můžu mít repliku: Lodě a jiné vyfikundace lidství jsou fascinující.
Aneb - Titanic a spol., na něco ti vyvolení musí chcípnout .

Re: Re: O víkendu jsem se trochu flákal v jižních mořích :) , 24.10.2016 00:35, basset(m), (O přírodě)

Nebuď labuť a přej jim to ( poznámka na okraj: není to stack )

Re: O víkendu jsem se trochu flákal v jižních mořích :) , 24.10.2016 00:30, Dano, (O přírodě)

To su frajeřinky

Re: Re: O víkendu jsem se trochu flákal v jižních mořích :) , 24.10.2016 00:36, chorcheee(m), (O přírodě)

Jo, Bassete, když už tady sereš s těmito věcmi, mohl bys mne obohatit o poznání. Chceš? Kolik, prosím, činí rychlostní jednotka uzel? To já totiž nevím a již několik let si to plánují vygooglit. Stále jsem to neudělal. Pokud mi to napíšeš, zarovnáš můj vnitřní dluh. Předem díky!

Re: Re: Re: O víkendu jsem se trochu flákal v jižních mořích :) , 24.10.2016 00:41, basset(m), (O přírodě)

Google nemáš?
-----------------------
Uzel (jednotka)

Uzel (knot, značka kt nebo kn) je jednotka rychlosti používaná v mořeplavbě, letectví a meteorologii (tam k určování rychlosti větru). Uzel je definován jako jedna námořní míle (1852 m) za hodinu.
Tato jednotka vznikla v mořeplavectví a používala se hlavně k vyjádření rychlosti lodi nebo vodního proudu. Definice byla navržena tak, aby rychlost v uzlech byla rovna počtu obloukových minut zeměpisné šířky, které loď ujela za hodinu při jízdě ve směru poledníku.

K měření rychlosti v uzlech sloužilo zařízení zvané log, které se spouštělo z paluby pohybující se lodi. Šňůra logu byla opatřena plováky a ve vzdálenostech 14,4018 metrů (47 stop a 3 palce) byly na ní navázány uzly. Údaj v uzlech byl dán počtem uzlů prošlých rukama námořníka za 28 sekund (čas se měřil přesýpacími hodinami). Tato definice by odpovídala hodnotě 1 kt ≈ 1,85166 km·h−1, která se od dnešní definice užívající mezinárodní námořní míli liší o méně než 0,2 ‰.

Uzel není jednotkou soustavy SI, ale v současné době je již dovoleno jej s jednotkami této soustavy užívat (v odpovídajících oblastech užití).[1] Vyhláška Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky č. 264/2000 Sb. ho však mezi povolenými jednotkami neuvádí.
-----------------------------
Stačí?

Re: Re: Re: Re: O víkendu jsem se trochu flákal v jižních mořích :) , 24.10.2016 00:47, chorcheee(m), (O přírodě)

Už to dnes nedávám... Kolik je to tedy v jednotce SI - m . s-1 (nebo km . h-1) ?

Re: Re: Re: Re: Re: O víkendu jsem se trochu flákal v jižních mořích :) , 24.10.2016 00:51, basset(m), (O přírodě)

Koukám, jseš dnes "nějako mimo" První věta nestačí?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: O víkendu jsem se trochu flákal v jižních mořích :) , 24.10.2016 03:17, MACEK, (O přírodě)

Jo, podzim, vyvolává fotky z prázdnin.....

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: O víkendu jsem se trochu flákal v jižních mořích :) , 24.10.2016 08:27, chorcheee(m), (O přírodě)

A jo, ráno moudřejší večera - už to vidím .


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30