O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Včerejší den blbec..., 29.07.2016 07:05, machaon, (O přírodě)

Napadlo mně zajet nafotit nějaké motýlky a kytí. Na lokalitě kde roste hojně hořec hořepník žádní modrásci ani ohniváčci, tak jsem zajel na B.blata. V rašlinové strouze spousta bulinatek, při pokusu o co nejlepší náhled jsem si lehl na břicho natáhl ruce s foťákem a v tom se břeh utrhl... Byl jsem po krk v rašelinové lázni tak že mám po foťáku i telefonu jak jsem vypadal si dovedete představit, ještě že jsem nikoho nepotkal, asi by se dal na úprk.

Re: Včerejší den blbec..., 29.07.2016 16:14, vevanek, (O přírodě)

Neber to jako škodolibost, ale úplně to vidím v barvách Foťák a mobil určitě zamrzí, ale na druhou stranu, za koupáním v rašelině se jezdí do lázní

Re: Včerejší den blbec..., 29.07.2016 07:05, machaon, (O přírodě)

Re: Re: Včerejší den blbec..., 29.07.2016 09:37, MACEK, (O přírodě)

Den blbec je součástí takřka každé osobnosti v tomto konzumním marasmu. Je dobře, že víš jak z toho ven. I já se snažím aplikovat stejnou metodu, příroda a focení.

Re: Re: Re: Včerejší den blbec..., 29.07.2016 10:42, chorcheee(m), (O přírodě)

S konzumním marasmem nevím jak to souvisí, ale nepotěší to. A propó, kvůli tomu konzumnímu marasmu si může většina lidí dovolit kupovat věci, které nepotřebuje (například fotoaparáty) a věnovat spoustu času věcem, které nesouvisí přímo s obživou (třeba focení hub). To leckdy a leckde není/nebylo možné. Važme si toho. Machaon má zážitek a bude mít nový fotoaparát a telefon. Vše zlé je pro něco dobré...

Re: Re: Re: Re: Včerejší den blbec..., 29.07.2016 11:09, Patrik(m), (O přírodě)

Ještě, že si nepotkal třeba správce rezervace, to by měl asi radost, to převyšuje i mé focení rosnatek na Rejvízu ... Ale pravda, člověk někdy v úžasu nálezu ani neuvažuje nad ostatními podstatnými věcmi .... Chorchee, ty to moc zlehčuješ, já bych se z toho asi zbláznil, kdyby se mi rozbil foťák, ztratila ta spousta fotek, co jsem v ten den nafotil a ještě k tomu musel nějaký ten čas bez focení vydržet. Místo mikroskopu bych si tak musel koupit nový foťák. Myslím, že to je přesně to, co teď machaon musí řešit...

Re: Re: Re: Re: Re: Včerejší den blbec..., 29.07.2016 12:27, chorcheee(m), (O přírodě)

Ale nezbláznil by ses z toho, Patriku .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Včerejší den blbec..., 29.07.2016 17:47, Patrik(m), (O přírodě)

Vážně? Vždyť já jen nechtěně v lese bechnu s foťákem o nějakou větev nebo mi spadne foťák se stativem na trávu a já málem, že bych se z toho nepo... . A jak čtu, co vy tady s těmi foťáky provádíte?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Včerejší den blbec..., 29.07.2016 18:11, Zdeno(m), (O přírodě)

No, zažil jsem, když se mi převrátil stativ s canonem v potoce. Pobyl asi deset sekund v půlmetrové hloubce...Střelhbitě jsem po něm skočil, sundal ze stativu, vyndal baterku a kartu, sundal objektiv. doma jsem ho tři dny sušil na topení. Přežil to, ale rez na kontaktech vydržela a technik pravil, že vyčištění vnitřku by se nevyplatilo...Tož se na něm vycvičil Kryštof a stále je funkční. V nouzi ho využívám...

Re: Re: Re: Re: Re: Včerejší den blbec..., 29.07.2016 17:58, Tori(m), (O přírodě)

Fotky by se možná neztratily, bahno kartu nesmaže.

Re: Včerejší den blbec..., 29.07.2016 07:05, machaon, (O přírodě)

Poslední fotky z Panasonic DMC FZ 7 měl jem ho více jak 10 let.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30