O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Kreslený je Bambi a ten „můj“ dnešní Bimbo, 28.05.2016 23:26, Pavla, (O přírodě)

hned při vstupu do lesa jsme natrefili na tento uzlíček. Nesahat, nesahat, honilo se mi hlavou. Vyfotit a potichu se vytratit, ať si pro něj maminka může přijít. Jenže když jsme se vraceli, ležel tam pořád a sám. Co když je zraněný? Co když o maminku přišel? Musíme najít myslivce … v první chalupě nevěděli, ve druhé nás málem sežral pes, ale ve třetí nám starousedlík poradil, v ktorom dome ich poĺovníčka býva. Ano, žádný myslivec – poĺovník, ale žena myslivkyně.

Re: Kreslený je Bambi a ten „můj“ dnešní Bimbo, 29.05.2016 01:06, Dano, (O přírodě)

Moc fajné, dobře si udělala, já včera obečel čápy ubité krupama, tak jsem asi tak měkota.

Re: Re: Kreslený je Bambi a ten „můj“ dnešní Bimbo, 29.05.2016 08:49, Pavla, (O přírodě)

Samice chránící 2 mladé, že? Moc smutné.

Re: Kreslený je Bambi a ten „můj“ dnešní Bimbo, 28.05.2016 23:26, Pavla, (O přírodě)

„Dobrý den, nezlobte se, ale našli jsme v lese kolouška a nevíme, jestli nepotřebuje pomoc.“
P. myslivkyně sice měla myslivnu, ale co je to kolouch, nevěděla. Věděl by někdo z Vás, jak se řekne kolouch slovensky? Stačí zaměnit jedno písmenko u dalšího dnešního nálezu. Už víte?
Jasně – jelenča.

Naložila nás do auta a jelo se. Ukázali jsme jí místo nálezu, dostali jsme pochvalu, s díky jsme odmítli pozvání na kafe, ale kdykoliv příště se máme určitě zastavit, abychom se dozvěděli konec příběhu. Slíbila, že jelenčekovi zajede pro seno a bude ho hlídat. Doufám, že to skončí šťastně jako v pohádce.

Re: Kreslený je Bambi a ten „můj“ dnešní Bimbo, 28.05.2016 23:26, Pavla, (O přírodě)

Houby tak byly dnešním příběhem odsunuty na vedlejší kolej,

Re: Kreslený je Bambi a ten „můj“ dnešní Bimbo, 28.05.2016 23:26, Pavla, (O přírodě)

ale kromě dvou prcků byl les spíš vymetený.

Re: Kreslený je Bambi a ten „můj“ dnešní Bimbo, 28.05.2016 23:26, Pavla, (O přírodě)

Na zpáteční cestě už jen malá zastávka u prstnatců májových

Re: Kreslený je Bambi a ten „můj“ dnešní Bimbo, 28.05.2016 23:26, Pavla, (O přírodě)

a na úplný konec ještě naposledy malý Bimbo. Byl tak roztomilý a bezbranný...

Re: Re: Kreslený je Bambi a ten „můj“ dnešní Bimbo, 29.05.2016 00:50, Kraken(m), (O přírodě)

Bimbo je roztomilý! Máš dobré srdce, ale srna by se pravděpodobně k němu vrátila. Pokud se jí ovšem opravdu něco nepřihodilo...
Teď na to znovu koukám a jelenča asi nebude srnče, že? Takže by se vrátila laň, kdyby mohla.

Re: Re: Re: Kreslený je Bambi a ten „můj“ dnešní Bimbo, 29.05.2016 08:47, Pavla, (O přírodě)

Já se v tom nevyznám. Vždyť i slovo myslivkyně jsem včera objevila poprvé.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30