O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Zase se to kazí., 28.09.2019 19:35, petras, (O přírodě)

Odpoledne nad barákem,křemenáče někdo uklidil.Ani drobotina neroste.Jen na jednom místě...

Re: Zase se to kazí., 28.09.2019 19:59, chorcheee(m), (O přírodě)

Chronický stěžovatel Petras . Podívej se na mnohé místní přispěvatele, jaké špeky stále nacházejí. Prostě nejsou líný jet za houbama přes půl republiky a přemýšlí, kde před týdnem zapršelo, kde jsou severní svahy, potůčky... I Ty nacházíš krásné věci a fotografuješ je čím dál lépe. Tak proč ta skepse?

Houby jsou poikolohydričtí tvorové. To znamená, že nedokáží udržovat stálý obsah vody ve svém těle a tak vystupují nad povrch substrátu, kde je jejich nezpochybnitelné hájemství, jen když je vlhko. Vyšší kytky, naproti tomu, vyvinuly kořeny, vodivá pletiva (trubky z celulózy a ligninu, kterými vedou vodu z půdy do nadzemních částí), hydrofobní kutikulu a průduchy na nadzemních orgánech, kterými regulují výpar vody, podle toho, jaký si mohou dovolit. Takže sucho zvládají lépe.

I ty kytky to občas nedávají. S klimatem se asi opravdu něco děje. Jako bývalý pracovník Centra pro výzkum globální změny tomu samozřejmě věřím.

Blbé je, že se z klimaskepticismu a alarmismu stala náboženství, vzájemně neslučitelná a nekomunikující. Greta se to snaží zachránit, mnozí ji tleskají, jiní zesměšňují. Ani já si asi nemyslím, že to zachrání (má přeci chodit do školy a ne stávkovat a chodit za školu ), ale sleduji to hlavně z psychologického hlediska. Na Aspergerův syndrom jsem přeci odborník .

A co vy si myslíte o Gretě a jejím tažení? I když to je vlastně dnes čistá politika a sem to asi nepatří, což?

Re: Re: Zase se to kazí., 28.09.2019 20:31, petras, (O přírodě)

S počasím se něco děje,ale vliv člověka na změny je asi minimální.V přírodě jsou cykly,které hned tak něco neovlivní.A Greta?Nemá cenu to komentovat.Rád bych fotil,ale proti minulým rokům hub ubývá.Některé druhy jsem neviděl několik posledních roků.Ještě se mi nestalo,abych nad barákem našel helmovky jen na jednom místě.Válečkovka skoro zmizela,ostatní hlenky taky.Jezdit někam,na to nemám moc času.Fotím většinou při práci v lese,všechno tahám sebou,kolem baráku je pořád práce,celý rok chystám dřevo,pořád v poklusu.

Re: Re: Re: Zase se to kazí., 28.09.2019 20:46, chorcheee(m), (O přírodě)

No počkej, Petrasi, takovouto odpovědí sis to u mne rozházel (což snad nechceš ). Já věřím, že vliv člověka je ten největší. Jakou příčinu "sračkovatění" klimatu, tedy vidíš, Ty?

Re: Re: Re: Re: Zase se to kazí., 28.09.2019 21:28, petras, (O přírodě)

Myslím,že na všechno má vliv naše sluníčko.Pokud se tady střídaly období s daleko vyšší teplotou s dobou ledovou,tak určitě na to neměl vliv člověk.Podobně se směji "vědcům",kteří přesně ví,kde se vyvinul člověk a kam šel jen podle kousku kosti.A pak se zjistí,že je to úplně jinak,viz nové nálezy někde v Číně,Americe a podobně.No a co se do schematu nehodí,to neexistuje.Vždyť se dnes nedá pořádně předpovědět počasí na jeden den,mockrát slibovaný déšť se většinou nedostaví.Proč se dělají dlouhodobé výhledy,které stejně nikdy nevyjdou,top nevím.Největší humbuk dělají debilní novináři,jen pro efekt titulku dokážou napsat nesmysly,většinou nemají o tématu ani ponětí.Třeba o tání ledovců v Grónsku.Vidím to v oblastech o kterých aspoň něco vím.Tady to nemá cenu rozebírat.

Re: Zase se to kazí., 28.09.2019 19:35, petras, (O přírodě)

Nudle.

Re: Re: Zase se to kazí., 28.09.2019 20:00, chorcheee(m), (O přírodě)

Jaké nudle?! . Hlenka. Ale to asi víš... .

Re: Re: Re: Zase se to kazí., 28.09.2019 20:33, petras, (O přírodě)

Pokus o formát "nudle",ale bylo jich málo.Byla tam skoro tma.

Re: Re: Zase se to kazí., 28.09.2019 20:04, chorcheee(m), (O přírodě)

No, to je - podle mne - ta samá hlenka, jen mladší. Než začla pigmentovat.

Re: Re: Zase se to kazí., 28.09.2019 20:04, chorcheee(m), (O přírodě)

Trichia sp.

Re: Re: Re: Zase se to kazí., 28.09.2019 20:35, petras, (O přírodě)

To bylo na kůře asi osiky a v dutině ta nudle a to bílé taky.Asi všechno stejné,různě staré.

Re: Zase se to kazí., 28.09.2019 19:35, petras, (O přírodě)

Trochu žluté

Re: Re: Zase se to kazí., 28.09.2019 20:05, chorcheee(m), (O přírodě)

Slizovka tříslová alias Fuligo sp., alias (po anglicku) dog vomit slime mold.

Re: Zase se to kazí., 28.09.2019 19:35, petras, (O přírodě)

Helmovky jen na jednom místě

Re: Zase se to kazí., 28.09.2019 19:35, petras, (O přírodě)

Včera v parku,na hadovku to bylo malé.

Re: Zase se to kazí., 28.09.2019 19:35, petras, (O přírodě)

Ještě dva bráškové z včerejšího odpoledne

Re: Zase se to kazí., 28.09.2019 19:35, petras, (O přírodě)

Něco mi žere lipový pařez.

Re: Re: Zase se to kazí., 28.09.2019 22:25, basset(m), (O přírodě)

.. ten žrout se jmenuje šupinovka nádherná

Re: Re: Re: Zase se to kazí., 28.09.2019 22:42, petras, (O přírodě)

Hej,a vedle leze ségra kostrbatá?

Re: Re: Re: Re: Zase se to kazí., 29.09.2019 06:41, houbomil-Klášterec(m), (O přírodě)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30