O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Houby nehrozí, 23.07.2019 13:11, Kraken(m), (O přírodě)

Tak dám pavouka, kterého jsem si už delší dobu přál vyfotit.

Re: Houby nehrozí, 23.07.2019 13:11, Kraken(m), (O přírodě)

Při focení motýlů jsem si všiml něčeho žlutého.

Re: Houby nehrozí, 23.07.2019 13:11, Kraken(m), (O přírodě)

Až při bližším pohledu jsem zjistil, že koukám na běžníka kopretinového.

Re: Re: Houby nehrozí, 23.07.2019 22:10, Millda, (O přírodě)

Re: Houby nehrozí, 23.07.2019 13:11, Kraken(m), (O přírodě)

Pěkně zákeřná potvůrka, číhá na spodní straně květů a ve vhodný čas udeří.

Re: Houby nehrozí, 23.07.2019 13:11, Kraken(m), (O přírodě)

I když proč zákeřná, je to jeho způsob lovu. To lidi jsou mnohem zákeřnější a z nižších pohnutek.

Re: Houby nehrozí, 23.07.2019 13:11, Kraken(m), (O přírodě)

A na závěr dám kvízovou otázku jako Zdeno. Na jaké rostlině se to ten pohledný pavouček usadil?

Re: Re: Houby nehrozí, 23.07.2019 13:43, petras, (O přírodě)

To je asi stejný.Ta kytka mi nic neříká.

Re: Re: Houby nehrozí, 23.07.2019 17:40, Forrest Run(m), (O přírodě)

Nápověda ke kytičce...léčivka(má antidepresivní a harmonizační účinky) i koření, její rodový název znamená cizácky "Král"!

Re: Re: Houby nehrozí, 23.07.2019 17:43, Forrest Run(m), (O přírodě)

Babouk se Ti povedl, Kájo! Jinak se běžník údajně dokáže i změnama barev při svlíkání barevně přizpůsobovat květinám, na kterejch číhá!

Re: Re: Re: Houby nehrozí, 23.07.2019 18:12, Pavla, (O přírodě)

To umí jenom pavoučí "holky", Forreste.

Krakene, už už jsem se radovala, že otázka bude směřovat k určení pavouka (toho bych dala) a najednou pic kozu do vazu - kytka - tu teda nevím ani po nápovědě.

Re: Re: Re: Re: Houby nehrozí, 23.07.2019 20:34, Forrest Run(m), (O přírodě)

Tak tedy ještě další nápověda (nejen) pro Páju!

Fresh pasta AND ....? Doplň výrobek z ní!:-)

Re: Re: Re: Re: Re: Houby nehrozí, 23.07.2019 21:54, Pavla, (O přírodě)

Já jsem dneska v hádání asi marná, když čtu fresh pasta, tak mě napadne jen moje zamilovaná Carbonara.

Re: Re: Houby nehrozí, 23.07.2019 21:28, Millda, (O přírodě)

Mohla by to být bazalka vonná.

Re: Re: Re: Houby nehrozí, 23.07.2019 21:54, Forrest Run(m), (O přírodě)

Taky bych řekl, Karlík(doufám, že) potvrdí!

Re: Re: Re: Re: Houby nehrozí, 23.07.2019 21:59, Zdeno(m), (O přírodě)

Som za...

Re: Re: Re: Re: Re: Houby nehrozí, 23.07.2019 22:46, Kraken(m), (O přírodě)

U Forressta je to samozřejmost, ale i ostatní si tipli správně! Jasně, je to bazalka a bylo to o to těžší, že na fotce jsou vidět jen odkvetlé květy. Listy bazalky by byly lehké k uhodnutí. Fresh pasta mi taky nic neříká, já z ní dělával pesto s ořechy. Ale nejradši jí mám s rajčátky, mozzarellou a olivovým olejem. A samozřejmě s těstovinami a houbami, to je taky bašta.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Houby nehrozí, 24.07.2019 20:17, Forrest Run(m), (O přírodě)



Karlosi, k anglickýmu sousloví "fresh pasta AND" mělo být k doplnění právě slovo "pesto" a protože jsem předpokládal, že nejčastějsi se dělá pesto právě z bazalky, tak jsem to považoval za solidní nápovědu....mimochodem, k čerstvejm těstovinám je bazalkový nebo popencový nebo medvědí pesto s praženejma kešu oříškama a Gran Morávií opravdu mňamózní záležitostí!:-)



Musím se taky pochlubit,jak si dokonale před pár dny zamlsali s Kájinkou na Brdech....naše včelky tam mají plný medníky lesního medu, uříznul jsem kousek plástve s krásně tmavým čerstvým medíkem, k tomu Kája za chvilku nasbírala slušnou mističku nádhernejch velkejch borůvek opylovanejch našima včeličkama, kochali jsme se vůní rozkvétajícího vřesoviště a pozorovali jsme, jak nám náš pilnej úlovej personál nosí další porce!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Houby nehrozí, 26.07.2019 00:01, Kraken(m), (O přírodě)

To na tebe nevyplazuju jazyk, to se olizuju! O to víc, že ty borůvky s medem jsou pro mě zapovězenou manou... I když si občas samozřejmě zahřeším.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30