O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Z Krušných hor, 04.07.2019 01:44, Kraken(m), (Houby)

Tak jsem se od Jirky přece jen nechal vyhecovat a vyjel jsem na vrcholky Krušných hor. Měl jsem tam jet tak o týden dřív, už je tam taky velké sucho. Křemenáčů březových jsem nakonec košík našel, ale hodně jich už bylo přerostlých a některé byly i červivé.

Re: Z Krušných hor, 04.07.2019 01:44, Kraken(m), (Houby)

Tyhle fotky snad potěší alespoň vlka...

Re: Z Krušných hor, 04.07.2019 01:44, Kraken(m), (Houby)

Mimochodem Jirko, Nový rybník je vypuštěný! Opravují hráz a a všude je plno prachu od projíždějících náklaďáků...

Re: Z Krušných hor, 04.07.2019 01:44, Kraken(m), (Houby)

Takového mladého janka jsem bohužel našel jen jednoho... Sucho ale kupodivu nevadí muchomůrkám růžovkám. Byly jich tam stovky, pěkně masitých, mladých a úplně zdravých. Bylo jich tolik, že jsem nakonec nevyfotil ani jednu...

Re: Re: Z Krušných hor, 04.07.2019 05:12, vlk(m), (Houby)

...taková nádhera musí potěšit každého...křemílek to je ,,mercedes,, mezi houbičkama...

Re: Z Krušných hor, 04.07.2019 01:44, Kraken(m), (Houby)

Další houba, která tam roste ve větším množství je muchomůrka plavá.

Re: Z Krušných hor, 04.07.2019 01:44, Kraken(m), (Houby)

A na jednom místě rostlo několik holubinek chromových. Tahle jediná byla čerstvá.

Re: Z Krušných hor, 04.07.2019 01:44, Kraken(m), (Houby)

Ostatní vypadaly takhle. Jediná další houba, na kterou jsem narazil, byl sice zdravý, ale suchem mumifikovaný hřib hnědý. Jestli v nejbližší době nezaprší, budu sem muset zase dávat motýly...

Re: Re: Z Krušných hor, 04.07.2019 16:28, houbomil-Klášterec(m), (Houby)

Březáčky jsi našel-tak hurá!O tom rybníku vím-vloni jsme ho slovovali-jak jsem tam vyfotil ty raky.No a košík masáků též není k zahození!


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30