O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Nejen kůrovec., 26.04.2018 16:30, petras, (O přírodě)

Sucho,kůrovec a vítr ničí les,ale moje první a jediné loňské místo na májovky a kousek dál na smrže mi zničili.Je to zalesněná louka kolem říčky a celou zimu tam parta vyřezávala a štěpkovala slabší podrost.Na místě,kde byly májovky jsem až cestou zpět zahlédl pár malých kousků,tak snad něco bude.

Re: Nejen kůrovec., 26.04.2018 16:30, petras, (O přírodě)

Prostředkem byla dálnice,na místě javoru,kde bylo loni hodně smržů byl jen pařez.Už zdálky bylo jasné,že to místo nenajdu.Hlavou mi bleskla myšlenka,že by něco mohlo být mimo to místo a během dvou vteřin jsem zahlédl smrže.Byl sám,prošel jsem celý úsek a už nic.

Re: Nejen kůrovec., 26.04.2018 16:30, petras, (O přírodě)

Tak se tam hezky maskoval.Při čištění se dvacet centimetrů před ním objevil druhý.

Re: Nejen kůrovec., 26.04.2018 16:30, petras, (O přírodě)

Čepici měl do čela,aby mu nesvítilo sluníčko do očí-nebo stopky?

Re: Nejen kůrovec., 26.04.2018 16:30, petras, (O přírodě)

Divím se,že při tom suchu vůbec něco vylezlo.

Re: Nejen kůrovec., 26.04.2018 16:30, petras, (O přírodě)

Dnes jsem v lese končil dřív,tak jsem se šel podívat do jedlového porostu,že tam najdu žluté krasavice.Koleje po traktorech jsou absolutně bez vody,to jsem ještě neviděl.A podle toho to taky dopadlo.NIC.Trochu radosti mi udělali ti dva krasavci.

Re: Re: Nejen kůrovec., 26.04.2018 21:43, tomaj, (O přírodě)

Už jsem si říkal kde je petras se svými smrži. Pěkné.
V loňském roce to byla, co do množství, jiná liga co ?

Re: Re: Re: Nejen kůrovec., 26.04.2018 21:50, petras, (O přírodě)

Já jsem loni našel jen pár kousků,pak jsem pár našel ještě na několika místech,ale toto mi zničili.Asi by nevadil ten binec,co tam udělali,ale spíš to sucho.Víc jsem našel ,také poprvé,kačenky,letos asi pět.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30