O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Vyhodnocení únorového kvízu 2018, 04.02.2018 21:37, alesjirsa(m), (Kvízy)

Ten pevník dal teda zabrat, ale vevanek ho nakonec úspěšně uhádla.

Správné odpovědi:
1. Spálenka skořepatá (Kretzschmaria deusta) - anamorfní stadium.
2. Pevník plstnatý (Stereum subtomentosum) - Tento byl zrovna takto rozlitý, jinak se obvykle vyskytují plodnice s nápadnými a často poměrně pestře zbarvenými klobouky.
3. Číšenka rýhovaná (Cyathus striatus) napravo a číšenka hrnečková (Cyathus olla) nalevo - To byl takový chyták, kdy se mi podařilo najít oba druhy pospolu. Ty rozdíly tam ale byly dosti patrné.
4. Ostnateček brvitý (Steccherinum fimbriatum) - Dobře poznatelná houba pro své bohaté rhizomorfy na okraji a rozlité, růžové a zrnité plodnice.
5. Jaterník podléška (Hepatica nobilis) se svými charakteristickými trojlaločnými listy.

Všem děkuji za snahu a účast v kvízu a posílám trochu kapiček.

Re: Vyhodnocení únorového kvízu 2018, 04.02.2018 21:50, vevanek, (Kvízy)

Díky To už bylo jenom hádání, který to bude.

Re: Re: Vyhodnocení únorového kvízu 2018, 04.02.2018 22:13, Zdeno(m), (Kvízy)

Mám radost, že jsem dal tu spálenku, číšenku rýhovanou jsem ledabylostí přehlédl, že půjde ve dvojce o pevník, jsem tušil, zbytek jsem věděl, takže spokojenost...Shodou okolností jsme včera barvu mladé spálenky probírali s Péťou Součkem...

Re: Re: Re: Vyhodnocení únorového kvízu 2018, 04.02.2018 23:04, soucekp, (Kvízy)

Tak tak ... já byl dneska koulet, tak jsem se nezúčastnil. A musím říct, že bych dal tak 60% . Pěkný kvíz! PS


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30