O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Re: houby z ČL IV., 24.01.2018 19:53, maxim stanko, (O přírodě)

Překvapila mě plodnicě pýchavky obecné, kterou v tuto dobu už většinou nenacházím...

Re: Re: houby z ČL IV., 24.01.2018 20:09, alesjirsa(m), (O přírodě)

Staré plodnice břichatek často vydrží na lokalitě déle ...

Re: Re: houby z ČL IV., 25.01.2018 10:41, Forrest Run(m), (O přírodě)

Zdar Maxíku!
Mám na Tebe osobní prosbu jednoho ze zakladatelů těchto stránek a rozhodnul jsem se tentokrát nevyužít Soukromou Zprávu proto, že je tu podle mejch informací dost dalších nováčků, kterejm bych tímto chtěl dodat odvahu, aby se taktéž nestyděli požádat o radu či pomoc, "Jak na to!"
Hele, Chlape, doufám, že se neurazíš, ale sám musíš uznat, že s takovejmahle fotkama si tu moc Fanynek...a Fanánků;) nezískáš. Nechceme Ti tu nikdo bránit v rozletu, jen maličko uber plyn se zveřejňováním fotek, dokud nebudou více okulahodící.
Jak už Ti v dobrém psal třeba Joska, trénuj focení detailů, kde máš značný rezervy! Na to není potřeba mrznout venku a k tomu věčně odmlžovat objektiv a pak ještě zoufale hledat ve sněhu víčko od krytky foťáku nebo paměťovku! Dones si domů pár "trvanlivějších" houbelec, k tomu dost mechů a klacíčků, aby sis pak v teple a pohodičce domova udělal v rohu krabice takovej koutek-pidiateliér, a tam si trénuj různý přiblížení, nasvícení, ostření, poloautomatický režimy....doporučuju režim A, to jest "Preference Clony", to Ti třeba umožní mít slušnou "Hloubku ostrosti" a zároveň tím zabráníš neesteticky působícím přepalům, kterejch máš zatím na Tvejch fotkách docela dost.
Ber to ode mě jako takovou konstruktivní kritiku, která Tě, jak pevně doufám, nasměruje tím správným směrem.
Na druhou stranu, abych jen planě nementoroval, tohle je zároveň moje podaná pomocná ruka....sám se sice coby houbovej fotograf považuju jen za mírně pokročilýho a času taky není nazbyt, naštěstí je tu řada zkušenějších který Ti/Vám jistě taky nabídnou pomoc, když je o to zdvořile požádáš. Podívej třeba na Miperku nebo na Páju, jakej pokrok holky za relativně krátkou dobu udělaly!
Určitě tu máš svý mykofotografický oblíbence, oslov je a věřím, že Ti rádi budou nápomocni.
Jsi moc šikovnej kluk, v poslední době tu řešíme, kolik Ti vlastně je, co studuješ a odkud jsi, tak nám něco maličko můžeš prozradit, přizpůsobíme tomu pak Tvůj "studijní plán"!

Re: Re: Re: houby z ČL IV., 25.01.2018 16:30, mipera, (O přírodě)

Je to všechno pravda. Naslouchala jsem, učila se, dělám to dodnes a již se na mé fotky dá koukat.

Re: Re: Re: Re: houby z ČL IV., 25.01.2018 19:14, MirekK, (O přírodě)

Da koukat?Mne se zdaji vynikajici.

Re: Re: Re: Re: Re: houby z ČL IV., 25.01.2018 21:41, mipera, (O přírodě)

Díky, vynikající nejsou, ale snažím se.

Re: Re: Re: houby z ČL IV., 25.01.2018 20:56, Bery, (O přírodě)

Nebuj Peťane, ono ho to trefí samo, jen až si uvědomí co vlastně nám chce ukázat, a kolik toho má bejt vidět.

Re: Re: Re: houby z ČL IV., 26.01.2018 18:16, Patrik(m), (O přírodě)

Souhlas, už jsem mu to nedávno psal, že jestli chce, může požádat někoho zdatnějšího (třeba tebe) o pomoc s focením....

Re: houby z ČL IV., 24.01.2018 19:53, maxim stanko, (O přírodě)

Potom jsem našel černorosol bukový...

Re: Re: houby z ČL IV., 24.01.2018 21:49, Tori(m), (O přírodě)

Tady jen poznámka, že tmavé houby je lepší fotit na tmavším pozadí (listí, pěšina, ležící dřevo apod.), jsou pak líp rozeznat detaily (protože foťák dá delší expozici a tmavé popředí se trochu prosvětlí).

Re: Re: houby z ČL IV., 25.01.2018 21:16, Bery, (O přírodě)

Jako mipera s jehnědkou jenže obráceně. Tady expozice do plusu, a u Mipery do mínusu.

Re: houby z ČL IV., 24.01.2018 19:53, maxim stanko, (O přírodě)

Potom jsme našli asi ohňovec ovocný...

Re: Re: houby z ČL IV., 24.01.2018 20:09, alesjirsa(m), (O přírodě)

Dost pravděpodobně ...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30