O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Pár postřehů a zajímavostí..., 20.01.2018 18:21, Zdeno(m), (O přírodě)

PR Karlovské bučiny byla před několika málo lety důkladně oplocena. Součástí úprav byl i mostek přes potok Rokytku, tekoucí Kryštofovým Údolím. Betonový základ a zábradlí ze smrkové kulatiny...

Re: Pár postřehů a zajímavostí..., 20.01.2018 18:21, Zdeno(m), (O přírodě)

No a na té kulatině se už rozmohla trámovka plotní a to v množství nikoliv malém...

Re: Pár postřehů a zajímavostí..., 20.01.2018 18:21, Zdeno(m), (O přírodě)

Kdepak asi udělali soudruzi z NDR chybu? Ovšem na focení a do kvízu se hodila...

Re: Re: Pár postřehů a zajímavostí..., 21.01.2018 01:52, tomaj, (O přírodě)

Nádherné plodnice trámovky. Doklad, že mají dostatek času ke svému nerušenému vývoji. Na vině je použité dříví ke stavbě a dostatek nejen vzdušné vlhkosti. U nás to samé. Dřevěné chodníky z jehličnatého dříví pracovníci CHKO v PR pravidelně obnovují.

Re: Pár postřehů a zajímavostí..., 20.01.2018 18:21, Zdeno(m), (O přírodě)

Apropó, kvíz. Začnu originálem kozáka dubového, se kterým jste chvíli zápolili...

Re: Pár postřehů a zajímavostí..., 20.01.2018 18:21, Zdeno(m), (O přírodě)

No a pak jsem si opět pozorně prohlédl průběh včerejšího soutěžení a najednou jsem zjistil, že Aleš měl správné určení houbových položek, protože ta dvojka byla strmělka mlženka...Byla hned na začátku nastřelena Vénou a jemu (a nejen jemu...) jsem ji správně procentuálně ohodnotil. Pak ji (Véna...)změnil na kyjonohou a další dali přehrnutou...

Re: Pár postřehů a zajímavostí..., 20.01.2018 18:21, Zdeno(m), (O přírodě)

Omlouvám se, trochu jsem později ztratil koncentraci a nezareagoval správně...Přesto je Aleš vítězem lege artis.U mne už to ovšem už lepší nebude, zvykejte si...K omluvě posílám dva obrázky mochyně židovské, to je ta červená, peruánská je zelená a má plod oranžový...

Re: Re: Pár postřehů a zajímavostí..., 20.01.2018 18:35, mipera, (O přírodě)

Mně se líbí tato poslední...

Re: Re: Pár postřehů a zajímavostí..., 21.01.2018 10:20, maxim stanko, (O přírodě)

Pěkné


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30