O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Z procházky s kolegy z práce ..., 18.10.2017 21:33, soucekp, (O přírodě)

Dnes přidám jen jednu fotografii z procházky, na kterou mě ukecali kolegové z práce. Nakonec byli všichni spokojeni - oni si odnesli směs podzimních hub (čirůvka dvoubarvá, čirůvka fialová, strmělka anýzka, strmělka mlženka, pýchavka obecná, bedla vysoká, líha klubčitá) a já objevil tento Mecháček síťnatý - prvonález, který prostě potěší . A nic na tom nemění to, že dnes se prý objevuje, čím dál častěji ... přesto je uveden v ČR v kategorii "?EX / ?extinct / nezvěstný druh". Mějte se prima a ať vám to fotí! PS

Re: Z procházky s kolegy z práce ..., 18.10.2017 22:01, alesjirsa(m), (O přírodě)

Gratuluji. Já jsem zatím našel lopatkovitý a pozemní, síťnatý ještě ne.

Re: Z procházky s kolegy z práce ..., 18.10.2017 22:29, vevanek, (O přírodě)

O zasílání mecháčku síťnatého i s mechem tady prosila Hanýžka. Taky jsem jí ho posílala.

Re: Re: Z procházky s kolegy z práce ..., 19.10.2017 07:50, soucekp, (O přírodě)

Zkusím jí napsat, mám ho pár minut od práce

Re: Z procházky s kolegy z práce ..., 18.10.2017 22:51, Dano, (O přírodě)

Tož dobrý,
já jich našel docela hodně, ale nepoznám.

Re: Re: Z procházky s kolegy z práce ..., 19.10.2017 16:36, Hanýžka(m), (O přírodě)

Ahoj, díky za upozornění, o mecháčky s mechy stále stojím. Budu ráda, když mi jej pošleš na muzejní adresu nebo si ho můžeme někdy předat třeba na nějaké akci nebo přednášce, po někom poslat atp. Díky.

Re: Re: Re: Z procházky s kolegy z práce ..., 19.10.2017 17:18, soucekp, (O přírodě)

Hanko, ok, není problém . O jak velký vzorek stojíš? Včera jsem sebral jen asi tři snítky mechu, tak jestli stačí a nebo mám zítra zajít znovu . Petr


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30